Projekt "Škola nanečisto" - informace pro malé předškoláky a zejména jejich rodiče

Vážení rodiče,

posílám několik informací ke škole nanečisto. Sejdeme se v pondělí 9. 3. 2020 v budově I. stupně (Stoliňská 2440, Praha 9), ve vestibulu, kde proběhne zahájení a představení paní učitelek, které se o Vaše děti budou po celý týden starat.  Následně budou děti rozděleny do tříd k jednotlivým vyučujícím. Pro letošní rok máme připravenu kapacitu 4 tříd po 15 dětech. Od pondělí do čtvrtka škola nanečisto probíhá od 15:00 – 15:45 hod. Důležitá je účast po všechny dny, jen tak je možné objektivní posouzení připravenosti Vašeho dítěte na plnění povinné školní docházky. V pátek budou mít děti výuku do 15:30;  potom se všichni sejdeme ve školní jídelně, zhodnotíme celý týden v naší škole a děti dostanou na památku své první "vysvědčení". Po ukončení se budete moci zeptat na cokoliv, co Vás zajímá, nejen paní učitelek, vedení školy, ale i našeho speciálního pedagoga, kterým je Mgr. Lucie Svozilová. Pochopitelně s blížícím se termínem zápisu do prvního ročníku nebude chybět ani souhrn informací k vlastnímu zápisu do prvních ročníků a do přípravné třídy. 

A co budou Vaše děti potřebovat na „Školu nanečisto“?

  • Malý batůžek (školní tašku si necháme až při nástupu do první třídy)
  • Přezůvky - do přezůvek se děti přezují a převléknou v šatně před školní jídelnou. Do tříd již děti půjdou přezuté
  • Menší penál s pastelkami + bezpečné nůžky
  • Svačinka a láhev s pitím
  • Plyšáka, panenku, autíčko – něco oblíbeného

Těšíme se tedy na Vás 9. 3. 2020 v 15:00 h.

 

V Praze dne 16. 1. 2020

Martin Březina