Základní informace k týdnu od 3. 4. do 7. 4. 2023

Základní informace k týdnu od 3. 4. do 7. 4. 2023

Vážení rodiče, přejeme Vám krásné, klidné a požehnané Velikonoce a bohatou pomlázku.

„Krásné mějte tyto jarní svátky, k tomu nadílku jak z pohádky“.

 Noc s Andersenem – důležitá upozornění:

1) Prosíme, neposílejte nachlazené či nemocné děti na tuto akci, jelikož hrozí vysoké riziko nákazy ostatních dětí, jelikož děti budou po celou noc společně. Pokud má dítě příznaky nachlazení či jiné nemoci, raději jej nechte doma vyležet.

2) Součástí Noci s Andersenem je i opékání špekáčků. Přizpůsobte tomu, prosím, i oblečení. Ideálně teplejší (předpokládá se chladnější deštivé počasí) a spíše starší, aby při případném propálení nevznikla větší škoda.

3) Nezapomeňte přibalit spací pytel či deku, karimatku (silnější deku pod sebe), polštářek, pyžamko, láhev na pití, hygienické potřeby, ručník, oblíbenou knížku, psací potřeby, pastelky, plyšáčka aj. Sraz je v pátek 31. 3. v 18:00 před budovou školy. Děti si můžete vyzvednout v sobotu 1. 4. v době od 8.30 do 9:00. Pokud dítě užívá nějaké léky či má nějaká omezení, informujte paní vychovatelku.

Základní informace k novému týdnu:

 • 2. 4. Počernické kuře
 • 3. 4. a 4. 4. Zápis do prvního ročníku a přípravné třídy. Podrobný materiál k vlastnímu Zápisu je uveřejněn na webu školy v samostatné kategorii. Zápis je významnou událostí v životě dítěte, tak vám přejeme, aby to byl zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.
 • MANUÁL K ZÁPISU_2023 – finále
 • 5. 4. Celoškolní projektový den pro I. a II. stupeň
 • 6. 4. Velikonoční prázdniny (ŠD je centrálně zajištěna v ZŠ Ratibořická)
 • 7. 4. Velký pátek – státní svátek (ŠD není zajištěna)
 • 10. 4. Velikonoční pondělí (ŠD není zajištěna)

Připravujeme:

 • 17. 4. Třídní schůzky od 17:00 a pedagogická rada
 • 25. 4. Testování třídy 4. A od ČŠI (TIMSS 2023)
 • 26. 4. Testování třídy 4. B od ČŠI (TIMSS 2023)
 • 24. 4. Fotografování  – 2. A, 2. B
 • 25. 4. Fotografování tříd
 • 2. 5. Dopravní soutěž mladých cyklistů
 • 18. 5. Vernisáž výstavy Talent Horních Počernic – proběhne na Chvalském zámku. Podrobnosti jsou v příloze.
 • 20. 5. Odjezd – tematický zájezd do Skotska
 • 22. 5. Prevence od KŘPČR – 6. B, 7. A, 7. B
 • 23. 5. Prevence od KŘPČR – 8. A, 8. B
 • 24. 5. Prevence od KŘPČR – 9. A, 9. B

Balíček okamžité pomoci Pražanům

V souvislosti se školami v přírodě upozorňuji, že je možno čerpat i na úhradu škol v přírodě, pokud jsou ze strany zákonných zástupců splněny požadované podmínky. Formulář žádosti Vám v případě potřeby zašleme elektronicky.

Odkaz na stránku poskytovatele s veškerými informacemi:

https://pomocprazanum.praha.eu/cz/balicek-skolstvi

Nabídka – volné vstupenky do zábavního parku

Pokud máte zájem, škola má k dispozici omezený počet rodinných vstupenek do zábavního parku Oskarův svět Oskarhausen. Vstupenka má hodnotu 24,9 EUR a po předložení na pokladně opravňuje k bezplatnému vstupu pro max. 4 osoby. Většina atrakcí je dle poskytovatele zdarma. Atrakce jsou vhodné pro děti z prvního stupně.  Více na www.oskarhausen.cz

Pozn. Vzdálenost z Horních Počernice je cca 150 km – Freital, Německo.

Jak to u nás vypadá:

3D Virtuální prohlídka – Základní škola Stoliňská – Historická budova – Odkaz ZDE

3D Virtuální prohlídka – Základní škola Stoliňská – Nová budova – Odkaz ZDE

Martin Březina

V Praze dne 31. 3. 2023