Zprávy z klubu


Školní rok 2022/2023

Vítám Vás v  novém školním roce. Opět Vás budu pravidelně informovat o dění v Klubu.

Když neběháme venku, tak tvoříme

 

 

Déšť a vyrábění

Počasí tohoto týdne je proměnlivé a tak se s dětmi někdy musíme schovat. Když nejsme venku, vyrábíme obrázky na koženém podkladě. A jak se dětem obrázky povedly můžete vidět buď doma (děti si obrázky mohou odnášet), nebo v oknech školního Klubu :).

 

 

Den země ve školním Klubu a Klubíku

V minulém týdnu se v Klubu a Klubíku uskutečnil Den Země. Děti plnily celou řadu vědomostních úkolů. Vše ale formou zábavy :).

Zimní olympiáda bez sněhu

V týdnu po jarních prázdninách se uskutečnily Olympijské hry bez sněhu. Do her se zapojila celá družina. Cely týden jsme soutěžili a všechny nás to moc bavilo.

Aktivity Klubu a Klubíku v lednu

Ani v lednu nezahálíme. Připravujeme Zimní olympijské hry bez sněhu, který nás letos na dlouho nenavštívil. Vyrábíme třeba brusle a kreslíme si olympijskou vlajku :).

Příprava na Vánoce 

Uklízíme kolem školy 

Tento týden se Klub i Klubík zapojil do akce Uklidíme Česko a zbavili jsme odpadků nejen hřiště, ale i okolí školy.

Vyrábíme přáníčka

Vyrábíme srdíčka na “Srdíčkové dny” dpolečně s družinou a chceme jimi obdarovat pacienty z Rehabilitačního střediska Chvaly.

Cukrová vata, kam se podíváš

V pátek (20 5. 2022) si děti z Klubu a Klubíku mohly vyzkoušet, jak se dělá cukrová vata. Na jednoduchém domácím přístroji si vyzkoušeli, že to není zase tak snadné, jak to na první pohled vypadá. Samozřejmě mohli cukrovou vatu také ochutnat…..nejvíce jim chutnala jahodová a kiwi :).

Zdravé ovocné koktejly v Klubu a Klubíku

 

V minulém týdnu jsme si v Klubu a Klubíku povídali o významu ovoce a zeleniny pro lidský organismus. A aby nezůstalo jen u povídání, rovnou jsme si společnými silami zdravé koktejly také vyrobili. Jak je vidět na některých fotkách, naše koktejly byly bez přislazování :).

 

 

Sázíme semínka v Klubu a Klubíku

V Klubu i Klubíku jsme sázeli semínka hrášku. Semínka si žáci mohli odnést domů, případně ve školním Klubu a Klubíku sledovat, jak rostou. V rámci sázení jsme si povídali o důležitosti rostlin pro planetu Zemi.

Čajový dýchánek s dortem 

Sluníčko začalo hřát a my jsme mohli opět začít pořád čajové dýchánky na školním hřišti. První dýchánek jsme zahájili i se sladkým potěšením, vynikajícím dortem.

 

Velikonoční přípravy 

Přípravy na Velikonoce jsou v plném proudu. Vyrábíme dárečky pro rodiče :).

 


Soutěž o nejhezčí obrázek pokémona

 

V únoru proběhla výtvarná soutěž. Děti se mohly zapojit a nakreslit obrázek Pokemona. Zapojilo se hned devět žáků. Všichni, kdo se soutěže zúčastnili, dostali odměnu. Tři nejhezčí obrázky byly odměněni figurkou :).

 


Únorové dílny 

V únoru jsem vyráběli spoustu zajímavých výrobku. Děti se naučily vyrábět papírové kytičky nejen pro maminky, ale také rybičky a srdíčka k obdarování blízkých. Ti, kteří nechtěli vyrábět se zúčastnily turnaje v námořní bitvě, která měla svého výtěžek. Hrníček s mimoňem mu udělal radost.

 


Poslední lednové dny

V posledních lednových dnech nás počasí zahnalo do vnitřních prostor Klubu. Vrhli jsme se na vyrábění různých papírových výrobků.


Námořní bitva a výrobky začátku ledna 

V průběhu prvních lednových týdnů se v Klubu a Klubíku vyráběly kloboučky a knížky. Kdo zrovna nevytvářel žádné umělecké dílo, mohl se zapojit do turnaje v námořní bitvě.

V prosinci vyrábíme vánoční dárky 

Vyrábíme dárky a ozdoby na Vánoce. Zapojili se holky i kluci.

 

 

 

 

 

 

 

 


Jak si hrajeme se sněhem 

V prosinci napadl sníh a my si mohli užit venkovních aktivit.


Krmítka pro ptáčky

V zimě nezapomínáme ani na ptáčky. S dětmi v Klubu i Klubíku jsme jim vyrobili kuličky plné zrní a rozvěsili jsme je po okolí. A také jsme vyráběli náramky z korálků :).

Předvánoční dění v Klubu a Klubíku

Před Vánocemi je třeba s dětmi vyzdobit prostory školního Klubu a Klubíku. S dětmi jsme vyráběli třeba ozdoby na okna a samozřejmě si žáci mohli odnést nějakou tu ozdobu také domů :). A zároveň jsme s dětmi v Klubu i Klubíku psali Ježíškovi

Dlabání dýní

Děti z Klubu i Klubíku v minulých dnech vyráběly strašidelné obličeje z dýní. Podle šťastných úsměvů a krásných obličejů můžeme říci, ze se celá akce podařila :).

Uklízíme školní hřiště a hraje naši první únikovou hru

V posledních týdnech se v Klubu a Klubíku žáci uklízeli školní hřiště. S nasbíraným listím byla zábava. Děti si užili nejen listovou válku, ale také skákání do listí.

V Klubu a Klubíku se žáci také mohli zúčastnit první únikové hry a získat tak malou odměnu.

 

První říjnové dny

První říjnové dny jsme v Klubu a Klubíku trávili kreativně. Nejen, že žáci vyráběli strašidelnou výzdobu, ale také tvořili z písku modely města.

Podzimní dny

V průběhu posledních dní jsme v Klubu a Klubíku s dětmi započali s výzdobou klubových prostor. Společně jsme začali malovat velkou vlajku Klubu a Klubíku a z kaštanů jsme vyráběli postavičky. Kdo se nechtěl účastnit výtvarných aktivit hrál míčové hry, hlavně fotbal a vybíjenou.

 

Soutěž v driblování

 

V minulém týdnu proběhla soutěž v driblování a celý Klub se zapojil. Každý, kdo se soutěže zúčastnil, dostal malou odměnu :).