Stránka byla archivována a je připravena pro školní rok 2018/2019

Pondělí 15.10.

Dobrý den,

babí léto nás inspirovalo k výrobě podzimního listu, který jsme dnes dokončili. Cvičili jsme smysly, okem jsme pozorovali různá jablka, čichali jejich vůni a nakonec jsme ochutnávali. V samostatné práci jsme spojovali číslo a počet, některým z nás to šlo velmi dobře a ti druzí budou procvičovat. Chválím děti jak se postupně učí hodnotit své chování a jednání, dokáží mluvit i o tom co se jim nepovedlo a co mohou zlepšit. Venku jsme si zahráli několik míčových her. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pátek 12.10.

ráno jsme zahájili pokusem, už víme jak barví citrón vodu a čaj, co dělá horká voda s hrníčkem, jaké podoby může mít voda. Poslouchali jsme pohádku a vyprávěli si její obsah. Věnovali jsme se také výtvarné činnosti. Někteří z nás se učili psát své jméno. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Čtvrtek 11.10.

Dobrý den, 

znáte jistě ten pocit, když čekáte návštěvu. To těšení se, že se opět uvidíte a strávíte spolu pěkné chvíle. Dnes přišla návštěva do přípravné třídy. Žáci pátého ročníku s panem učitelem a paní učitelkou pro nás připravili pohádku, cvičení, omalovánky s tématem - Třídění odpadu. Bylo pěkné sledovat jak se páťáci snažili téma přiblížit dětem z přípravného ročníku. A děti z přípravky jak byly okouzleny "velkými" spolužáky. Potom jsme si trochu pohráli s čísly a hezké dopoledne zakončili venku.

Hezké podzimní dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 10.10.

Dobrý den, 

ráno začalo úvodním kruhem, kde si povídáme a poznáváme různé přírodniny. Co umí voda, co nadnáší a co se potopí. Co udělá šiška, když se na pár hodin potopí do vody a proč tomu tak je. Do notýsku jsme dolepovali vývoj berušky, povídali si o mšicích. Děti si notýsky přinesou domů a určitě se rády pochlubí co nového se dozvěděli. Učíme se jeden od druhého, i já mohu být učitelem pro kamarády. 

Hezké babí léto přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 9.10.

Dobrý den, 

s dětmi poznáváme ovoce, dnes to byla kdoule. Měli jsme ve třídě ukázkové vzorky, které provoněly naše setkání. S pomocí kostek jsme postavili dlouhou řadu a každý hlasitě počítal do deseti. Zmínili jsme i další čísla 20 až 100. Připravili jsme si na zítra notýsky, které budeme dokončovat a různě upravovat. V samostatné práci jsme rozeznávali tvary. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Pondělí 8.10.

Dobrý den, 

dnes jsme živě - neživě viděli potravu ježka. Všímavá dívka přinesla z domova mrtvého broučka, prohlíželi jsme tykadla, krovky, počítali nohy a obdivovali co příroda dokáže. Naše setkání tak hodně obohatila. Vše jsme doplnili barevnými listy a nezbytnými kaštany. Kaštan provázel naši druhou aktivitu, kdy jsme si uvědomili jak kaštan roste - co je nejdříve a co později. Také jsme pracovali v pracovním sešitě, kde jsme cvičili klubíčka. Strávili jsme pěkné dopoledne. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Čtvrtek 4.10.

Dobrý den, 

děti dnes dostaly svou první učebnici pro procvičování ruky, trénování psaní. Vypracovali jsme společně dva snadné úkoly. Dozvěděli jsme se něco o ježkovi, měřili jeho délku pomocí kaštanů a provázků. Děti už vědí, čím se ježek živí a jak a kde přezimuje. Zeptejte se? 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 3.10.

Dobrý den, 

dnešní den byl spojen s návštěvou divadla. Děti perfektně zvládly jízdu autobusem, udržely pozornost a shlédly celé představení bez problémů. Ve škole jsme si o představení povídali, počítali jsme postavy na scéně, počet nohou a vytleskávali slova, která souvisela s divadelním představením. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 2.10.

Dobrý den, 

co je to les, jaká zvířata zde žijí, kdo je to hajný a kdo myslivec. Zahráli jsme si pohádku O Budulínkovi, kdo nehrál hlavní a vedlejší role, ten byl znamenitým ruchařem a ostatní "dělali" publikum. Procvičovali jsme roční období a co lidé dělají, rozeznávali jsme domácí a divoká zvířata. Víte, že i v přípravné třídě se dají najít houby? 

Zítra - ve středu 3.10. jdeme od 9 hodin do divadla. Pojedeme autobusem, děti neplatí MHD. Dejte dětem svačinu, pití, odpovídající oblečení ( hlavně teplé) a menší batůžek. Kdo nosí do školy aktovku, ať ji zítra nechá doma. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pondělí 1.10. 

Dobrý den,

dnes bylo hodně veselo. Dobrá nálada, kterou přinesl víkend se projevila ve všech aktivitách. V úvodním kruhu jsme si povídali o našich zážitcích, kde jsme byli a co jsme viděli, prožili. Pondělí bylo ve znamení výtvarného tvoření, pracovali jsme s temperovými barvami. Každému se povedl nádherný ježek. V hodnocení na konci společného dopoledne, děti přiznaly, že je třeba zlepšit stříhání. Četli jsme si o podzimu a procvičovali naše mluvení. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 27.9.

Dobrý den, 

dnes jsme četli ukázku z knížky o Panu Kolečkovi a jeho kamarádech, děti se snažily zodpovídat otázky týkající se textu. Hráli jsme si s kaštany, chodili po nich a poslouchali jak kaštany zní. Na základě tohoto poznání jsme si zahráli na orchestr, kdy každý našel předměty s kterými vytvářel určitý zvuk. Procvičovali jsme barvy, poznávali naše ptáky. 

Připomínám, že třídní schůzky 1.10. pondělí se NETÝKAJÍ přípravného ročníku. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 26.9.

Dobrý den, 

po dnešku už děti umí šikovnou rukou napodobit pohyb houpačky, nejdříve jsme se houpali v prostoru a pak na papíře. Uvolňovali jsme ruce na psaní. V malých skupinkách jsme hledali nesmyslné obrázky, rozlišovali co je stejné a co jiné, orientovali se v řádcích. Zazpívali jsme se písničku Malé kotě, která už nám jde. Hráli jsme si s písmenky, abychom postupně poznali všechna písmena naší abecedy. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 25.9.

Dobrý den, 

v úvodním kruhu jsme si dnes povídali o knížeti Václavovi, jeho životě a jeho svátku. Sestavovali jsme jeho obrázek a lepili. Procvičovali jsme písmenko S, schované v různých slovech a zkoušeli jsme různé zvuky např. volání na kočku, šepotání větru. Protože je podzim o barvách, zkusili jsme si technikou tečkování vybarvit několik podzimních listů. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 24.9.

Dobrý den, 

podzim přišel a všichni jsme oblékli teplé bundy, čepice. V úvodním kruhu jsme si s dětmi povídaly o podzimu, jak se změnilo naše oblečení, jak se podzim ukazuje v přírodě. Podzim nám přinesl nádherné kaštany. Pomocí nich jsme vytvářeli různé obrazce a počítali. Při rozcvičce jsme si oživili cestu bratrů Lecha a Přemysla do českých zemí. Směřujeme k svátku svatého Václava o kterém si budeme povídat. 

Děkuji všem rodičům, kteří poslali prostřednictvím dětí peníze na divadlo.

Poprosím o spolupráci, ráda bych děti naučila pomalu se připravovat do školy. Začneme přípravou penálu. Byla bych ráda, kdyby si děti s vaší pomocí každé odpoledne nebo večer připravily penál, ořezaly potřebné pastelky. Děti mají možnost si samozřejmě ořezat tužky ve škole, pokud nestihnete. Děkuji a přeji hodně trpělivosti. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová 

Pátek 21.9.

Dobrý den,

dnešní den nás provázela čísla, jejich psaná podoba a dále jsme trénovali jemnou motoriku. Kreslili jsme provázkem a vodovými barvami. 

Děti dnes dostaly domů desky se svými samostatnými pracemi, aby se pochlubily co vše zvládly. Děti ví, že mají v pondělí vše přinést zpět. Budu Vás takto "informovat" jak děti průběžně pracují. 

Děkuji všem, kteří přinesli kapesníčky. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 20.9.

Dobrý den, 

dnes jsme se zpěvem a pohybem zvládli náročné úkoly. Samostatně nebo s dopomocí jsme přiřazovali geometrické obrazce ke správným krabičkám s jejich označením. Vytvářeli jsme pavučiny na dřevěných bednách a vyrobili jsme si skládaný kalíšek z papíru. Může to být i hračka, takové jojo. Zdokonaluje naši básničku s kterou se děti rády pochlubí. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 19.9.

Dobrý den, 

v úvodu důležitá informace na webových stránkách školy je uvedeno datum konání třídních schůzek 1.10. Na přípravný ročník se toto nevztahuje, naše třídní schůzky proběhly již 10.9. 

Jestliže někdo z rodičů uvažuje o nějaké formě vzdělávací, výchovné podpory pro své dítě ( u školáků je to např. individuální vzdělávací plán, který zohledňuje jeho individuální potřeby ), nechť se dostaví dne 1.10. ( pondělí ) v 18 hodin do jídelny školy. Zde proběhne setkání se zástupci školy, speciálním pedagogem. Myslím si, že u dětí z přípravného ročníku  ( v tuto chvíli) není nutné žádné podpůrné opatření. 

Blíží se naše první společné divadelní představení. Od příštího týdne budu vybírat 50,- Kč na divadlo. Pošlete prosím prostřednictvím dětí - nejlépe drobné, děkuji. 

Poprosím také o donesení papírových kapesníčků ( stačí 1 balení trhacích za 1 dítě ), děkuji. 

K dnešku: Učíme se novou básničku od pana Jana Vodňanského - Létající koberec. Důraz klademe na správnou výslovnost, také jsme procvičovali písmenko "S", tvořili jsme zdrobněliny různých slov např. květina - květinka. V doprovodu hudby jsme pluli na zaoceánském parníku a uvolňovali jsme ruce a celé tělo. 

Děkuji všem rodičům za spolupráci, snad už máme vše potřebné a už jsme si zajeli nějaký rytmus práce a odpočinku. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 18.9.

Dobrý den, 

dnes jsme hodně povídali, vyprávěli. Věnovali jsme se odlišnostem jednotlivých geometrických tvarů. Porovnávali jsme čtverec, obdélník, kruh, trojúhelník. Zdokonalovali jsme práci s tužkou, vybarvovali jsme si tvary. Cvičili jsme za doprovodu hudby.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová

Pondělí 17.9.

Dobrý den, 

v úterý 18.9. nás čeká Srdíčkový den, kdy si děti budou moci koupit upomínkové předměty, kterými podpoří děti, které to potřebují. Pokud chcete pomoci, dejte dětem nějaké drobné. Děkujeme. 

Dnes mezi nás přišel náš poslední kamarád, kterého jsme ještě neznali. Tak jsme si všichni ještě jednou zopakovali, kdo je kdo. Společně jsme si vyrobili sluníčko s nádhernými kudrnatými paprsky. Samostatně každý zvládl práci, která se týkala hledání věcí, které v souvislé řadě byly zakresleny obráceně. Zkoušeli jsme sestavovat naše jména s pomocí písmen, která jsme rozprostřeli po celé učebně. Tak zase zítra v přípravné třídě. Hezké dny přeje Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 14.9.

Dobrý den, 

dnes nás bylo ve třídě velmi málo, řadu dětí trápí viróza. I přes malý počet jsme se pustili do různých aktivit. V úvodu dne jsme si zkoušeli soustředění, ladění se na celý den. Hráli jsme hru, kdo pozná písmeno. Při samostatné práci jsme si vyzkoušeli obkreslování tvaru kolečka, vybarvování míst, kde se kolečka vzájemně střetla. Dále jsme pracovali ve dvou skupinách, jedna hrála hru s geometrickými tvary a druhá se věnovala tématu potravin. Podle obrázku děti odpovídali na otázky typu co je jedlé, nejedlé, zdravé, nezdravé, slané, kyselé, co vyrobil člověk a co pochází z přírody. Skupiny se měnily. Pak každý pracoval individuálně v aktivitě, kterou si vybral sám - modelování, stavění. 

Hezký víkend a našich "marodům" přejeme pevné zdraví. Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 13.9. 

Dobrý den, 

čtvrtek jsme věnovali matematice, měřili jsme s pomocí provázku co je větší a co menší, poměřovali jsme si nohy, dokreslovali k předtištěným tvarům správné počty. Procvičovali jsme krátkodobou paměť a hledali ztracený předmět. Největší práci a radost nám udělala výtvarná činnost, vytrhávali jsme a nalepovali drobné papírky. Vznikla nádherná jablka a hrušky. Všechny aktivity jsme doplnili povídáním co kdo dělá a vlastními komentáři. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 12.9. 

 

Dobrý den všem, 

středu jsme strávili společně s klubíčkem vlny, kdy jsme na koberci "modelovali" tvar kruhu a společně vytvářeli velkého šneka. Cvičili jsme náš sluch a hledali kamaráda, který se schoval i s chrastítkem. Společně jsme hledali ukrytý zlatý peníz v dlaních kamarádů. Každý z nás počítal, vybarvoval ořechy na palmě - procvičili jsme si zadání na palmě, pod palmou. Vybarvili jsme si obrázek a doplnili číslovky. Při cvičení jsme si podávali velký míč různými způsoby a ukláněli se k míči podle zadání vlevo, vpravo. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 11.9. 

Dobrý den, dnes nás čekala hra, poznej předmět podle hmatu, matematická výměna čísel, které číslo je větší a které menší - pohybová hra. Zkoušeli jsme modelovat kruh, několik kruhů a na vycházce jsme hledali tvar kruhu v okolí kostela, školy. Hledali jsme kruh mezi dopravními značkami. Povídali jsme si co si k nám ostatní lidé mohou dovolit a co je pro nás nepříjemné, komu se svěřit, když jsou na nás děti ve škole ošklivé. Učíme se hodnotit na závěr dne své snažení s pomocí usměvavých nebo mračících se obličejů. 

Informace - ŠD dne 5.10. ( ředitelské volno) je v provozu od 7 hodin do 14 hodin, ale v tento den se nevaří ve školní jídelně.  

Informace - kroužky - kroužky při ZŠ Stoliňská pořádá DDM Prahy 9, při přihlášení dítěte se objeví cena kroužku. Konzultovala jsem s panem ředitelem, v případě dalších informací se obracejte na něj. Žáci z jiných škol se mohou účastnit kroužků v prostorách naší školy. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 10.9. 

Celý týden se budeme věnovat dopravě, správnému přecházení silnice, dopravním značkám. Začali jsme povídám co kdo dělal o víkendu, zkoušeli jsme jménem pojmenovat nové kamarády, učili jsme se, že jeden mluví a ostatní poslouchají. Hráli jsme si na auta, která jezdí podle barev na semaforu. Opakovali jsme si jména prstů na ruce a vše doplnili básničkou. Trochu jsme cvičili a poznávali dopravní značky v okolí školy. 

Děkuji všem rodičům, že se aktivně zúčastnili prvního setkání a sdíleli společně své zkušenosti s výchovou. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

 Dobrý den, dnes v úterý 4.9. jsme se měli možnost všichni seznámit, učíme se postupně jména svých spolužáků. Seznámili jsme se s prostory školy, kde co najdeme, hráli jsme si na dětském hřišti

v areálu školy. Formou hry jsme opakovali číslice, barvy, tvary geometrických obrazců. Toto budeme prohlubovat a upevňovat. Děti dostaly svou první žákovskou knížku, prosím o její obalení.

Do žákovské knížky pište prosím omluvenky, děti budou do ŽK dostávat motivační hodnocení své práce. 

Zítra prostřednictvím dětí pošlu několik "papírů" k vyplnění. Potřebuji zejména ten, kde budou uvedeny kontakty na Vás rodiče. Prosím o co možná nejrychlejší vrácení zpět. Děkuji. 

Co se týká vybavení na různé výtvarné, pracovní činnosti. Děti dostaly a mají ve svém boxíku uloženo lepidlo, nůžky, 2 štětce, kelímek, ořezávátko, modelínu, pastelky, vodovky, voskovky, náčrtník, sadu barevných papírů. 

Prosím o doplnění temper, zástěrky nebo staršího trička na práci, savý hadřík, podložku na práci - když budeme pracovat s vodovými barvami. Pro zakládání pracovních listů plastovou obálku  velikosti A4 na patent ( cena se pohybuje kolem 20, Kč)

Dále prosím dětem připravte sáček, kde budou mít uloženy věci na převlečení na pobyt venku, náhradní oblečení pro případ "nehody".

Vše ostatní doladíme. 

Zítra budu opět přítomna ráno před vyučováním v přízemí u šaten. Kontakt na mou osobu by měl být na stránkách školy, pokud by zítra ještě nebyl kontakt uveden, dopíši všem dětem do ŽK. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 5.9. Dobrý den, 

dnes jsme společně procvičovali znalost a aplikaci chodím vpravo a chodím vlevo, stojím za něčím, před, vedle. Děti si zopakovaly s dopomocí z čeho se skládá lidské tělo. Pak kreslily samostatně člověka. Seznámili jsme se se základními pravidly v přípravné třídě. 

Dětem jsem dnes rozdala 2 listy ( mají vloženo v ŽK, v deskách), které Vás prosím vyplnit. Jeden se týká kontaktních údajů ve vztahu k Vám rodičům ( vyplňte prosím čitelně a pečlivě) a druhý se týká ochrany osobních údajů dětí v souvislosti s evropským nařízením o ochraně osobních údajů ( GDPR ). Budou-li k tomuto otázky obracejte se nejlépe na vedení školy. Děkuji za pochopení. 

Připomínám s předstihem první třídní schůzky v pondělí 10.9. od 17. 30 hodin. 

Pěkný večer přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Čtvrtek 6.9.

Dobrý den, 

který den dnes je, které dny v týdnu jsou mé oblíbené a proč, jak jdou dny za sebou. Tohle jsme procvičovali. Protože se učíme také hodnotit svou práci, své chování připravili jsme si dva obličeje, jeden usměvavý a jeden zachmuřený. Zároveň jsme si procvičili stříhání. Zmatená pohádka o řepě, kdy jsme dávali dohromady posloupnost jednotlivých kroků v pohádce, počítali jsme nohy všech zúčastněných zvířat zakončila naše čtvrteční snažení. 

Děti dostaly své první školní razítko za práci - mají v žákovské knížce. Poprosím obalit ŽK. Děkuji všem rodičům za vyplnění formulářů. 

Hezký den přeji Jitka Tóthová Martincová.

 

Pátek 7.9. 

Dobrý den, 

dnes jsme společně četli pohádku o drakovi, povídali si o dračích zubech - o jejich tvaru, s pomocí provázku jsme modelovali dračí zuby, které jsme pak kreslili samostatně na papír. 

Trošku jsme cvičili při hudbě a společně zhodnotili náš první týden. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová.