Stránka byla archivována a je připravena pro školní rok 2018/2019

Čtvrtek, pátek 13.6., 14.6.

Dobrý den,

ve čtvrtek jsem nebyla přítomna v přípravné třídě. Suplovala za mě kolegyně a velmi jí pomáhala naše paní asistentka Jana. V samostatné práci děti hledaly rozdíly v obrázcích a shody, počítaly jednoduché matematické příklady.

V pátek jsme společně navštívili "kouzelnou zahradu" dědečka naší kamarádky, který nás pozval. Děti měly možnost vidět naživo banánovník, fíkovník, brambory, lebedu, nádherné bonsaje a další rostliny. Ochutnaly jahody, hrášek a také krmily v jezírku rybky. Každý dostal do domácího pěstování květinu. Myslím si, že všem bylo v "kouzelné zahradě" moc dobře. Děkujeme za pozvání a milé provázení. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 12.6.

Dobrý den,

opakovali jsme číselné řady, dopisovali čísla, prováděli jednoduché sčítání. Hledali jsme zvířata žijící u vody, ve vodě, snažili jsme si říci, co mají společného. Z papíru jsme vyráběli pestrobarevnou rybu. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 11.6.

Dobrý den, 

skládali jsme z papíru lodičky, už víme jakou podobu má voda, že nadnáší věci, jak se může chovat, proč je pro člověka důležitá. Dozvěděli jsme se, že i člověk má v sobě hodně vody.

Dopracovávali jsme poslední úkoly v pracovním sešitě. 

Informace: Prosím prohlédněte děti, zda nemají klíště. V těchto opravdu letních dnech dávejte dětem čepice. Děkuji. 

28.6. poslední školní den - bude fungovat ŠD již od 9 hodin do 14 hodin. 

Děkuji všem, kteří přišli na závěrečné setkání (TS).

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 10.6.

Dobrý den,

i přes horké počasí se snažíme stále na sobě pracovat. Tématem tohoto týdne je voda. V pracovním listě jsme rozlišovali lodě ( nejvzdálenější, nejbližší), trénovali jsme krátkodobou paměť, hádali vodní a rostlinné hádanky. Čteme novou knihu na pokračování - děti s dopomocí již přečetly její název - jmenuje se Danda. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 7.6.

Dobrý den,

páteční den jsme prožili celý venku. Procházkou jsme šli do divadla Dády Stoklasy, viděli jsme představení Šíleně smutná princezna. Představení se dětem líbilo, někdo napovídal hlavním hrdinům, jiný skoro tančil v rytmu písní nebo si prozpěvoval. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 6.6.

Dobrý den,

dnes jsme prohlubovali své znalosti číselných řad ( vzestupně, sestupně), okem hledali nejdelší a nejkratší čáru ( horizontální, vertikální umístění), spojovali písmena do předepsaných slov. Úkoly to nebyly jednoduché. Dočetli jsme příběh paní spisovatelky Zuzany Pospíšilové - Školní strašidlo, podle ohlasu se dětem kniha líbila. Zítra nás čeká divadelní představení.

Jen připomínám dne 10.6. třídní schůzky od 17.30 hodin. Dále připomínám informaci ze školní kuchyně, rozmyslete zda děti půjdou na oběd dne 28.6. ( poslední školní den), v případě, že ne omluvte obědy včas. Cena obědů v příštím školním roce bude 594,- Kč za měsíc, platba musí proběhnout do 25. před začátkem nového měsíce ( úhrada na účtech nejpozději do 1.nového měsíce).

Všechny změny týkající se plateb obědů, odhlášení provádějte včas. Zlepší tak možnost plánovat nákup potravin. Děkujeme.

Kapesníky - vzhledem k tomu, že nám kapesníky došly a žádost o donesení respektoval jen jeden kamarád (děkujemesmile), dejte prosím dětem vlastní papírové kapesníky do batůžků. Děkuji. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 5.6. 

Dobrý den, 

děti si dnes vystříhaly geometrické obrazce a podle své fantazie skládaly hrad. Pracovali jsme ve 2 skupinách, každá hledala svá písmenka a z nich složila slovo týkající se tématu Hrad - středověk ( truhla, rynek). Protože bylo opravdu horké počasí, šli jsme na místo zvané Skála, kde byl příjemný chládek. 

Prohlédněte prosím děti, zda nemají klíště ( na Skále je tráva), dávejte dětem čepice jako ochranu proti sluníčku. Děkuji. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 4.6.

Dobrý den, 

téma tohoto týdne je Hrad, život na hradě. Povídali jsme si, které hrady děti navštívily, kdo to byl Karel IV. Vyráběli jsme si "šlechtické" erby a zkoušeli jak budou znít naše jména např. Eliška ze Svépravic apod. Házeli jsme si v kruhu fazolovými sáčky a opakovali jsme si zvířata žijící kolem nás.

Informace: v pondělí 10.6. se od 17.30 konají závěrečné třídní schůzky přípravného ročníkusmile

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Pondělí 3.6.

Dobrý den, 

zkoušeli jsme si různé zvuky a jak se projevují na pohmat na krku, děti zkoušely rozkládat slova na hlásky např. voda, police. Pak jsme zkoušeli opak a skládali jsme z hlásek slova. Není to vůbec jednoduché, ale dařilo se. Četli jsme si vtipné básničky, učili se další část básničky Kuřátko a obilí. V samostatné práci jsme uvolňovali ruku.

Informace: Vzhledem k vysokým teplotám dávejte dětem čepice, vzdušné oblečení. Zítra v rámci procházky vyrazíme do místní lokality Skála, kde bude více stínu. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Pátek 31.5.

Dobrý den, 

jeli jsme na velký výlet do Šestajovic. Děti cestu autobusem zvládly velmi dobře. V čokoládovně si děti vyrobily čokoládu a srdíčko. Pak jsme si prohlédli domácí i exotická zvířata, chvilku jsme strávili na dětském hřišti ( prosím prohlédněte děti - pohybovaly se v trávě - klíšťata). Prožili jsme pěkný den.

Informace - příští týden - v pátek 7.6. nás čeká divadelní představení pod širým nebem v ZŠ Spojenců - Šíleně smutná princezna, budeme vybírat 40,-Kč. Děkuji Všem za spolupráci.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 30.5.

Dobrý den,

zkoušeli jsme si obrázkové sudoku ( počasí), vybarvovali jsme si duhu, podle vzoru kreslili čtverec, obdélník, dle zadání vybarvovali a počítali i přes deset ( kdo chtěl). Opakovali jsme si básničku O kuřátku. Zítra nás čeká velký výlet, už se těšíme. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 29.5.

Dobrý den, 

užili jsme si barev ve spojení s krouživými pohyby rukou, vznikly nádherně abstraktní obrázky. Cvičili jsme zrak a hledali ten správný stín jarního motýla. Hodně jsme si užili pohybu, učili jsme se vybíjenou a byla u toho velká legrace. Děti se hodně snažily a už zvládají základní pravidla. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 28.5.

Dobrý den, 

zkoušeli jsme si představit naši maminku, děti měly zavřené oči a snažily se vybavit si co nejvíce z detailů. Pak jsme kreslili, jak naše maminka vypadá, děti do kresby vložily hodně citů. Obrázky jsme si vystavili ve třídě. Trénovali jsme hod a chytání fazolových sáčků, každý kdo chytil musel říci slovo na zadané písmeno. Další úkol bylo hledat písmenka uprostřed jmen našich spolužáků a stoupnout si k danému kamarádovi. Na procházce nás zastihl déšť a tak jsme se i proběhli.

Opět se mezi dětmi vyskytla viróza, začínáme opět smrkat a kašlat. Prosím o donesení kapesníčků. Děkuji.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 27.5.

Dobrý den, 

slavili jsme narozeniny, vymýšleli originální přání. Počítali jsme - učíme se pracovat se zadáním za číslem, před číslem. Hádali jsme hádanky, procvičovali jsme si naše mluvení, opakovali jsme si básničku. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 24.5.

Dobrý den, 

zkoušeli jsme počítat příklady jako v opravdové první třídě, obdivuji nadšení dětí, chuť dobrat se správného výsledku, zaujetísmile. Můžete se sami podívat, děti které dokončily počítání donesou na ukázku domů. Pak bylo třeba si protáhnout těla, odpočinout si při společném čtení - Školní strašidlo od paní Zuzany Pospíšilové (nakladatelství Portál, 2014). Učili jsme se první sloku básničky Kuřátko a obilí, hledali jsme slova se zadaným písmenem - uprostřed. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 23.5.

Dobrý den,

hráli jsme hru Poznej zvíře, Všechno létá co peří má. Hádali jsme hádanky, pracovní list byl věnován rozeznávání stejných tvarů v řádce - cvičíme tak zrakové vnímání. 

Děti zítra tj. v pátek 24.5. donesou lístečky s částkou, kterou je třeba uhradit za fotografie - třídní fotografie stojí 35,-Kč, kdo se fotil ve skupince - cena 15,- Kč. Vše rozepíši. Děkuji za spolupráci.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 22.5.

Dobrý den, 

dnešní dopoledne jsme vyráběli panáčky a panenky z papírové lepenky, dětem se velmi dařilo. Opakovali jsme si psaní některých číslic např. 6, 9, dopisovali jsme číselné řady, spojovali dominovou kostičku se správným početním zadáním. Učíme se používat označení ZA číslem, PŘED číslem a hledáme tomu odpovídající číslo ( např. které číslo je za číslem 6...). 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 21.5.

Dobrý den, 

dnes jsem ze zdravotních důvodů nebyla přítomna ve třídě, zastoupila mě naše paní asistentka Jana. Děti se zúčastnily besedy s místní paní spisovatelkou, plnily zadané úkoly v pracovních listech- velmi se snažily.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Pondělí 20.5.

Dobrý den, 

v přípravné třídě dnes byly na návštěvě děti z MŠ Kostička. Předškoláci jim ukázali jak umí s pomocí obrázků vyprávět pohádku O Karkulce, jak umí pracovat v pracovním sešitě a uvolňovat své ruce. Ještě jsme stihli malý matematický diktát a v úvodním kruhu si každý vybral z nabízených obrázků zvíře a svůj výběr zdůvodnil. Zítra nás čeká povídání s paní spisovatelkou.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 17.5.

Dobrý den, 

procvičovali jsme jemnou motoriku - hnětli jsme hlínu, váleli a tvořili jsme lidské obličeje na téma Lidé kolem nás. V matematickém listě jsme v obrázku hledali různé sportovní předměty a počítali. Hádali jsme z rýmovaných hádanek listnaté a jehličnaté stromy, části těla, oblečení. 

Přeji Vám i dětem pěkný víkend. Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 16.5.

Dobrý den, 

vyzkoušeli jsme si práci s interaktivní tabulí. Poznávali jsme zvířata podle fotografií, navlékali jsme pomyslné korálky dle barev, opakovali jsme si části těla. Cvičili jsme v tělocvičně, zejména chytání a hod míčem i v pohybu, zkoušeli jsme základní pokyny upažit, připažit, rozpažit. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 15.5. 

Dobrý den, 

oslavovali jsme jedny narozeniny, děti popřály velmi originální přání. Poznávali jsme zvířata podle řečených znaků ( žije v noře, patří mezi savce....), poznávali jsme také podle obrázků. Na procházce jsme si prohlíželi lípu a její tvar listů, břízu, šípkovou růži, bez černý a akát. Četli jsme si o chlapci, který chtěl být dospělý. Chodili jsme po prádelní šňůře a cvičili naši rovnováhu, vyzkoušeli jsme si i chůzi poslepu. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 14.5.

Dobrý den,

pokračujeme v tématu zvířat, hledali jsme skryté obrázky se zvířaty ve "střepech", skládali je dohromady a lepili. Ukazovali jsme si knížku Překlep a Škraloup, vyprávěli si jejich příběh. Venku jsme hráli šipkovanou. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 13.5.

Dobrý den, 

téma tohoto týdne jsou zvířata, jejich život, jejich potomci, zajímavosti. Dnes jsme s pomocí kartiček hledali stopy zvířat, říkali jsme si jaké stopy mohou zvířata v přírodě zanechávat. Hledali jsme "domečky" zvířat ( kdo žije v úlu, kdo v noře....). Cvičili jsme v tělocvičně - hod na koš, šplhání (některé děti jsou velmi šikovné), běh, pohybové hry. V samostatné práci jsme psali číslo deset, zkoušeli jsme sestavit číslo deset z různých čísel např. pět a pět, šest a čtyři. 

Máme schválen výlet do čokoládovny ( 31.5. 2019), postupně vybírám 120,- Kč. Děkuji za spolupráci.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 10.5.

Dobrý den,

vyráběli jsme kostku první pomoci, opakovali jsme si při té příležitosti co je to čtverec, vysvětlili jsme si co je krychle. Děti měly za úkol přinést tvar čtverce, krychle. Nosily různé předměty, které našly v herně. Všem se povedlo. Na námi vystřiženou kostičku, děti napsaly čísla pro tísňové volání ( někdo doplnil i název - opis z tabule). V jazykovém cvičení jsme doplňovali chybějící slova do básničky Polámal se mraveneček, dále jsme doplňovali jména zvířecích potomků ( kráva - tele, pes - štěně). Některá zvířata nám dala zabratsmile.  Učili jsme se básničku pro maminku, kdyby někdo zapomněl uvádím nížewink.

Malujeme malovánky,

modrou barvou nebe.

Modrou barvou nejkrásnější,

maminko pro tebe!

Přeji všem maminkám pěkný svátek ( 12.5.), hodně radosti s Vašimi dětmi přeji. 

Hezký víkend přeje Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 9.5.

Dobrý den, 

vyzkoušeli jsme si přenos kamaráda na rukou, ukazovali jsme si co je to stabilizovaná poloha, opakovali jsme si důležitá telefonní čísla. Tvořili jsme dle své fantazie dárek pro naše maminky ( děti přinesou zítra). Doplňovali jsme básničku Polámal se mraveneček. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 7.5.

Dobrý den, 

prohlubovali jsme své znalosti o první pomoci. Sestavovali jsme čísla, která v případě nouze můžeme volat. Byli jsme se podívat na číselné označení lamp. Zkoušeli jsme si ovazovat fiktivní rány na těle. Dětem to velmi šlo. Povídali jsme si o svých úrazech a jejich ošetření. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 6.5.

Dobrý den, 

už víme, proč se hroznové víno potopí v pitné vodě a proč je nadnášeno v minerálce. Tématem tohoto týdne je zdraví, hygiena, první pomoc. Dnes jsme se učili pečlivě a důkladně si umýt ruce. V samostatné práci jsme trénovali posloupnost čísel v číselné řadě ( 9 až 1) a snažili jsme se napodobit předtištěné tvary geometrických tvarů ( zobrazené jako, když se šije nití ). 

Ve třídě se objevil jeden případ onemocnění neštovicemi. 

Během zítřka dětem rozdám zájemky o návštěvu čokoládovny Rodas v Šestajovicích. Výlet je naplánován na 31.5. v dopoledních hodinách. Dejte prosím obratem vědět, zda by byl zájem o tuto akci. 

Děkuji za spolupráci a přeji všem pevné zdraví a hezké dny. Jitka Tóthová Martincová.

Pátek 3.5.

Dobrý den, 

spojovali jsme čísla podle posloupnosti, zdatní z nás i přes číslo dvacet. Hledali jsme cesty bludištěm, seznámili jsme se s písmenkem H. Zkoušeli jsme vymyslet co nejvíce slov na toto písmenko.

Vyráběli jsme jarní strom - vystřihovali z kartonu, obtáčeli vlnou, lepili jarní květy. Na procházce jsme si prohlíželi mateřídoušku, černý bez, meduňku.

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 2.5.

Dobrý den, 

procvičovali jsme psaní číslic, už bychom všichni měli zvládat ( s malou dopomocí) psaní číslic 0-10. Opakovali jsme si co je to portrét, snažili jsme si vybavit jak vypadá náš tatínek. Pak jsme se pokusili tatínky nakreslit vodovými barvami. Výkresy jsou velmi zdařilésmile

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 30.4.

Dobrý den,

navštívila nás paní spisovatelka a ilustrátorka Lucie Seifertová. Povídala nám o své cestě k ilustrování, jak se ilustrátor připravuje na vlastní kreslení ( návštěva památek, jejich fotografování, nákup barev, studium historických knih, návštěva knihoven). Děti si pak vyzkoušely vyrobit část rozkládací knížky, kterou doplnily nakresleným mamutem, jeskyní.... Paní Lucie všem podepsala a udělila všem jedničku s hvězdičkou. Myslím, že se nám setkání povedlo. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pondělí 29.4.

Dobrý den, 

věnovali jsme se v malých skupinách "divadlu", podle pokynů stavíme divadelní scénu ( vlevo, první řádek, druhý sloupec). V samostatné práci jsme hledali k sobě patřící písmena abecedy - malé a velké tiskací písmeno, počítali jsme. Protože venku dost pršelo zůstali jsme ve škole, skákali jsme přes provázek, přes potok, podlézali jsme provázek. Zítra nás čeká beseda a dílna s paní spisovatelkou. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 26.4.

Dobrý den, 

děti pracovaly s matematickým listem skoro jako školáci, úkoly kopírovaly ty, které počítají už skuteční prvňáci. Začali jsme se učit novou básničku. V soutěžních týmech jsme opisovali písmena a zapisovali je, skládali jsme slova - názvy jarních květin ( bledule, fialka, prvosenka).

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 25.4.

Dobrý den,

zkoušeli jsme psát podle diktátu čísla, písmena z našich křestních jmen. Hráli jsme rychlou slovní kopanou - Řekni slovo začínající písmenem. Povídali jsme si co je to portrét, ukazovali a prohlíželi jsme si některé portréty ( různá historická období, různé techniky a materiály), jen za pomoci hmatu jsme si zkoušeli jaký je náš obličej. Šli jsme na procházku a hledali bledule, zkoušeli jsme pracovat s pískovcem a tvořili jsme různé objekty z přírodních materiálů.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Středa 24.4.

Dobrý den, 

hráli jsme hru Na Pepíčka, hádali jsme podle hlasu, kdo odpovídá. Děti zdařile měnily své hlasysmile. V pracovním listě jsme hledali obrázky začínající zadaným písmenem, spojovali jsme obrázky podle klíče. Cvičili jsme s písmeny. Zítra nás čeká nová jarní básnička. 

V rámci projektu Ovoce do škol jsme dostali dva balíčky plátkového sýra 45%, ráda bych mezi děti rozdělila. Mohu zítra dát každému dítku k svačině - poprosím o přípravu chleba či housky, další možností je dám dětem do svačinových krabiček několik plátků, které si odnesou domů. Ponechám na Vašem zvážení, zítra se dětí doptám. Děkuji za spolupráci. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Úterý 23.4.

Dobrý den, 

vyprávěli jsme si o nových zážitcích, překvapeních, setkáních o Velikonocích. Procvičovali jsme psaní některých číslic, uvolňovali jsme ruku při čárání, vytrhávali jsme z papíru různé objekty a lepili je. Četli jsme si z nové knihy Hurvínkův rok, víme co je to loutka, kdo je loutkoherec. 

Informace pro rodiče: Vedení školy se rozhodlo neudělit ředitelské volno v měsíci květnu. 

Dne 30.4. nás čeká beseda a dílna se spisovatelkou Lucií Seifertovou, budeme vybírat částku 50,-. Posílejte prostřednictvím dětí, děkuji za spolupráci. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 17.4.

Dobrý den, 

formou hry s pastelkami jsme opakovali znalost jarních květin, někdo doplnil i název. Skládali a lepili jsme puzzle z písmen ( velká tiskací ), dokreslili jsme ke každému písmenu předmět, ovoce, které začíná tímto písmenem např. písmeno P - děti dokreslili pomeranč. Opakovali jsme si velikonoční koledu.

Přeji všem pěkné Velikonoce, pohodu a radost ze společných chvil s dětmi. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 16.4.

Dobrý den,

byli jsme v představách na jarní zahrádce, louce a viděli jsme jarní květiny. Už víme, že podběl je "trochu" podobný smetance lékařské, že nádherně voní malá nenápadná fialka. Umíme rozlišit sněženku a bleduli. K obrázku každé květiny jsme doplnili počáteční písmeno, kterým začíná. Vyškrabovali jsme různými předměty duhové obrázky.

Dne 18.4. bude v provozu ŠD v ZŠ Bártlova. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 15.4.

Dobrý den, 

opakovali jsme si koledy na svátky, hráli jsme hudební kvíz ( dokonči písničku), pracovali jsme s voskovkami ( bylo třeba mimořádné síly ) a barvili jsme tuší. Čekalo nás fotografování a příjemný pobyt na jarním sluníčku.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 12.4.

Dobrý den, 

vrátil se náš kamarád ze vzdálených ostrovů. Prostřednictvím povídání nás seznámil se souostrovím Maledivy, dozvěděli jsme se která zvířata potkal, co jedl, jak dlouho letěl letadlem a spoustu zajímavých věcí. Ukázal nám nádherné fotografie, obrázky různých rybiček a na vlastní oči jsme viděli letenky, cestovatelský pas. Děkujeme našemu kamarádovi a jeho mamince, že se s námi podělili o zážitky. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 11.4.

Dobrý den, 

dnes mezi nás přišla paní lektorka z Centra Podhoubí a vyprávěla nám pohádku s písničkou o stromech. Objímali jsme různé stromy, hledali jsme semínka stromů. Děti si připravily pro paní lektorku zajímavé dotazy např. Proč mají stromy kůru? Který strom u nás roste nejrychleji? Proč mají listnaté stromy listí? Zítra nás čeká cestovatelská beseda. 

Informace k fotografování dne 15.4. jedná se o fotografování celých tříd.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 10.4.

Dobrý den, 

naše kamarádka měla 7 narozeniny, tak jsme všichni popřáli a byl důvod se podepsat do památného sešitku, který od nás dostala. Děti tak mají praktickou ukázku proč je dobré umět psát. Věnovali jsme se grafomotorice, spojovali jsme tečky, které vytvořily jarní květiny. Vyráběli jsme dekorace, lepili, vázali a zkoušeli odhadnout více a méně. Děti si do konce týdne přinesou vypěstované obilí, které udělá jarní atmosféru i u Vás doma. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 9.4.

Dobrý den, 

v úvodním kruhu jsme povídali a povídali celých 30 minut. V samostatné práci jsme lepili, stříhali a rozhodovali se kam patří námi vystříhané symboly. Jeden kamarád pro nás připravil malé povídání o lemurech. Ukázal nám na mapě, kde žijí, čím se živí a nač mají dlouhý ocas. Opakovali jsme si velikonoční básničku. V básničce se vyskytují slova v nářečí, děti bravurně zvládají. Nechte si doma přeříkat smile. Zítra nás bude čekat velikonoční tvoření. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 8.4.

Dobrý den, 

povídali jsme si o symbolech blížících se svátků, dnes to byl králík a zajíc. Říkali jsme si o rozdílech mezi nimi, kdo je větší, kdo více váží, důležitost zbarvení, způsob běhu. Také víme, že králíky chováme v králíkárnách. Počítali jsme ovoce, květiny, zahradní vybavení na obrázku. Trénujeme koledy, které se malým koledníkům budou hodit. 

Vybíráme 35,- Kč na pořad, který se bude konat ve čtvrtek 11.4. v místě zvaném Skála. Pošlete prosím částku prostřednictvím dětí. Děkuji.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pátek 5.4.

Dobrý den, 

procvičovali jsme hod sáčkem v kombinaci s vymýšlením slov na různá písmena. Dokončovali jsme práci s tvary, hráli jsme hru Zlatá brána, procvičovali jsme zrakové vnímání. Psali jsme matematický diktát. Užili jsme si pobyt venku.

Uvidíme se v pondělí na třídních schůzkách v 17.30 hodin. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová.

Čtvrtek 4.4.

Dobrý den, 

nechali jsme se inspirovat cestováním našeho kamaráda a tak trochu jsme cestovali také. Děti měly za úkol přemýšlet o věcech, které by si vzaly s sebou na dovolenou k moři. Postupně jsme opakovali všechny věci, které si bereme. Takto jsme procvičovali krátkodobou paměť, dětem to velmi šlo. V samostatné práci jsme rozlišovali okem tvary shodné a neshodné. Lepili a stříhali jsme velikonoční dekoraci, kterou děti přinesou domů.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 3.4.

Dobrý den, 

v ranním kruhu jsme si povídali o prvních zkušenostech se zápisem do první třídy. Povídali jsme postupně jeden po druhém pohádku O Budulínkovi, procvičovali novou básničku. Pracovali jsme s vodovými barvami a vytvářeli jarní dekoraci. Pracovali jsme s číslem 8, psali jsme osmičku na tabuli, počítali jsme rybičky. Už víme, že číslo osm se dá pomocí dominových kostiček složit několika způsoby. 

Hezké dny přeje Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 2.4.

Dobrý den, 

hráli jsme si na zahradnice a zahradníky, připravovali jsme si půdu pro osázení jarním osením. Osení jsme zasadili, děti se budou starat, aby nám vše vzešlo. Uvidíme jak jim to půjde. Učili jsme se novou básničku, která se hodí malým koledníkům. Dokreslovali jsme ovečku, kuřátko, vajíčka do hnízda. 

11.4. (čtvrtek) bude realizován hodinový pořad s názvem Život stromů, pořad se bude konat jen za dobrého počasí ( koná se venku), budu vybírat od pondělí částku 35,- Kč. 

Připomínám v pondělí 8.4. se konají třídní schůzky. Ráda Vás uvidím.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 1.4.

Dobrý den, 

dnes se nás sešlo málo, přípravnou třídu provází kašel a rýma. Děkuji Všem rodičům za kapesníčky, hodí se smile. V úvodním povídání jsme měli možnost podívat se, sáhnout si, přivonět si k obilným kláskům. Někteří se pustili i do vylupování zrníček. V průběhu týdne budeme sázet do zeminy a chystat jarní dekoraci. Také jsme stříhali, počítali s molitanovými kostkami, hráli hru na čísla.

Hezké dny ve zdraví přeji Jitka Tóthová Martincová.

Pátek 29.3.

Dobrý den, 

povídali jsme si o panu H.Ch. Andersenovi, kde se narodil, co si myslel o tehdejší škole, hádali jsme podle nápovědy pohádky, které napsal. Prohlíželi jsme si jeho podobiznu. V samostatné práci jsme se snažili z obrázků rozpoznat levou a pravou ruku, nebyl to úkol vůbec jednoduchý. Cvičili jsme krátkodobou paměť, hráli jsme si na obchod a pracovali jsme v sešitě s uvolňovacími cviky ruky. 

Děkuji Všem rodičům, kteří poslali prostřednictvím dětí kapesníčky. 

Ráda bych požádala o donesení vaječných skořápek - půlky, chtěli bychom vytvořit velikonoční dekoraci. Mělo by jít o věneček na který bychom skořápky připevnili. Pro každé dítě cca. skořápky ze 3 vajec. Možno nosit po celý příští týden, pak bychom realizovali. 

Ještě jedna prosba - sázení jarního osení, prosím ať si děti donesou malý květináček, širší kelímek od jogurtu, plastovou mističku s hlínou ( hlíny stačí tak akorát), semínka budu mít připravena. Má představa je sázet v průběhu příštího týdne, aby jsme vše stihli do svátků. Děkuji Všem předem za spolupráci. 

Pro fanoušky www.ekopela.cz

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 28.3.

Dobrý den,

vyzkoušeli jsme si šikovnost našich rukou, váleli a hnětli jsme modelínu. Podle zadání jsme modelovali písmenka našich jmen, číslice, opakovali jsme známá písmenka. Kdo chtěl sestavoval z písmen jednoduchá slova. Pokračujeme ve čtení na pokračování tentokrát jsme navštívili Vizovice a místní zajímavou skládku s Hodanem, Hubertem, Edou a Ludvíčkem. Už víme, kdo jsou to ogaři a jaký je rozdíl mezi slimákem a šnekem. Také jsme zjistili k čemu se používá kafemlýnek. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 27.3.

Dobrý den,

prohlíželi jsme si atlas, ukazovali jsme si jakou barvou je vyznačené moře, kde jsou ostrovy. Dávali jsme dohromady otázky, které si poveze náš kamarád na dovolenou a my budeme čekat na jeho zajímavé odpovědi. Ukazovali jsme si na mapě, kde leží Česká republika. Hráli jsme slovní kopanou, skládali jsme z písmen slova s pomocí nápovědy, počítali jsme do osmi. Dopočítávali jsme předměty do čísla osm. 

Zítra se konají Srdíčkové dny, pokud chce podpořit tento projekt dejte prosím dětem drobné mince ( ceny jsou okolo 30,- Kč za různé magnetky, přívěsky). Děkujeme. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 26.3.

Dobrý den,

dnešek byl věnován tvoření s hlínou, hnětení, válení, vykrajování, zdobení. Některé děti se věnovaly matematickým úkolům, někdo vybarvoval. Poslouchali jsme společně pohádku a dozvěděli jsme se něco o chlapci Jeremiášovi a jeho vidění světa, které je dosti odlišné od toho našeho. Blíže v knize Ivony Březinové - Řvi potichu, brácho ( nakladatelství Albatros, 2016). 

Fanoušky Ekopely bych ráda pozvala tuto neděli tj. 31.3. od 16 hodin do Malostranské besedy na další z jedinečných koncertů. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 25.3.

Dobrý den, 

chystáme se na oslavu svátků velikonočních, připravujeme dekorace, stříháme, lepíme, vybarvujeme. Procvičovali jsme slyšená písmena, tančili jsme do rytmu, povídali jsme si o nádherném víkendu. 

V měsíci dubnu nás čeká několik akcí 11.4. za námi přijdou lektoři z centra Podhoubí s pořadem Život stromů, 30.4. beseda s dílnou s paní spisovatelkou, ilustrátorkou Lucií Seifertovou - knihy o české historii, animované příběhy Dějiny českého národa, bude nám povídat o ilustrování knih a děti se pod jejím vedením naučí kreslit mamuta. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 22.3.

Dobrý den, 

matematika může být zábava, počítali jsme společně kaštany, zkoušela jsem děti nachytat a dávala jsme záměrně chybný počet a čekala jsem na reakci. Byla jsem dost často odhalena. Pokoušíme se o základy sčítání do pěti, zdatnější do deseti. Hráli jsme hru Co bych byl, kdybych byl kuchyňské náčiní .... Děti svou odpověď zdůvodňovaly, vycházely ze svých zkušeností. Opět jsme hráli hru Poznej kamaráda podle hmatu. 

Naše oblíbená kapela, kterou si pouštíme na cvičení se jmenuje Ekopela a jde o volné sdružení přátel MŠ Vyšehrádek. Některé nahrávky jsou na www.yotube.cz, oblíbená píseň Popelnice. Letos vydají nové CD. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 21.3.

Dobrý den, 

malovali jsme sněženky a zdobili jarní taštičky. Zkoušeli jsme napodobovat tvar skoku přes švihadlo - kreslili jsme tužkou horní oblouk a spodní oblouk. Vyprávěli jsme si popletené pohádky, které děti uváděly ve správnost. Svou fyzickou šikovnost jsme si vyzkoušeli plazením a přeskokem přes provázek. Hledali jsme kamaráda podle hmatu, hledající měl zakryté oči. Někdy bylo velké překvapení, kdo to před námi stojí. 

Informace s předstihem dne 8.4. (pondělí) od 17.30 se budou konat třídní schůzky. 

Pokud můžete prosím Vás o balení kapesníčků, děti nyní hodně smrkají. Všem, kteří již donesli velmi děkuji. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 20.3.

Dobrý den, 

dnes to bylo o dopravní výchově, kde se může a nemůže hrát fotbal. Co všechno souvisí s tématem doprava, opakovali jsme dopravní značky a vytvářeli vlastní originální - např. s ovečkou z televizní stanice D. Hráli jsme si na autobus, museli jsme opakovat vpravo a vlevo - stále není upevněno. Zkusili jsme si matematický diktát. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 19.3.

Dobrý den, 

povídali jsme si o kouzelném klíči, který mohl být od čehokoli. Inspirovali jsme se knihou Petra Čecha - Klíč. Nejoriginálnější bylo sdělení, že klíč je od klece s drakem. V samostatné práci jsme procvičili oči, hledali jsme stejné ciferníky hodin. V malých skupinkách jsme si zkoušeli krátkodobou paměť - co na obrázku bylo nebo nebylo. Počítali jsme různé předměty na policích a psali příslušné číslice. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 18.3.

Dobrý den, 

dnes jsme vyráběli kočku z papíru, stříhali jsme, vybarvovali a omotávali klubíčkem. Psali jsme čárky, někteří z nás trénovali stromové lístečky nebo jiné tvary k uvolňování ruky. Počítali jsme květiny v košících a rozlišovali co do připravené řady patří a co ne. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 15.3.

Dobrý den, 

dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o dinosaurech, náš kamarád přinesl zajímavou knihu. Z této knihy budeme číst i příští týden a vypadá to, že děti hodně zaujala. Hráli jsme si na kapitány zámořských lodí, pracovali jsme v pracovních listech na matematických úkolech a doplňovali symboly podle uvedeného vzoru ( posloupnost obrázků). Cvičili jsme na židličkách, házeli a chytali jsme míčky, kouleli jsme na cíl. 

Dětem se moc líbila kouzelná tabulka naší kamarádky - zřejmě se bude dát koupit v papírnictví, výtvarných potřebách. Prodejcem je firma Wiky - název výrobku Vyškrabovací notes.

V neděli 17.3. uvede Český rozhlas Dvojka od 13 hodin pohádku O velrybě Varvaře. S dětmi jsme četli knižní předlohu, příběh znají a možná by si rády poslechly znovu. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Čtvrtek 14.3.

 

Dobrý den, 

jak se liší housle od kytary, na který nástroj bychom mohli zahrát vílí tanec nebo mručivého medvěda, tak jsme dnes zahájili naše společné dopoledne. Každý z přípravné třídy se už umí podepsat křestním jménem i příjmením ( s dopomocí), trénujeme každý densmile. Počítali jsme, v pracovním listě jsme určovali co se pěstuje a co člověk vyrábí. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Středa 13.3.

Dobrý den, 

zkoušeli jsme si dramatizaci kočičího zápasu inspirovanou Příběhy kocoura Modroočka, zdůrazňovali jsme kočičí pohyby, mimiku, zvukové efekty. Navlékali jsme pomyslné korálky princezny Zlatovlásky, spojovali jsme korálky s čísly od čísla 10 po číslo 1. Kreslili jsme sílu jarního sluníčka, představovali si jak nás jeho paprsky hladí po obličeji i celém těle. Opakovali jsme si dopravní značky, co znamenají a kde je můžeme vidět. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 12.3.

Dobrý den, 

jaký je rozdíl mezi plameňákem a pštrosem, kolika let se pštros dožívá, jaké má řasy a co se objevuje na jeho jídelníčku už víme. Učili jsme se jak správně řešit situaci v přeplněném autobusu, metru, když potřebujeme vystoupit. Doplňovali jsme číselné řady, zkoušeli si psát kličky. Dokončili jsme výrobu jarní dekorace - motýl na kolíčku. Hráli jsme hru podle návrhu našeho kamaráda Na mravence.

Pěkné dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 11.3.

Dobrý den, 

už víme, jak vypadá písmenko P - malé i velké tiskací, zkoušeli jsme si tvarovat různá písmena abecedy a číslice s pomocí provázku. Dokončili jsme ozdobný kolíček, děti lepily a stříhaly dle své fantazie. Hráli jsme hru Na rybáře, Židličkovou trochu jinak. Dnes jsme vzhledem k počasí nebyli venku.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 8.3.

Dobrý den, 

dnes jsme se učili používat matematická znaménka pro označení větší, menší a rovná se. Porovnávali jsme výšku kamarádů ve třídě, pak obrázky předmětů a nakonec čísla. Stříhali jsme papír a filc, připravujeme si tak základ pro jarní překvapení. Trénovali jsme hrubou motoriku - podávali a házeli jsme si fazolové pytlíky, "tančili" jsme v kruhu jako v Řeckusmile.

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 7.3.

Dobrý den, 

procvičovali jsme jemnou motoriku a rozmotávali různé uzlíky. Někdo s větší trpělivostí a někdo s menší. Zkusili jsme si s některými hru inspirovanou jedním uzlem a to Gordickým, rozplétali jsme své ruce. V samostatné práci jsme hledali shodné tvary v řadách, učili jsme se novou básničku s názvem Hubatá kopřiva. Prohlíželi jsme si staré slabikáře, abychom věděli co je to slabikář a že se nám v první třídě bude hodit. Sledujeme jak nám roste naše řeřicha, staráme se o ni a čekáme jaká bude chuťově. 

Hubatá kopřiva

"Kopřivo, kopřivo stojíš trochu nakřivo.

Postav se rovně!

Co je ti po mě?!

Já se jen tak válím, a když mohu - pálím. "

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

sto

 

Středa 6.3.

Dobrý den, 

zkoušeli jsme si kombinovat různé barvy a vytvářet barvy jiné, někdo přišel na tajemství hnědé, fialové. Cvičili jsme se závažím - plastové lahve naplněné vodou, zkoušeli jsme si slalom i různé druhy chůze. Zkoušeli jsme najít rozdíly mezi dvěma obrázky a dokreslit chybějící detaily. Povídali jsme si o ohleduplnosti chování člověka k člověku.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 5.3.

Dobrý den, 

předváděli jsme beze slov různá povolání, povídali si co je ke kterému povolání třeba např. květinářka potřebuje nůžky, různé nádoby. Děti mají ústní domácí úkol doptat se, co dělají rodiče. Cílem je rozšířit povědomí o různých profesích. Děti dnes sčítaly tečky v číselném rozmezí 1 - 10, podařilo se skoro všemsmile. Čteme na pokračování knihu A. Lobela - Kvak a Žbluňk. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 4.3.

Dobrý den, 

téma pro tento týden je Povolání, co dělají lidem kolem nás. V samostatné práci jsme dnes hledali stejné počty na dominových kartičkách a opakovali si psaní číslic. Dětem se ještě některá čísla úplně nevybavují, ale vše nacvičujeme a každý dělá pokrok dle svých možností a svého pracovního tempa. Zkoušeli jsme  pracovat s modelovací hmotou a různými nástroji jsme tvořili jarní ptáčky, květiny. Zítra budeme dokončovat. Cvičili jsme jógu a učíme se relaxovat. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Pátek 1.3.

Dobrý den, 

s novým měsícem jsme začali opakovat jména měsíců v roce, propojujeme zkušenost dětí v daném měsíci ( např. červenec - koupání, teplo), pro lepší zapamatování. Cílem je nejen vyjmenovat měsíce za sebou, ale umět říci, který je zimní, jarní .... a přiřadit číslo jeho pořadí. Učíme se také datum narození. Skládali jsme z papíru lištičky. Zkoušeli jsme si přetahování, každý si vybral svého "soupeře" a změřil své síly. A stále nevíme, zda paní učitelka v přípravné třídě je čarodějnice jako Jasmína Bílá v Kouzelné třídě, kterou právě čteme. Protože, jí dnes narostla dračí křídlasmile.

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 28.2.

Dobrý den, 

čtvrtek jsme věnovali hodně sportování - prolézání, přelézání, skákání, přitahování a dalším pohybovým hrám. Bylo pak nutné navázat povídáním o prohrách, prohrávání. Jaké to je, když člověk prohraje, co cítí, co nám pomáhá a opět nám zvedne náladu. Měli jsme možnost si vyrobit zvířecí masky, stříhali jsme, vybarvovali. Děkujeme jedné mamince za dodánísmile. Matematika dnes byla věnovaná číslu 7. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 27.2.

Dobrý den, 

dnes se děti zúčastnily pořadu o správném čištění zoubků. Četli jsme na pokračování, dozvěděli jsme se, že některé paní učitelky mohou být čarodějkami a používají ke kouzlení zmizík a čarovnou hůlku. Doplňovali jsme čísla do číselné řady, snažíme se pochopit stoupání čísel v číselné řadě a klesání tamtéž. Zítra nás čeká skládání z papíru a nová básnička. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 26.2.

Dobrý den, 

dnes nás čekala hádanka o jednom zvířeti, kterému jsme v samostatné práci dodělávali srst. Byla to práce náročná a děti si zasloužily samolepku dle svého výběru do ŽK. 

Propisovali jsme číslice 3,4,5,6, skákali přes "potok" a běhali slalom. Zkoušeli jsme si také co je příjemné a co méně na našem těle. Kamarád měl peříčko, kterým šimral partnera na levé tváři, pravé ruce, čele. Děti si opakovaly co je vlevo, vpravo a zároveň se učily pojmenovat příjemné a nepříjemné. 

Zítra se děti z přípravné třídy budou účastnit programu Jak se starat o zoubky, program vede Mgr. Lucie Svozilová. Časová dotace programu je 2 vyučovací hodiny, program se koná ve škole. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 25.2.

Dobrý den, 

opět jsme se sešli skoro v plném počtu. Dnes jsme hráli pohybovou hru s tématem číselných řad, prohlubovali jsme znalosti čísel ( o jedno větší, menší), hráli jsme také hru Pravda, nepravda. Opakovali jsme psaní číslic do pěti. Čteme novou knihu na pokračování Kouzelná třída a snažíme se vzpomenout na pravidla v přípravné tříděsmile.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 15.2.

Dobrý den, 

v rámci tématu Ptáci, jsme si povídali o bažantech, z papíru jsme vyráběli kosa. Děti nejdříve vystříhaly obrys, pak polepovaly černým papírem. Učili jsme se ptačí, též slepičí tanec. Psali jsme číslici 4,5,7.

Přeji všem hezké prázdniny, ať vyjde počasí a máte pěkné zážitky. 

Hezké dny Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 14.2.

Dobrý den, 

v ranním kruhu jsme si povídali o významném životním jubileu cestovatele, spisovatele pana Miroslava Zikmunda. Ukazovali jsme si dobové fotografie, viděli jsme fotografii vozu, kterým cestoval. 

Navštívili jsme knihovnu v Horních Počernicích, víme kdo je knihovník a kdo knihkupec, prohlédli jsme si knížky určené pro první čtení. Zkuste se přijít podívat i vy ostatní, je tam milo a spousta knih. A také tam prý mají skřítky.

Zdravíme všechny nemocné kamarády a přejeme více zdraví.

Za všechny z přípravné třídy Jitka Tóthová Martincová. 

 

Středa 13.2.

Dobrý den, 

proč mohou ptáci létat, co dopadne na zem dříve - pírko nebo kámen, pokus s papírem ( zmačkaný, trochu zmačkaný, nezmačkaný), který z nich dopadne na zem nejrychleji. Toto jsme si dnes zkoušeli. Lepili jsme tělo ptáčka, opakovali si části jeho těla. Povídali jsme si proč mají někteří ptáci drápy a k čemu slouží. Hráli jsme hru Všechno lítá co peří má, počítali jsme předměty v pracovním listě a spojovali s číslem. Nacvičujeme skládání a rozkládání slov na hlásky. 

Zítra jdeme do knihovny, děti si přinesou batůžek se svačinou a pitím, penál. Program v knihovně je na 45 minut. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 12.2.

Dobrý den, 

naším tématem pro tento týden jsou ptáci, dnes jsme si povídali jaké ptáky známe, čím se liší ptáci od člověka, jaké jsou rozdíly mezi např. pávem a orlem. Proč je dobré ptáky v zimě přikrmovat a čím, co je vhodné. Dokončili jsme výrobu tučňáka, děti si přinesou domů, dále jsme hledali obrázky začínající písmenem S,Z. Zkoušeli jsme si rozkládat a skládat slova na jednotlivé hlásky. 

Školní družina je v době jarních prázdnin v ZŠ Stoliňská - 18.2. - 20.2., od 21.2. do 22.2. v ZŠ Spojenců. Školní jídelna nevaří. 

Ve čtvrtek 14.2. navštívíme s dětmi knihovnu v Horních Počernicích. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 11.2.

Dobrý den,

jaký byl víkend, kdo má jaké zážitky jsme sdíleli v ranním kruhu. Pak jsme se pustili do matematiky, dokresli o jednu květinu více nebo méně, kolik květin bude na obrázku. Připravili jsme si základ pro výrobu tučňáka, barvili jsme, stříhali jsme filcový materiál. Při čtení jsme se podívali na knížku naší kamarádky, která se věnuje různým plemenům koní. 

Zdravíme naše nemocné kamarády. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 8.2.

Dobrý den, 

je  větší velryba nebo parník? Je menší beruška nebo tužka? Děti vystříhávaly obrázky a porovnávaly, lepily, u každého obrázku doplňovaly číslo. Dle zájmu si děti zkoušely sestavovat jednoduchá slova z písmen např. máma, teta, děda, zub. Opakovali jsme si básničku o knížce, doplňovali jsme vzory na hadí těla - uvolňování ruky, koordinace ruky a oka, učíme se také pracovat zleva a postupovat doprava. 

Prosím omlouvejte děti do 3 pracovních dní, jak je stanoveno ve školním řádu. Děkuji. 

Pokud vydrží sněhová nadílka, dejte prosím dětem náhradní ponožky, dívkám legíny, dnes jsme sušilismile. Děkuji. 

Hezký víkend a pěkný maškarní bál se spoustou překvapení. Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 7.2.

Hezký čtvrtek,

učili jsme se nový způsob jak poznat počet slabik ve slovech ( někdo tleská, někdo krokuje, někdo pracuje s rukou opřenou o bradu), jak komu vyhovuje. Kreslili jsme vodorovnou čáru, spojovali tak dvě místa k sobě. Trošku jsme "muzicírovali", zkoušeli zvuky na různé plastové trubky, zpívali. Prostřednictvím pohybové hry jsme opakovali části lidského těla. Zítra nás čeká matematika a připomínám pro nemocné ve čtvrtek 14.2. jdeme od 9 hodin do knihovny v Horních Počernicích.

Hezké únorové dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 6.2.

Dobrý den, 

pracovali jsme s vlnou různých barev a zkoušeli vytvořit klubíčka pro předlohu kočky, lepili jsme, vybarvovali. Byla to aktivita náročná na soustředění, ale všichni se překonávali. Děti se dokázaly soustředit úžasných 30minut. Opakovali jsem hru na tabulky, hráli jsme pohybovou hru v kombinaci s poslechem ( o krok postoupí ten, kdo ve slově slyší písmeno A,O....), rozkládali jsme slova na jednotlivé hlásky a děti krokovaly počet hlásek ve slově, porovnávaly, kde bylo více a kde méně. 

Vzhledem k počínající vyšší nemocnosti dětí, jsem děti poučila o zvýšené hygieně rukou, smrkání. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 5.2.

Dobrý den,

dnes jsme si zkoušeli nakreslit déšť ( vodorovné, svislé čáry) po celé šířce papíru a doplnili vydařenými deštníky. Trénovali jsme číslo čtyři, sedm, pět. Zdokonalovali jsme naše motorické schopnosti, skok přes překážky, slalom, chůze po špičkách, patách. Opakujeme si pravidla pro dobrou spolupráci.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 4.2.

Dobrý den,

učili jsme se představit, kdo jsme a co nás zajímá, baví. Přišla k nám do přípravné třídy paní asistentka, která bude důležitou součástí přípravné třídy. V matematických představách jsme dopočítávali do čtyř, dokreslovali a nebo škrtali obrázky. V malých skupinkách jsme trénovali slyšená písmenka - A, O. Hráli jsme pohybovou hru, kdo uslyší písmenko ve slově udělá krok. 

Kdo měl zájem mohl do přípravné třídy vyrobit malý hudební nástroj a zároveň poznat pomocí rukou červenou čočku, rýži nebo fazole. Pokračujeme ve čtení z knih, které donesou děti. 

Vzhledem k příznivým sněhovým podmínkám, prosím o náhradní oblečení pro děti, rukavice. Stačí chvilka pobytu venku a můžeme sušitsmile.

Některé děti si dnes přinesly věci na bobování, myšlenka byla dobrásmile. Bohužel jedny boby se dnes ztratily. V prostorách školy není uzamykatelné místo, kam bychom mohli vše uschovat. Zároveň je program v přípravné třídě koncipován, tak že časová dotace pro pobyt venku není příliš dlouhá. Prosím Vás tedy o zvážení, zda se vyplatí dětem věci na bobování dávat. Myslím, že si děti mohou užít i koulování, stavby různých tvarů a provedení. 

Vše budu řešit a dám Vám vědět. Děkuji za pochopení.

Upřesňující informace: děti, které se hlásí na Nos s Andersenem 2019, změna termínu ( respektive byl chybně zadán na přihláškách). Správný termín je 29.3. v 18 hodin, 30.3. od 8.30 do 9.30 hodin. Přihlášky prosím odevzdávejte paní Svobodové - vrátnice v nové budově, nebude-li přítomna odevzdejte prostřednictvím dětí třídní učitelce. Děkuji za pochopení. 

 Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 31.1.

Dobrý den, 

zdravíme všechny nemocné kamarády, také kamarády lyžující, bobující, sáňkující. Dnes jsme si zkoušeli rovnováhu na balanční čočce, kdo zvládl zkoušel stát na jedné noze. Všichni byli úspěšní. Cvičili jsme prostorovou orientaci, hledali jsme v nakopírovaném materiálu různé tvary a označovali je, spojovali. Navštívili nás kamarádi Oli a Ali. To jsou maňásci. Každý z nich má rád pouze jedno písmenko, uhodnete jaké? Oli  hledá slova, kde je schováno O a Ali slova s A. 

Rozdávali jsme si naše první vysvědčení, kde každý najde slovní hodnocení své snahy, práce v prvním pololetí. Děti udělaly velký kus práce a každý svým vlastním tempem jde vstříc první třídě. 

Hezké pololetí prázdniny a budu se těšit v pondělí opět v přípravné třídě. 

Jitka Tóthová Martincová.

Pátek 18.1.

Dobrý den,

procvičovali jsme psaní číslic do řádků, číslici 1,2,3 celý řádek a poslední řádek na stránce střídání číslic v určitém pořadí. Ještě není zpevněna podoba číslic, děti je často píší na druhou stranu. Ale jsou schopny při zpětné kontrole říci, kde udělaly chybu smile! V každém řádku jsme našli nejlépe napsanou číslici. Při práci na zimní čepici jsme si také opakovali např. udělejte čáru z levé strany na pravou, vlnku jako na moři ( cvičili jsme v PS) od bambule až dolů. Stříhali jsme a lepili, pracovali s vlnou. 

Děkujeme první kamarádce za přinesení knihy a náš další kamarád "superkamarád" přinese v pondělí knihu svou. 

Již dnes jsem dětem zadala domácí úkol číslo 4, odevzdají opět nejpozději v pátek. Chválím Vás rodiče i děti, všichni pečlivě pracujete. 

Dokončila jsem také diagnostické šetření, které poslouží také k zhodnocení prvního pololetí v přípravné třídě. Prokonzultuji s paní učitelkou Mgr. Lucií Svozilovou - speciální pedagog. 

Děti jsou informovány, že nebudu ve třídě přítomna do 30. ledna. Zastupující paní učitelka s námi dnes strávila celý den, ví jaké jsou zvyklosti, způsoby práce ve třídě.

Děti slíbily, že budou pomáhat a snažit sewink.

Paní učitelka dostala také rámcový program co s dětmi dělat. 

Bude-li třeba budu každý večer na e-mailu. Děkuji Vám za pochopení a přeji pěkné dny. Jitka Tóthová Martincová. 

1.2. jsou pololetní prázdniny. 

Čtvrtek 17.1.

Dobrý den, 

dnes jsme obohatili náš program o cvičení a řádění v tělocvičně. Myslím, že si děti užily. Pracovali jsme s písmenem S, stříhali jsme a lepili do obrázku sovy různé podoby písmene S ( velké tiskací, malé tiskací, velké psací, malé psací). Byla to náročná aktivita na soustředění, správné nalepení písmene podle vzoru. Velmi chválím, všichni zvládlismile. Provlékali jsme vlnu papírem a vyrobili jsme pěknou záložku do knihy, děti si přinesou domů. Dopolední aktivity jsme zakončili čtením ukázek z pohádek, děti hádaly o jakou pohádku šlo. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Středa 16.1.

Dobrý den, 

učíme se novou básničku s tématem knížky, kreslili jsme postavu pána a "opisovali" text, lepili jsme záložku do knihy, hráli hru na hledání písmen v abecedě. Soustředili jsme se na písmeno S, zítra budeme pokračovat. 

básnička:

Ani tlustá,

ani tenká -

knížka je dům 

pro písmenka.

 

Koukni, tati,

koukni, mami,

kamarádím 

s básničkami.

 

Teď už zavřu 

tuhle knížku 

a hned hupsnu 

do pelíšku. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 15.1.

Dobrý den, 

 

Pondělí 14.1.

Dobrý den, 

navštívili jsme divadelní představení O Ježibabákovi, ve škole jsme si zahráli společně malé divadlo. Máme pomůcku půjčenou z první třídy a trénujeme co je řada a co sloupec. Podle příběhu umisťujeme do připravené podložky stromečky, domečky, zvířátka např. vyrostla houba v posledním řádku úplně vlevo, stromeček vyrostl před houbou apod. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

děti dostaly druhý domácí úkol. Cílem je najít slova začínající písmenem U a spojit je s daným obrázkem. Podobné jsme již dělali, děti by neměly mít problém vše zvládnoutsmile

Dnes jsme také měli poprvé možnost vidět, slyšet úryvek z knihy, kterou pro nás vybrala naše kamarádka. Jsou to klasické české pohádky. Říkali jsme si čím jsou pohádky charakteristické, které bytosti jsou pohádkové. Procvičovali jsme matematické představy v pracovním listě. 

Zítra nás čeká návštěva divadelního představení.

Informace pro rodiče: pan ředitel schválil mé uvolnění ke studiu v plném rozsahu, to znamená že v týdnu od 21.1. až do 30.1. ( včetně) nebudu přítomna v přípravné třídě. Děti na tuto skutečnost připravuji, aby vše zvládly. Na třídě nechám připravenu práci a budu se suplenty konzultovat režim třídy, individuální přístup k dětem. Určitě budu každý den ve večerních hodinách na e-mailu. 

Děkuji Vám za pochopení. 

Přeji hezké dny Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pátek 11.1.

Dobrý den, 

samostatná práce dnes byla o matematických představách. Vybarvovali jsme obrázky podle zadání, najdi řádku a barevně označ poslední obrázek, druhý obrázek apod. Opakovali jsme tiskací písmena, obrazce formou hry na písaře. Stříhali jsme a dle ústního zadání lepili obrázky např. největší domeček, menší domeček a nejmenší domeček. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Čtvrtek 10.1.

Dobrý den, 

samostatně děti psaly velké tiskací písmeno O na tabuli, pak spojovaly obrázky s počátečním písmenem O, hledaly malé a velké tiskací O. Hráli jsme slovní hru Poznej co mají řečená slova společného, děti hledaly písmeno O ve slovech ( začátek, uprostřed, konec). Uvolňovali jsme ruku a kreslili ovečku ze samých O. Poznávali jsme zvířata na obrázcích. Na procházce děti koulely neuvěřitelné sněhové koule.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 9.1.

Dobrý den, 

děti se aktivně zapojily do plnění domácích úkolů, první splněné úkoly donesly již dnessmile. Napodobení hry na klavír nám posloužilo k rozcvičení obou rukou, abychom mohli začít procvičovat různé tahy tužkou v pracovním sešitě. Skákali jsme po "kamenech" a zkoušeli naši hrubou motoriku - skok snožmo, chůze po špičkách, po patách, nacvičujeme relaxaci. Dokončili jsme výrobu sněhuláka a začínáme si povídat o písmenu O. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 8.1.

Dobrý den, 

dnes jsem hned po ránu zadala dětem první domácí úkol, je označen číslem 1, termín k odevzdání je do konce tohoto týdne. 

Povídali jsme si o třídních schůzkách, o návštěvě divadla. Pracovali jsme na matematických úkolech, děti byly pečlivé, odměnou jim bylo razítko do ŽK. Tvořili jsme věty, kde každé slovo začínalo na písmeno D. Začali jsme vyrábět sněhuláka, kterého zítra dokončíme. Pokračujeme ve čtení příběhů na pokračování. 

Zdravíme nemocné kamarády!

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.  

Pondělí 7.1.

Dobrý den a celý rok, hlavně ve zdraví!

Děti dnes byly plné dojmů z dárků, sněhu, kamarádů a tak vyprávěly i ti, kteří běžně moc nemluví. V samostatné práci jsme hledali tvary v předmětech, které jsou kolem nás. Pracovali jsme s tabulí a hledali ta správná čísla, zkoušeli říkat a ukazovat číslo o jedno až dvě větší, menší. Zkoušeli jsme si práci a spolupráci ve dvojicích, které si děti samostatně vytvořily. Společně stříhaly a lepily obrázky. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 21.12.

Dobrý den,

dnes jsme si vytvořili předvánoční atmosféru ( vánoční pečivo, sladkosti, čaj) a společně jsme strávili celé dopoledne. Trošku jsme pracovali v pracovních sešitech, trénovali číslo 4 a 7, četli jsme knihu na pokračování, vybarvovali jsme vánočního anděla. 

Přeji Všem dětem i rodičům pěkné svátky, hodně zdraví a optimismu do roku 2019.

Znovu se sejdeme v pondělí 7.ledna. Tento den se také od 17.30 hodin  konají třídní schůzky. Budu se na Vás těšit. 

Zdraví Vás Jitka Tóthová Martincová. 

 

 

Čtvrtek 20.12.

Dobrý den, 2019

po dnešním tréninku pletení vánočky ze tří copů ( z modelíny) , můžete se svými dětmi zkusit plést vánočku skutečnou. Děti si při splétání procvičily znalost co je vpravo a vlevo a uprostřed. Byly moc šikovné, někteří "mistři" učili i své kamarády. V samostatném úkolu jsme vybarvovali zimní obrázek podle čísel ( čísla 6-10 ), učili jsme s básničku, kde se opakovalo jedno písmenko. Děti měly za úkol spočítat kolikrát se v básničce vyskytovalo. Při pobytu venku jsme si užili čerstvě napadaný sníh, některé děti uválely opravdu zdařilé sněhové koule. 

Básnička:

Dneska děda dostal dárky,

dort a dýmku a dva párky,

dort dal Dáše, párky Doře,

díky za dýmku dýmá dobře.

Vydrží-li sníh do zítřka, dejte dětem prosím oteplovačky, teplé rukavice, náhradní ponožky. Děkuji. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 19.12.

Dobrý den, 

ladili jsme vystoupení na odpolední prezentaci. Hráli hru na řidiče autobusu, procvičovali jsme tím vlevo a vpravo, kreslili co si přejeme pod stromečkem, povídali jsme si o události ve městě Betlém. Děti věděly jak se jmenují křestními jmény maminka a tatínek Ježíška. Zároveň jsem se zeptala zda znají křestní jména svých rodičů, většina dětí znalasmile. Procvičili jsme si geometrické tvary a doplňovali je do obrázků, vyprávěli jsme si pohádku O perníkové chaloupce. 

Děkuji Vám rodiče za podporu na dnešním vystoupení. Pro děti bylo hodně důležité, že jste přišli. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Úterý 18.12.

Dobrý den, menko, co slyším na konci slova, sestavovali jsme věty za pomoci obrázků. Dokreslovali jsme ovoce, vybarvovali a měli jsme generální zkoušku našeho vystoupení.

Děti se ujednotily, že budou vystupovat v "civilu", dívky trvaly na šatech. Ruším tedy návrh na bílá trička. 

Děkuji za pochopení a přeji příjemné dny. Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 17.12.

Hezké adventní dny, 

počítali jsme berušky, modelovali velká tiskací písmena, slova máma, táta podle předlohy. Učili jsme se jak vystřihnout originální sněhovou vločku, ladili jsme naše vystoupení na středu. Už umíme všechny básničky, učíme se jak se řadit a jak se prezentovat na veřejnosti. 

Vážení rodiče, přemýšlíme o vhodném oděvu na vystoupení ve středu. Zkuste se prosím podívat do šatníků, zda by se našlo bílé tričko ( různé velikosti), které bychom mohli obléknout na vystoupení. Zítra se domluvím s dětmi, zda návrh přijmou. Dnes jsem se ptala paní zástupkyně a vystoupení potrvá cca. 20 minut a pak můžete s dětmi navštívit prodejní výstavu žákovských výrobků. 

V pátek 21.12. bych ráda s dětmi připravila trochu "jiný den", prosím zda by si přinesli vlastní hrníček - uvaříme si dobrý čaj a pokud můžete dejte dětem do krabičky malé množství nějakého cukroví, sušeného ovoce nebo jiných dobrot. Děkuji Vám za spolupráci. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pátek 14.12.

Dobrý den,

učili jsme se novou básničku, dětem to šlo velmi dobře, individuálně jsme vyšívali zimní rukavice, balili dárkově ozdobné šišky. Dokončovali jsme práce v samostatném sešitě, každý individuálně dokončoval co nestihl. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová.

Čtvrtek 13.12.

Dobrý den, 

dnes chybělo opravdu mnoho kamarádů, tak se uzdravte, odpočiňte si a přijďte! Hned po ránu jsme počítali tečky na krovkách slunéčka sedmitečného, děti si samy kontrolovaly správnost svých počtů. Vystřihovali jsme z papíru rukavice a zítra je budeme vyšívat. Jsem opravdu zvědavá jak nám to půjde. V samostatné práci jsme rozlišovali co je ovoce a co zelenina. Byl to dost těžký úkol, proto jsem některým dětem dala domů "nákupní seznam". Až půjdete milí rodiče nakupovat zeleninu nebo ovoce vezměte děti s sebou a ukažte dětem  jak vypadá např. pór, česnek, ředkvička. Připravím také aktivitu, která prohloubí jejich znalosti. 

Přidávám básničky, které bychom měli ve středu 19.12. prezentovat. Kdyby si někdo z dětí chtěl text připomenout. 

Padá snížek na louky,

má kožíšek bělounký, 

ten kožíšek teplý je, 

celou zemi přikryje. 

 

Mlynář mele mouku

v tom bílým klobouku

a mlynářka krupici

v té červené čepici

hou, hou, halejujá. 

 

Tato je nová budeme se učit zítra.

Běží liška k háji,

hoňte si ji páni,

já ji honit nebudu, 

zmeškal bych já koledu. 

Zpívat bychom měli Půjdem spolu do Betléma......

 

Hezké dny ve zdraví přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 12.12.

Dobrý den, 

kde se na jídelním stole bere pečivo, kdo ho vyrábí, z čeho pochází jsme dnes zjišťovali. V samostatné práci jsme vybarvovali výrobky z mouky, vyprávěli jsme si co se dá všechno z mouky upéci. Připravujeme se na svátek svaté Lucie, dnes jsme si prohlíželi velké tiskací písmeno L, hledali slova začínající na toto písmenko. Čteme na pokračování příběhy Prasátka Lojzíka, v rámci výtvarné aktivity jsme vytvářeli zimní krajinu s padajícím sněhem. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Úterý 11.12.

Dobrý den, 

začíná se projevovat zimní počasí, smrkáme a některé děti už choří. Dnes jsme raději nešli na procházku. V samostatné práci jsme vybarvovali různé geometrické tvary, shodné jsme vybarvili jednotnou barvou. Upevňujeme znalost dnů v týdnu, objevovali jsme co může mít v žaludku sněhulák a co medvěd. K tomu jsme si vyrobili malou pomůcku. 

Pevné zdraví Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 10.12.

Dobrý den, 

po volných dnech jsme hodně povídali, dozdobovali jsme vánoční šišku ( děti si přinesou zítra), hledali jsme v samostatné práci různé hudební nástroje. Velmi nás zaujala viola a kytara. Psali jsme velká počáteční ( tiskací ) písmena na která začínají námi vybrané hudební nástroje, vytleskávali počet slabik. Trénovali jsme chůzi čáry, která hodně ryje a pak povolí. Chodí do kopce a z kopce. Cílem bylo uvolňovat ruku pro psaní. Děti mě velmi překvapují, začínají si samy říkat o aktivity, samostatné práce. Některé pracují opravdu s chutí. Začínají se i více zapojovat do aktivit pro ostatní např. vedou rozcvičku, utírají stolečky a to zcela dobrovolně. smile

Děkuji Všem rodičům, kteří poslali prostřednictvím dětí kapesníčky. Dnes se velmi hodily, děti začínají hojně používat. 

Také děkuji za první "vlaštovky" v podobě nepotřebných kalendářů. Využijeme!

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 7.12.

Dobrý den, 

pilně nacvičujeme básničky s vánoční tématikou, dnes jsme doplnili o doprovod trianglu. Hráli jsme si na písaře a tabulky, psali jsme si na záda geometrické tvary, velká tiskací písmena a hádali co nám kamarád napsal na záda. Nejvíce se dětem líbilo mazání tabulek. V samostatné práci jsme hledali dvojice předmětů, které k sobě patří a zdůvodňovali proč. Závěrem jsme barvili borovicové šišky, které budeme ještě zdobit. 

Děti dnes přinesou domů desky, kde mají své "poklady" samostatné práce, v pondělí prosím přinést jen desky. Samostatné práce si ponechejte. Děkuji. 

V úterý 19.12. od 14 hodin bychom měli v rámci dílniček a jarmarku prezentovat námi naučené básničky. Budeme rádi, když si uděláte čas a přijdete nás podpořit. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 6.12.

Dobrý den,

dnes si děti odnesly domů malou vánoční ozdobu, kterou spoluvytvářely. Učili jsme se nové básničky, děti k nim vymyslely pohybové doprovody, aby se nám vše lépe pamatovalo. V samostatné práci jsme cvičili zrakové rozpoznávání rozdílů na obrázcích. Povídali jsme si o pečení cukroví, vystřihovali a nalepovali obrázky podle časové posloupnosti - co bylo nejdříve a co bylo potom.

Ráda bych Vás milí rodiče požádala, pokud budete ke konci roku likvidovat nějaký pěkný kalendář ( s náměty přírody, staveb, pohádkových postav....), tak jej nevyhazujte. Pošlete prosím prostřednictvím dětí do školy, budeme obrázky vystřihovat a využijeme na různé koláže, projekty, výrobu pomůcek. Předem Vám děkuji. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 5.12.

Dobrý den, 

v předvečer svátku svatého Mikuláše je hodně radosti, očekávání. Děti v přípravné třídě se dočkaly návštěvy svatého Mikuláše s doprovodem, nikdo nebyl odnesen, všichni byli obdarováni. 

Jak se dají zobrazit vlny v moři, že moře je Rudé, Černé, Sargasové, tak i vlny mohou být různých barev. Uvolňovali jsme ruce, vytvářeli vlny a pojmenovávali naše lodě ( Eliška, Lenka, Renata, Hrom, Parník ......). Čím vším se dá přijet do školy, co má kola a co jede vlevo a co vpravo, to jsme také zkoušeli. Jeden kamarád připravil pro ostatní opičí dráhu, kterou jsme si vyzkoušeli. Už umíme básničku pro adventní čas. 

Hezké adventní čekání přeji Jitka Tóthová Martincová.

Úterý 4.12.

Dobrý den, 

dnes jsme opět pracovali s Dominem, děti házely kostkou a hledaly odpovídající počet na dominové kartičce ke které se postavily. Nejdříve byla nápověda, kde bylo vyobrazeno číslo, pak jsem čísla skryla. Vyráběli jsme společně vánoční přáníčka, měřili délku mladého delfína a zjistili o kolik je větší než náš kamarád. Učíme se básničku pro adventní vystoupení. Hráli jsme hru zvedni např. palec pravé ruky, prostředníček levé ruky. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pondělí 3.12.

Dobrý den, 

v úvodním setkání jsme si povídali o době adventní, děti vyprávěly své zážitky z pečení cukroví, stavění prvních sněhuláků. Navodily krásnou atmosféru. Poté jsme dokončovali společně čertíky, zpevňovali rozeznávání tiskacího písmene A. Zodpověděla jsem zvídavé otázky o životě velryb, už víme jakou rychlostí mohou plout. 

Děkuji všem rodičům za kapesníčky. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 30.11.

Dobrý den, 

dnes jsme navštívili divadelní představení Legenda o hvězdě bylo velmi podařené. Děti si zazpívaly, zatančily a zazvonily přinesenými zvonečky, rolničkami. Zpátky do školy jsme putovali jako správní poutníci pěšky. Ve škole jsme si dopřáli odpočinek ve formě volné hry. 

Prosím rodiče o kapesníčky,  děkuji. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 29.11.

Dobrý den, 

pěkně v teple třídy jsme si představili hru Domino, zkoušela jsem s dětmi před časem jednoduché se zvířaty, dnes už to bylo to klasické. Počítali jsme body na kostkách, zkoušeli odhad počtu - méně - více než. Dokončovali jsme naše andělská stvoření, opakovali slova začínající písmenem A, k andělům dolepovali podle zadání různé podoby písmene A. Znovu jsme procvičovali co je řada a hledali obrázky např. který obrázek je v první, třetí řadě na stránce. Děti si připravily i zajímavé otázky o velrybách, jejich zodpovězení nás bude čekat příští týden.

Zdravíme všechny kamarády, kteří stůňou. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová

 

Středa 28.11.

Dobrý den,

zimní počasí k nám do třídy přiválo tiskací písmeno A, děti modelovaly různé podoby tohoto písmene podle nakresleného vzoru. Zkoušely velké i malé tiskací, velké i malé psací. Už víme co je abeceda, užili jsme si hadí ( podle dětí strašidelnou ) písničku, hadí zaklínání. Ve výtvarné aktivitě jsme vyráběli anděla, až si budete prohlížet všimněte si podobnosti dětských rukou a andělských křídel. Děti mají domácí úkol, mají si vymyslet otázku na téma " Co bych chtěl vědět o životě velryb?". Těším se na nevšední otázky. 

Pokud můžete najděte doma zvonečky, které by si děti mohly přinést na páteční divadelní představení. Dětem zítra sdělím více. 

Vybíráme 250, -Kč na fotografie. Prosím připravte si drobné a pošlete po dětech. Děkuji. 

Poprosila jsem děti, aby se doma podívaly po nějakém menším kelímku od jogurtu, který by vymytý mohly přinést. Rádi bychom dokončili výrobu čerta. Ať děti přinesou nejlépe v pondělí. Děkuji. 

Kulturní nabídka - v pátek, sobotu, neděli uvádí divadlo Komedie, Rokoko v rámci cyklu Vánoční festival,  řadu vánočně laděných divadel pro děti. Informace na stránkách příslušných divadel. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 27.11.

Dobrý den, 

dnešní dopoledne bylo plné návštěv. Nejdříve jsme navštívili pana fotografa, měli jsme tak možnost vyzkoušet trochu jiný sníh. Dále přišel pan policista, který dětem přiblížil práci u policie, poradil jak se chovat, když se člověk ztratí např. v lese, jak bezpečně přecházet po přechodu pro chodce a kde se chodí po chodníku (vpravo). Ve zbylém čase jsme pracovali v pracovním sešitě a zdolávali psaní čísla tři. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 26.11.

Dobrý den, 

dnes jsme si zazpívali písničku Okolo Třeboně, zahráli jsme si pohádku Zlatá rybka. Zaplavali jsme si v moři jako někteří živočichové, počítali jsme předměty a spojovali s číslicemi. Přiřazovali jsme k sobě patřící věci např. míč a fotbalová branka. 

Zítra nás čeká focení.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 23.11.

Dobrý den, 

dnes nám chybělo hodně kamarádů, snad nás nebude provázet nějaká nemoc. V rámci výtvarné aktivity jsme si připravili podklad pro práci na tématu Kouzelná zahrada, v jazykové výchově jsme hráli pohybovou hru na výměnu písmen, na tato písmena jsme vytvářeli slova. V matematice nás čekal úkol, zaškrtni tolik zvířat, aby ti zůstala tři nezaškrtnuta. Na pokračování čteme povídání o putování velrybího mláděte. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 22.11.

Dobrý den, 

co je opakem dne, rána, různých přídavných jmen ( malý, jemný, hodný) jsme dnes zkoušeli v úvodním kruhu. Hráli jsme pohybovou hru, uvolňovali ruku, spojovali tečky, hledali jsme bubny pro bubeníka. Na procházce jsme našli lípu, která "požírá" kámen. Den se nám podařil.

Přeji Vám hezké dny Jitka Tóthová Martincová.

 

Středa 20.11.

Dobrý den,

dnes jsme trénovali jazykovou výchovu, poslouchali jsme slova a rozlišovali, kde je slyšet S nebo Š. Tato písmenka jsme spojovali s příslušnými slovy z nabídky. Zkoušeli jsme ohebnost našich jazyků, dělali čertíky, nafukovali a vyfukovali tváře. Cvičili jsme a předcvičovali naši kamarádi. 

Hezký den přeji Jitka Tóthová Martincová

 

Úterý 20.11.

Dobrý den, 

v úvodním kruhu jsme si povídali o sněhu, jaký je, jaké má vlastnosti, co se s ním dá všechno dělat. Děti si u povídání stavěly různé "architektonické" objekty z dřevěných kostek. 

V samostatné práci jsme trénovali oči, rozlišovali jsme v obrázcích figuru, pozadí a nalezené obrázky vybarvovali. Připravili jsme si výtvarný základní pro zítřejší aktivitu, pracovali jsme s voskovkami a zahřívali je žehličkou ( dělala paní učitelka). 

Informace: Vánoční pečení ve školní kuchyni je organizováno pro děti od prvního ročníku, nás se tedy pečení aktuálně netýká. Ale příští rok budou děti určitě péct. A nejlepší cukroví stejně pečou maminky, tak se nebojte zapojit děti do vánočního pečení u vás doma. 

Zítra vlepím dětem do žákovské knížky informaci o fotografování jednotlivců, prosím přečtěte si a sdělte svůj zájem. Děkuji. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 19.11.

Dobrý den, 

věnovali jsme se výtvarnému tvoření, zkoušeli jsme si  frotáž podzimních listů. Prohlédli jsme si písmeno A ( srovnávali malé tiskací, velké tiskací), říkali si slova začínající tímto písmenem, vše jsme propojili pohybem. Vytleskávali jsme slova a určovali počet slabik. Cvičili jsme rovnováhu a přecházeli jako po laně, volili jsme různé způsoby.

Byli jsme na procházce, která připomínala honbu za sněhem. Děti si chtěly postavit ze zbytků sněhu sněhuláka. Snad ještě napadne a udrží se delší dobu.

Vzhledem k chladnějšímu, mokrému počasí obměňte prosím převlečení dětí na ven nebo do ŠD. Děkuji. 

Dne 30.11. pátek jdeme na adventní představení Hvězda betlémská, poprosím opět o částku 50,- Kč. Pošlete prosím prostřednictvím dětí. Předem Vám děkuji za spolupráci. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pátek 16.11.

Dobrý den, 

dnes mou osobu na chvilku zastoupila paní učitelka Simona Povolná. V samostatné práci děti vybarvovaly podzimní listy, spojovaly dle předlohy tvary čtverců do podoby robotů. Cvičení zvládly děti samostatně, předcvičovala  kamarádka z přípravné třídy. Sama pak moc pěkně zhodnotila svou snahu: " Děti neposlouchaly, každý si dělal co chtěl". Společně jsme vyrazili do skoro zimního počasí, hráli jsme kopanou, házeli si s míčem, dělali různé veletoče na tyči. 

Ze strany rodičů přišel dotaz, zda by se vánočního pečení ve školní jídelně mohly zúčastnit i děti z přípravné třídy. Tuto informaci zjistím a dám vědět. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová.

Čtvrtek 15.11.

Dobrý den, 

jak se sbírají houby, co můžeme sbírat a co ne. S pomocí kostky jsme házeli čísla a podle toho v pracovním listě zaškrtávali počet hub. Učili jsme se správné orientaci, co je řádek a co sloupek. V bludišti jsme hledali cestu k plodu dubu a vybarvovali lesní zvířátka. Na procházce jsme se byli podívat na historické fotografie naší školy a okolí. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Středa 14.11.

Dobrý den, 

dnes jsme pracovali s fantazií. Vyráběli jsme z přírodnin různé skřítky, které děti přinesou domů na ukázku. Poslouchali jsme pohádku o Vlaku, který měl strach. V samostatné práci jsme hledali správné části obrázku např. hrneček, vázu. Celý obrázek jsme lepili, oceňuji pečlivost dětí při práci.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 13.11. 

Dobrý den, 

rádi bychom se zúčastnili výtvarné soutěže Zahrada, povídali jsme si o tajemných zahradách, kdo může v zahradě žít. Jak mohou různě velcí obyvatelé zahrady vnímat velikosti. V samostatné práci jsme spojovali tečky do podob lodí a nebyla to jednoduchá aktivita. Bylo třeba zapojit dovednost oka, ruky a trochu počítat. Procvičovali jsme znalost pravá a levá a to formou pohybové hry. Děti si obkreslily své ruce a snažily se najít tu správnou podle pokynů. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 12.11.

Dobrý den, 

dnes jsme se učili novou básničku na rozcvičování rukou. Připravili jsme se tak na další práci v pracovním sešitě, dokončili jsme kouzelné koberečky. Hráli jsme hru na lepidlo, můžete se dětí zeptat, jak se hraje a zahrát si spolu. Četli jsme ukázku z knihy Pavouček Čenda od  Pavla Čecha. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová

Pátek 9.11.

Dobrý den, 

v malých pracovních skupinách děti stavěly ze stavebnice počáteční písmeno svého jména, hrály obrázkové domino, stříhaly a děrovaly kouzelný kobereček. Navlékaly vlnu do předem vytvořených otvorů a vázaly základní uzel tkaniček. Společně jsme popřáli našemu Martínkovi k svátku. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová

Čtvrtek 8.11.

Dobrý den, 

psaní číslice 2 nám dalo zabrat. Není to vůbec jednoduché, ale děti se hodně snažily. Vybarvovali jsme obrázky zvířat a počítali kolik je jich na obrázku, spojovali s příslušnou číslicí. Při cvičení jsme zkoušeli hybnost našeho těla. Společně jsme vytvořili velký a nepečený koláč, jako připomínku koláčů, které se pečou k svátku sv. Martina. Náš koláč jsme zdobili kaštany, které představovaly např. stromy, dinosaury, usměvavé obličeje, jednorožce. Děti by svůj koláč nejraději ozdobily jahodami, borůvkami, mákem nebo dobrou polevou. Možná inspirace pro Vás rodiče na neděliwink

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 7.11. 

Zdravím všechny příznivce přípravné třídy, 

blíží se nám svátek svatého Martina, a proto si tento zajímavý den budeme do konce týdne s dětmi připomínat. Jméno Martin, začíná písmenem M a tak jsme si prohlédli tvar velkého tiskacího písmene M. Z barevných papírů jsme vytrhávali různé kousky a ty jsme lepili. Procvičili jsme si ruce a jejich šikovnost. Cvičili jsme s podložkami, které jsme rolovali a rolovali do požadovaného tvaru. Nebylo to vůbec jednoduché. Někteří z nás objevili kouzlo děrovačky, děrovali a děrovali. Opakovali jsme také čísla a početní představy. Zítra nás čeká psaní čísla 2. 

Děkuji rodičům za hojnou účast na třídních schůzkách.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Třídní schůzky v pondělí tj. 5.11. se konají od 17.30 hodin v přípravné třídě, první patro - učebna školní družiny. Těším se Jitka Tóthová Martincová. 

Vážení rodiče a děti, 

vzhledem k onemocnění člena rodiny nebudu do pátku tj. 2.11. přítomna v přípravné třídě. Bude za mne suplováno. Budu se snažit přijít v pondělí. Zdravím Vás a přeji pěkné dny ( bez nemocí ). Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 26.10.

Dobrý den, 

dnes jsme trénovali soustředění se na poslech, poslouchali jsme pohádku. Pak jsme dávali otázky, co jsme mohli v textu slyšet. Opět jsme trénovali číslo nula a jedna, bylo vidět mírné pokroky. 

Ukázali jsme si aktuální noviny a také ukázku novin z roku 1918, připomínali si narozeniny našeho státu. Děti jsou velmi všímavé, poznávají pana T.G. Masaryka na obrázcích všude kolem. 

Přeji hezké dny a pěkné podzimní prázdniny. 

Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 25.10.

Dobrý den, 

všichni víme co je to brambora, že je součástí našich jídelníčků. Ale dá se také použít jako výtvarný nástroj, dnes jsme s pomocí bramborových tiskátek tiskli různé obrázky na papír. Prošli jsme se na čerstvém vzduchu a čekali návštěvu. Přišla se na nás podívat paní učitelka z první třídy, která je zároveň speciálním pedagogem naší školy. Ukázali jsme jak umíme rozeznávat číslice, doplňovat kolečka a vybarvovat. 

Připomínám divadelní představení a poprosím o zaplacení částky 50, - Kč. Termín se nám blíží. 

Děkuji všem rodičům za přípravu barevného dne. Všechny děti dnes měly nějakou část oblečení v barvách státní vlajky. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 24.10.

Dobrý den, 

dnešní den nepřálo počasí, celé dopoledne jsme strávili uvnitř. Děti si vyzkoušely společnou stavbu středověkého hradu, už víme, že na hradě nemohla být anténa, výtah, ale dalo se dojet na koni až do pokojů. V malých skupinách jsme hráli různé stolní hry - poslechové, na postřeh. Závěrem jsme utužovali naše těla při společných sportovních aktivitách. 

Zítra se těším na den v barvách české vlajky. Dejte prosím dětem např. tričko, svetřík, mikinu, kalhoty v barvách státní vlajky. Potisky nevadí. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 23.10.

Dobrý den, 

dnes jsme se věnovali výtvarné činnosti, vyráběli jsme královskou korunu. Povídali si o královských korunovačních klenotech, hradu Karlštejn a císaři Karlu IV. Zlehka jsme nacvičovali písničku. 

V pohybové hře jsme rozeznávali počáteční písmena našich jmen. Na návštěvě u nás byl další domácí mazlíček, víme jak se živí a jak hebkou má srst. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 22.10.

Dobrý den, 

děti po dnešku umí napsat číslice jedna a nula, rozpoznají číslo sto. Také jsme si toto číslo zkoušeli napsat. Tento týden směřujeme k výročí 100 let Československa. Víme, kdo byl prvním prezidentem, jak se jmenoval. Při individuální práci jsme si vyzkoušeli opaky např. čistý - špinavý, krátký - dlouhý. 

V pondělí 29.10. a v úterý 30.10. jsou podzimní prázdniny. 

V pátek 2.11. jdeme společně do divadla (Kocour v botách), opět budu vybírat 50, Kč. Prosím začněte posílat prostřednictvím dětí. Prosím o drobné. Děkuji za spolupráci. 

Dále připomínám dne 5.11. od 17.30 třídní schůzky, ráda Vás všechny uvidím. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 19.10.

Dobrý den, 

dnes jsme se seznámili s českým státním znakem, za pomoci otázek jsme objevovali shody a rozdíly ve vyobrazení zvířat a jejich reálných podob. Procvičili jsme naši šikovnost, podlézali jsme vlněné provázky. Venku jsme si zahráli fotbal. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 18.10.

Dobrý den, 

jak se chová potkaní slečna, co žere, jakého věku se dožívá a co ji může trápit jsme se dnes dozvěděli od našeho kamaráda. Přinesl na "návštěvu" dvě potkaní slečny. Věnovali jsme se také psaní číslice nula, byla řada zdařilých pokusů. Hráli jsme hru s vyřazováním a děti zvládali i prohru. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 16.10.

Dobrý den, 

jak se loupe jablko, jakou práci dá ho nastrouhat si děti mohly vyzkoušet. Společně jsme si upekli jablečný závin. Dalo nám to hodně práce. Také jsme vymalovali velký podzimní list a upravili si tak prostředí učebny. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Středa 17.10.

Dobrý den, 

připravujeme se na narozeninovou oslavu naší republiky. Vyráběli jsme vlajky, zakreslovali správné barvy. Společně jsme hráli hru Na papouška, děti Vás ji mohou naučit. V samostatné práci jsme hledali slova začínající písmenem "S". Na hřišti jsme se od kamaráda učili hru s názvem Vybíjená. A docela nám to šlo. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 15.10.

Dobrý den,

babí léto nás inspirovalo k výrobě podzimního listu, který jsme dnes dokončili. Cvičili jsme smysly, okem jsme pozorovali různá jablka, čichali jejich vůni a nakonec jsme ochutnávali. V samostatné práci jsme spojovali číslo a počet, některým z nás to šlo velmi dobře a ti druzí budou procvičovat. Chválím děti jak se postupně učí hodnotit své chování a jednání, dokáží mluvit i o tom co se jim nepovedlo a co mohou zlepšit. Venku jsme si zahráli několik míčových her. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pátek 12.10.

ráno jsme zahájili pokusem, už víme jak barví citrón vodu a čaj, co dělá horká voda s hrníčkem, jaké podoby může mít voda. Poslouchali jsme pohádku a vyprávěli si její obsah. Věnovali jsme se také výtvarné činnosti. Někteří z nás se učili psát své jméno. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Čtvrtek 11.10.

Dobrý den, 

znáte jistě ten pocit, když čekáte návštěvu. To těšení se, že se opět uvidíte a strávíte spolu pěkné chvíle. Dnes přišla návštěva do přípravné třídy. Žáci pátého ročníku s panem učitelem a paní učitelkou pro nás připravili pohádku, cvičení, omalovánky s tématem - Třídění odpadu. Bylo pěkné sledovat jak se páťáci snažili téma přiblížit dětem z přípravného ročníku. A děti z přípravky jak byly okouzleny "velkými" spolužáky. Potom jsme si trochu pohráli s čísly a hezké dopoledne zakončili venku.

Hezké podzimní dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 10.10.

Dobrý den, 

ráno začalo úvodním kruhem, kde si povídáme a poznáváme různé přírodniny. Co umí voda, co nadnáší a co se potopí. Co udělá šiška, když se na pár hodin potopí do vody a proč tomu tak je. Do notýsku jsme dolepovali vývoj berušky, povídali si o mšicích. Děti si notýsky přinesou domů a určitě se rády pochlubí co nového se dozvěděli. Učíme se jeden od druhého, i já mohu být učitelem pro kamarády. 

Hezké babí léto přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 9.10.

Dobrý den, 

s dětmi poznáváme ovoce, dnes to byla kdoule. Měli jsme ve třídě ukázkové vzorky, které provoněly naše setkání. S pomocí kostek jsme postavili dlouhou řadu a každý hlasitě počítal do deseti. Zmínili jsme i další čísla 20 až 100. Připravili jsme si na zítra notýsky, které budeme dokončovat a různě upravovat. V samostatné práci jsme rozeznávali tvary. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Pondělí 8.10.

Dobrý den, 

dnes jsme živě - neživě viděli potravu ježka. Všímavá dívka přinesla z domova mrtvého broučka, prohlíželi jsme tykadla, krovky, počítali nohy a obdivovali co příroda dokáže. Naše setkání tak hodně obohatila. Vše jsme doplnili barevnými listy a nezbytnými kaštany. Kaštan provázel naši druhou aktivitu, kdy jsme si uvědomili jak kaštan roste - co je nejdříve a co později. Také jsme pracovali v pracovním sešitě, kde jsme cvičili klubíčka. Strávili jsme pěkné dopoledne. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Čtvrtek 4.10.

Dobrý den, 

děti dnes dostaly svou první učebnici pro procvičování ruky, trénování psaní. Vypracovali jsme společně dva snadné úkoly. Dozvěděli jsme se něco o ježkovi, měřili jeho délku pomocí kaštanů a provázků. Děti už vědí, čím se ježek živí a jak a kde přezimuje. Zeptejte se? 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 3.10.

Dobrý den, 

dnešní den byl spojen s návštěvou divadla. Děti perfektně zvládly jízdu autobusem, udržely pozornost a shlédly celé představení bez problémů. Ve škole jsme si o představení povídali, počítali jsme postavy na scéně, počet nohou a vytleskávali slova, která souvisela s divadelním představením. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 2.10.

Dobrý den, 

co je to les, jaká zvířata zde žijí, kdo je to hajný a kdo myslivec. Zahráli jsme si pohádku O Budulínkovi, kdo nehrál hlavní a vedlejší role, ten byl znamenitým ruchařem a ostatní "dělali" publikum. Procvičovali jsme roční období a co lidé dělají, rozeznávali jsme domácí a divoká zvířata. Víte, že i v přípravné třídě se dají najít houby? 

Zítra - ve středu 3.10. jdeme od 9 hodin do divadla. Pojedeme autobusem, děti neplatí MHD. Dejte dětem svačinu, pití, odpovídající oblečení ( hlavně teplé) a menší batůžek. Kdo nosí do školy aktovku, ať ji zítra nechá doma. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pondělí 1.10. 

Dobrý den,

dnes bylo hodně veselo. Dobrá nálada, kterou přinesl víkend se projevila ve všech aktivitách. V úvodním kruhu jsme si povídali o našich zážitcích, kde jsme byli a co jsme viděli, prožili. Pondělí bylo ve znamení výtvarného tvoření, pracovali jsme s temperovými barvami. Každému se povedl nádherný ježek. V hodnocení na konci společného dopoledne, děti přiznaly, že je třeba zlepšit stříhání. Četli jsme si o podzimu a procvičovali naše mluvení. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 27.9.

Dobrý den, 

dnes jsme četli ukázku z knížky o Panu Kolečkovi a jeho kamarádech, děti se snažily zodpovídat otázky týkající se textu. Hráli jsme si s kaštany, chodili po nich a poslouchali jak kaštany zní. Na základě tohoto poznání jsme si zahráli na orchestr, kdy každý našel předměty s kterými vytvářel určitý zvuk. Procvičovali jsme barvy, poznávali naše ptáky. 

Připomínám, že třídní schůzky 1.10. pondělí se NETÝKAJÍ přípravného ročníku. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 26.9.

Dobrý den, 

po dnešku už děti umí šikovnou rukou napodobit pohyb houpačky, nejdříve jsme se houpali v prostoru a pak na papíře. Uvolňovali jsme ruce na psaní. V malých skupinkách jsme hledali nesmyslné obrázky, rozlišovali co je stejné a co jiné, orientovali se v řádcích. Zazpívali jsme se písničku Malé kotě, která už nám jde. Hráli jsme si s písmenky, abychom postupně poznali všechna písmena naší abecedy. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 25.9.

Dobrý den, 

v úvodním kruhu jsme si dnes povídali o knížeti Václavovi, jeho životě a jeho svátku. Sestavovali jsme jeho obrázek a lepili. Procvičovali jsme písmenko S, schované v různých slovech a zkoušeli jsme různé zvuky např. volání na kočku, šepotání větru. Protože je podzim o barvách, zkusili jsme si technikou tečkování vybarvit několik podzimních listů. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 24.9.

Dobrý den, 

podzim přišel a všichni jsme oblékli teplé bundy, čepice. V úvodním kruhu jsme si s dětmi povídaly o podzimu, jak se změnilo naše oblečení, jak se podzim ukazuje v přírodě. Podzim nám přinesl nádherné kaštany. Pomocí nich jsme vytvářeli různé obrazce a počítali. Při rozcvičce jsme si oživili cestu bratrů Lecha a Přemysla do českých zemí. Směřujeme k svátku svatého Václava o kterém si budeme povídat. 

Děkuji všem rodičům, kteří poslali prostřednictvím dětí peníze na divadlo.

Poprosím o spolupráci, ráda bych děti naučila pomalu se připravovat do školy. Začneme přípravou penálu. Byla bych ráda, kdyby si děti s vaší pomocí každé odpoledne nebo večer připravily penál, ořezaly potřebné pastelky. Děti mají možnost si samozřejmě ořezat tužky ve škole, pokud nestihnete. Děkuji a přeji hodně trpělivosti. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová 

Pátek 21.9.

Dobrý den,

dnešní den nás provázela čísla, jejich psaná podoba a dále jsme trénovali jemnou motoriku. Kreslili jsme provázkem a vodovými barvami. 

Děti dnes dostaly domů desky se svými samostatnými pracemi, aby se pochlubily co vše zvládly. Děti ví, že mají v pondělí vše přinést zpět. Budu Vás takto "informovat" jak děti průběžně pracují. 

Děkuji všem, kteří přinesli kapesníčky. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 20.9.

Dobrý den, 

dnes jsme se zpěvem a pohybem zvládli náročné úkoly. Samostatně nebo s dopomocí jsme přiřazovali geometrické obrazce ke správným krabičkám s jejich označením. Vytvářeli jsme pavučiny na dřevěných bednách a vyrobili jsme si skládaný kalíšek z papíru. Může to být i hračka, takové jojo. Zdokonaluje naši básničku s kterou se děti rády pochlubí. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 19.9.

Dobrý den, 

v úvodu důležitá informace na webových stránkách školy je uvedeno datum konání třídních schůzek 1.10. Na přípravný ročník se toto nevztahuje, naše třídní schůzky proběhly již 10.9. 

Jestliže někdo z rodičů uvažuje o nějaké formě vzdělávací, výchovné podpory pro své dítě ( u školáků je to např. individuální vzdělávací plán, který zohledňuje jeho individuální potřeby ), nechť se dostaví dne 1.10. ( pondělí ) v 18 hodin do jídelny školy. Zde proběhne setkání se zástupci školy, speciálním pedagogem. Myslím si, že u dětí z přípravného ročníku  ( v tuto chvíli) není nutné žádné podpůrné opatření. 

Blíží se naše první společné divadelní představení. Od příštího týdne budu vybírat 50,- Kč na divadlo. Pošlete prosím prostřednictvím dětí - nejlépe drobné, děkuji. 

Poprosím také o donesení papírových kapesníčků ( stačí 1 balení trhacích za 1 dítě ), děkuji. 

K dnešku: Učíme se novou básničku od pana Jana Vodňanského - Létající koberec. Důraz klademe na správnou výslovnost, také jsme procvičovali písmenko "S", tvořili jsme zdrobněliny různých slov např. květina - květinka. V doprovodu hudby jsme pluli na zaoceánském parníku a uvolňovali jsme ruce a celé tělo. 

Děkuji všem rodičům za spolupráci, snad už máme vše potřebné a už jsme si zajeli nějaký rytmus práce a odpočinku. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 18.9.

Dobrý den, 

dnes jsme hodně povídali, vyprávěli. Věnovali jsme se odlišnostem jednotlivých geometrických tvarů. Porovnávali jsme čtverec, obdélník, kruh, trojúhelník. Zdokonalovali jsme práci s tužkou, vybarvovali jsme si tvary. Cvičili jsme za doprovodu hudby.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová

Pondělí 17.9.

Dobrý den, 

v úterý 18.9. nás čeká Srdíčkový den, kdy si děti budou moci koupit upomínkové předměty, kterými podpoří děti, které to potřebují. Pokud chcete pomoci, dejte dětem nějaké drobné. Děkujeme. 

Dnes mezi nás přišel náš poslední kamarád, kterého jsme ještě neznali. Tak jsme si všichni ještě jednou zopakovali, kdo je kdo. Společně jsme si vyrobili sluníčko s nádhernými kudrnatými paprsky. Samostatně každý zvládl práci, která se týkala hledání věcí, které v souvislé řadě byly zakresleny obráceně. Zkoušeli jsme sestavovat naše jména s pomocí písmen, která jsme rozprostřeli po celé učebně. Tak zase zítra v přípravné třídě. Hezké dny přeje Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 14.9.

Dobrý den, 

dnes nás bylo ve třídě velmi málo, řadu dětí trápí viróza. I přes malý počet jsme se pustili do různých aktivit. V úvodu dne jsme si zkoušeli soustředění, ladění se na celý den. Hráli jsme hru, kdo pozná písmeno. Při samostatné práci jsme si vyzkoušeli obkreslování tvaru kolečka, vybarvování míst, kde se kolečka vzájemně střetla. Dále jsme pracovali ve dvou skupinách, jedna hrála hru s geometrickými tvary a druhá se věnovala tématu potravin. Podle obrázku děti odpovídali na otázky typu co je jedlé, nejedlé, zdravé, nezdravé, slané, kyselé, co vyrobil člověk a co pochází z přírody. Skupiny se měnily. Pak každý pracoval individuálně v aktivitě, kterou si vybral sám - modelování, stavění. 

Hezký víkend a našich "marodům" přejeme pevné zdraví. Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 13.9. 

Dobrý den, 

čtvrtek jsme věnovali matematice, měřili jsme s pomocí provázku co je větší a co menší, poměřovali jsme si nohy, dokreslovali k předtištěným tvarům správné počty. Procvičovali jsme krátkodobou paměť a hledali ztracený předmět. Největší práci a radost nám udělala výtvarná činnost, vytrhávali jsme a nalepovali drobné papírky. Vznikla nádherná jablka a hrušky. Všechny aktivity jsme doplnili povídáním co kdo dělá a vlastními komentáři. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 12.9. 

 

Dobrý den všem, 

středu jsme strávili společně s klubíčkem vlny, kdy jsme na koberci "modelovali" tvar kruhu a společně vytvářeli velkého šneka. Cvičili jsme náš sluch a hledali kamaráda, který se schoval i s chrastítkem. Společně jsme hledali ukrytý zlatý peníz v dlaních kamarádů. Každý z nás počítal, vybarvoval ořechy na palmě - procvičili jsme si zadání na palmě, pod palmou. Vybarvili jsme si obrázek a doplnili číslovky. Při cvičení jsme si podávali velký míč různými způsoby a ukláněli se k míči podle zadání vlevo, vpravo. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 11.9. 

Dobrý den, dnes nás čekala hra, poznej předmět podle hmatu, matematická výměna čísel, které číslo je větší a které menší - pohybová hra. Zkoušeli jsme modelovat kruh, několik kruhů a na vycházce jsme hledali tvar kruhu v okolí kostela, školy. Hledali jsme kruh mezi dopravními značkami. Povídali jsme si co si k nám ostatní lidé mohou dovolit a co je pro nás nepříjemné, komu se svěřit, když jsou na nás děti ve škole ošklivé. Učíme se hodnotit na závěr dne své snažení s pomocí usměvavých nebo mračících se obličejů. 

Informace - ŠD dne 5.10. ( ředitelské volno) je v provozu od 7 hodin do 14 hodin, ale v tento den se nevaří ve školní jídelně.  

Informace - kroužky - kroužky při ZŠ Stoliňská pořádá DDM Prahy 9, při přihlášení dítěte se objeví cena kroužku. Konzultovala jsem s panem ředitelem, v případě dalších informací se obracejte na něj. Žáci z jiných škol se mohou účastnit kroužků v prostorách naší školy. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 10.9. 

Celý týden se budeme věnovat dopravě, správnému přecházení silnice, dopravním značkám. Začali jsme povídám co kdo dělal o víkendu, zkoušeli jsme jménem pojmenovat nové kamarády, učili jsme se, že jeden mluví a ostatní poslouchají. Hráli jsme si na auta, která jezdí podle barev na semaforu. Opakovali jsme si jména prstů na ruce a vše doplnili básničkou. Trochu jsme cvičili a poznávali dopravní značky v okolí školy. 

Děkuji všem rodičům, že se aktivně zúčastnili prvního setkání a sdíleli společně své zkušenosti s výchovou. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

 Dobrý den, dnes v úterý 4.9. jsme se měli možnost všichni seznámit, učíme se postupně jména svých spolužáků. Seznámili jsme se s prostory školy, kde co najdeme, hráli jsme si na dětském hřišti

v areálu školy. Formou hry jsme opakovali číslice, barvy, tvary geometrických obrazců. Toto budeme prohlubovat a upevňovat. Děti dostaly svou první žákovskou knížku, prosím o její obalení.

Do žákovské knížky pište prosím omluvenky, děti budou do ŽK dostávat motivační hodnocení své práce. 

Zítra prostřednictvím dětí pošlu několik "papírů" k vyplnění. Potřebuji zejména ten, kde budou uvedeny kontakty na Vás rodiče. Prosím o co možná nejrychlejší vrácení zpět. Děkuji. 

Co se týká vybavení na různé výtvarné, pracovní činnosti. Děti dostaly a mají ve svém boxíku uloženo lepidlo, nůžky, 2 štětce, kelímek, ořezávátko, modelínu, pastelky, vodovky, voskovky, náčrtník, sadu barevných papírů. 

Prosím o doplnění temper, zástěrky nebo staršího trička na práci, savý hadřík, podložku na práci - když budeme pracovat s vodovými barvami. Pro zakládání pracovních listů plastovou obálku  velikosti A4 na patent ( cena se pohybuje kolem 20, Kč)

Dále prosím dětem připravte sáček, kde budou mít uloženy věci na převlečení na pobyt venku, náhradní oblečení pro případ "nehody".

Vše ostatní doladíme. 

Zítra budu opět přítomna ráno před vyučováním v přízemí u šaten. Kontakt na mou osobu by měl být na stránkách školy, pokud by zítra ještě nebyl kontakt uveden, dopíši všem dětem do ŽK. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 5.9. Dobrý den, 

dnes jsme společně procvičovali znalost a aplikaci chodím vpravo a chodím vlevo, stojím za něčím, před, vedle. Děti si zopakovaly s dopomocí z čeho se skládá lidské tělo. Pak kreslily samostatně člověka. Seznámili jsme se se základními pravidly v přípravné třídě. 

Dětem jsem dnes rozdala 2 listy ( mají vloženo v ŽK, v deskách), které Vás prosím vyplnit. Jeden se týká kontaktních údajů ve vztahu k Vám rodičům ( vyplňte prosím čitelně a pečlivě) a druhý se týká ochrany osobních údajů dětí v souvislosti s evropským nařízením o ochraně osobních údajů ( GDPR ). Budou-li k tomuto otázky obracejte se nejlépe na vedení školy. Děkuji za pochopení. 

Připomínám s předstihem první třídní schůzky v pondělí 10.9. od 17. 30 hodin. 

Pěkný večer přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Čtvrtek 6.9.

Dobrý den, 

který den dnes je, které dny v týdnu jsou mé oblíbené a proč, jak jdou dny za sebou. Tohle jsme procvičovali. Protože se učíme také hodnotit svou práci, své chování připravili jsme si dva obličeje, jeden usměvavý a jeden zachmuřený. Zároveň jsme si procvičili stříhání. Zmatená pohádka o řepě, kdy jsme dávali dohromady posloupnost jednotlivých kroků v pohádce, počítali jsme nohy všech zúčastněných zvířat zakončila naše čtvrteční snažení. 

Děti dostaly své první školní razítko za práci - mají v žákovské knížce. Poprosím obalit ŽK. Děkuji všem rodičům za vyplnění formulářů. 

Hezký den přeji Jitka Tóthová Martincová.

 

Pátek 7.9. 

Dobrý den, 

dnes jsme společně četli pohádku o drakovi, povídali si o dračích zubech - o jejich tvaru, s pomocí provázku jsme modelovali dračí zuby, které jsme pak kreslili samostatně na papír. 

Trošku jsme cvičili při hudbě a společně zhodnotili náš první týden. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová.