Vážení rodiče,

            dovoluji si Vás oslovit jako školní metodik prevence a požádat Vás o spolupráci, protože jde o Vaše děti a jejich zdraví.

            Před několika dny se na škole objevila nová hra, Bloody Mary (přišla z Ukrajiny). Tato hra probíhá mezi dvojicí hráčů, kdy jeden z hráčů zadá protihráči úkol vyjmenovat 14 věcí (př. 14 savců). Hráč, který úkol zadá, způsobuje nehtem spoluhráči poranění až do okamžiku, než ten vyjmenuje 14 věcí. Děti hrají hru o přestávkách, před školou, v pauze na oběd, atd.

            Cílem hry je způsobit protihráči co největší poranění! Hru žáci hrají opakovaně a poranění - krvavé, podélné škrábance, strupy (vypadají jako spálenina od koberce) žáci mají na horních i dolních končetinách. Mnohdy ve velkém počtu.

            Vzhledem k tomu, že se jedná o záměrné a opakované poškozování, které přechází v sebepoškozování (strhávání strupů, obnovování ran). Tento jev se může stát návykovým - vyplavováním endorfinů. Do rány může také vniknout infekce.

            Tuto hru hrají především žáci sedmých a osmých tříd a rychle se šíří. Promluvte prosím se svými dětmi.

 

  V Praze dne 5. 6. 2018                                                                                                         Mgr. Hedvika Zmeková

 

 


 

 Škola má sepsaný Preventivní program školy, který je pravidelně vyhodnocován a upravován. K nahlédnutí je v ředitelně školy nebo u školního metodika prevence (Mgr. Hedvika Zmeková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

   Letos nám od 4. do 9. třídy zajišťuje pravidelné preventivní bloky Křesťanská pedagogicko - psychologická poradna z Karlína, z kterou máme již mnohaleté dobré zkušenosti.

Naše škola je zaregistrována  v systému Nenech to být. Ten je přístupný zdarma všem - dětem i rodičům. Seznamte se s ním! Má-li Vaše dítě problém, že mu ve škole někdo ubližuje a nechce oslovit přímo někoho ze školy. Nevíte, co mu poradit? Pak je tento odkaz určen právě Vám.

https://nntb.cz/s/istdx