Milí rodiče!

Vzpomínáte, jak bývá ta naše ulice Stoliňská, před budovou naší školy každé ráno plná automobilů? Navíc automobilů, které nám parkují i u vchodu do školy? Jak tam vy a vaše děti stěží hledáte bezpečnou cestu k vlastnímu vstupu do školní budovy?

Chceme vám pomoci s tím něco udělat!

Vaše škola se připojila k pilotnímu projektu ŠKOLNÍ ULICE!

Co to znamená?

V termínu 7. - 30. září 2020, vždy v čase 7:30 – 8:00, bude vjezd do ulice před školou zakázán všem motorovým vozidlům – prostor se uvolní pro všechny, kdo do školy přijdou pěšky, přijedou na kole, koloběžce, skatu nebo bruslích. Na ulici bude bezpečno, jak by u školy být mělo.

Čeho chceme dosáhnout?

  • Příchod do školy bude pro vaše děti bezpečnější.
  • Odpadne ranní stresová situace s hledáním parkovacího místa.
  • Ulice bude klidnější.
  • Sníží se ranní znečištění ovzduší v blízkém okolí školy.
  • V případě nutnosti budou moci být lépe dodrženy hygienické odstupy v prostoru před školou.
  • Nenápadně upozorníme na problém, který nadbytek aut v době ranní špičky vytváří.
  • Možná zjistíme, že existují lepší způsoby dopravy do školy, než je automobil.

Doba omezení vjezdu motorových vozidel bude trvat pouhých 30 min ve školních dnech, nikdo nebude omezen při výjezdu ze školní ulice. V blízkosti školy jsou parkovací kapacity, kterých lze v případě nutnosti využít. Např. Chvalská tvrz, ulice u parku Šedivého, LIDL. Ale to všechno ještě

Uvítáme vaši pomoc!

Školní ulice je projekt pro vaše děti – můžete se, spolu s námi, zapojit do jeho organizace. Bez spolupráce s Vámi to rozhodně nepůjde. Pokud máte zájem na projektu bezpečnosti pracovat, kontaktujte nás. Předem děkujeme. Kontaktní osoba: Martin Březina, tel. 739 301 527, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně osobně v ředitelně školy.

Před začátkem nového školního roku vás budeme podrobně informovat o rozsahu a podobě opatření, možnostech parkování a bezpečných pěších trasách do školy – sledujte Hornopočernický zpravodaj, webové stránky Městské části Praha 20 a Vaší školy.

Další informace poskytne koordinátor projektu: Bc. Veronika Jáně, Úřad městské části Praha 20, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 271 071 797.

Ke stažení:
Download this file (Školní ulice  - Stoliňská.pdf)Školní ulice - Stoliňská.pdf[ ]651 kB