Stránka byla archivována a je připravena pro školní rok 2018/2019

Čtvrtek 13.12.

Dobrý den, 

dnes chybělo opravdu mnoho kamarádů, tak se uzdravte, odpočiňte si a přijďte! Hned po ránu jsme počítali tečky na krovkách slunéčka sedmitečného, děti si samy kontrolovaly správnost svých počtů. Vystřihovali jsme z papíru rukavice a zítra je budeme vyšívat. Jsem opravdu zvědavá jak nám to půjde. V samostatné práci jsme rozlišovali co je ovoce a co zelenina. Byl to dost těžký úkol, proto jsem některým dětem dala domů "nákupní seznam". Až půjdete milí rodiče nakupovat zeleninu nebo ovoce vezměte děti s sebou a ukažte dětem  jak vypadá např. pór, česnek, ředkvička. Připravím také aktivitu, která prohloubí jejich znalosti. 

Přidávám básničky, které bychom měli ve středu 19.12. prezentovat. Kdyby si někdo z dětí chtěl text připomenout. 

Padá snížek na louky,

má kožíšek bělounký, 

ten kožíšek teplý je, 

celou zemi přikryje. 

 

Mlynář mele mouku

v tom bílým klobouku

a mlynářka krupici

v té červené čepici

hou, hou, halejujá. 

 

Tato je nová budeme se učit zítra.

Běží liška k háji,

hoňte si ji páni,

já ji honit nebudu, 

zmeškal bych já koledu. 

Zpívat bychom měli Půjdem spolu do Betléma......

 

Hezké dny ve zdraví přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 12.12.

Dobrý den, 

kde se na jídelním stole bere pečivo, kdo ho vyrábí, z čeho pochází jsme dnes zjišťovali. V samostatné práci jsme vybarvovali výrobky z mouky, vyprávěli jsme si co se dá všechno z mouky upéci. Připravujeme se na svátek svaté Lucie, dnes jsme si prohlíželi velké tiskací písmeno L, hledali slova začínající na toto písmenko. Čteme na pokračování příběhy Prasátka Lojzíka, v rámci výtvarné aktivity jsme vytvářeli zimní krajinu s padajícím sněhem. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Úterý 11.12.

Dobrý den, 

začíná se projevovat zimní počasí, smrkáme a některé děti už choří. Dnes jsme raději nešli na procházku. V samostatné práci jsme vybarvovali různé geometrické tvary, shodné jsme vybarvili jednotnou barvou. Upevňujeme znalost dnů v týdnu, objevovali jsme co může mít v žaludku sněhulák a co medvěd. K tomu jsme si vyrobili malou pomůcku. 

Pevné zdraví Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 10.12.

Dobrý den, 

po volných dnech jsme hodně povídali, dozdobovali jsme vánoční šišku ( děti si přinesou zítra), hledali jsme v samostatné práci různé hudební nástroje. Velmi nás zaujala viola a kytara. Psali jsme velká počáteční ( tiskací ) písmena na která začínají námi vybrané hudební nástroje, vytleskávali počet slabik. Trénovali jsme chůzi čáry, která hodně ryje a pak povolí. Chodí do kopce a z kopce. Cílem bylo uvolňovat ruku pro psaní. Děti mě velmi překvapují, začínají si samy říkat o aktivity, samostatné práce. Některé pracují opravdu s chutí. Začínají se i více zapojovat do aktivit pro ostatní např. vedou rozcvičku, utírají stolečky a to zcela dobrovolně. smile

Děkuji Všem rodičům, kteří poslali prostřednictvím dětí kapesníčky. Dnes se velmi hodily, děti začínají hojně používat. 

Také děkuji za první "vlaštovky" v podobě nepotřebných kalendářů. Využijeme!

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 7.12.

Dobrý den, 

pilně nacvičujeme básničky s vánoční tématikou, dnes jsme doplnili o doprovod trianglu. Hráli jsme si na písaře a tabulky, psali jsme si na záda geometrické tvary, velká tiskací písmena a hádali co nám kamarád napsal na záda. Nejvíce se dětem líbilo mazání tabulek. V samostatné práci jsme hledali dvojice předmětů, které k sobě patří a zdůvodňovali proč. Závěrem jsme barvili borovicové šišky, které budeme ještě zdobit. 

Děti dnes přinesou domů desky, kde mají své "poklady" samostatné práce, v pondělí prosím přinést jen desky. Samostatné práce si ponechejte. Děkuji. 

V úterý 19.12. od 14 hodin bychom měli v rámci dílniček a jarmarku prezentovat námi naučené básničky. Budeme rádi, když si uděláte čas a přijdete nás podpořit. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 6.12.

Dobrý den,

dnes si děti odnesly domů malou vánoční ozdobu, kterou spoluvytvářely. Učili jsme se nové básničky, děti k nim vymyslely pohybové doprovody, aby se nám vše lépe pamatovalo. V samostatné práci jsme cvičili zrakové rozpoznávání rozdílů na obrázcích. Povídali jsme si o pečení cukroví, vystřihovali a nalepovali obrázky podle časové posloupnosti - co bylo nejdříve a co bylo potom.

Ráda bych Vás milí rodiče požádala, pokud budete ke konci roku likvidovat nějaký pěkný kalendář ( s náměty přírody, staveb, pohádkových postav....), tak jej nevyhazujte. Pošlete prosím prostřednictvím dětí do školy, budeme obrázky vystřihovat a využijeme na různé koláže, projekty, výrobu pomůcek. Předem Vám děkuji. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 5.12.

Dobrý den, 

v předvečer svátku svatého Mikuláše je hodně radosti, očekávání. Děti v přípravné třídě se dočkaly návštěvy svatého Mikuláše s doprovodem, nikdo nebyl odnesen, všichni byli obdarováni. 

Jak se dají zobrazit vlny v moři, že moře je Rudé, Černé, Sargasové, tak i vlny mohou být různých barev. Uvolňovali jsme ruce, vytvářeli vlny a pojmenovávali naše lodě ( Eliška, Lenka, Renata, Hrom, Parník ......). Čím vším se dá přijet do školy, co má kola a co jede vlevo a co vpravo, to jsme také zkoušeli. Jeden kamarád připravil pro ostatní opičí dráhu, kterou jsme si vyzkoušeli. Už umíme básničku pro adventní čas. 

Hezké adventní čekání přeji Jitka Tóthová Martincová.

Úterý 4.12.

Dobrý den, 

dnes jsme opět pracovali s Dominem, děti házely kostkou a hledaly odpovídající počet na dominové kartičce ke které se postavily. Nejdříve byla nápověda, kde bylo vyobrazeno číslo, pak jsem čísla skryla. Vyráběli jsme společně vánoční přáníčka, měřili délku mladého delfína a zjistili o kolik je větší než náš kamarád. Učíme se básničku pro adventní vystoupení. Hráli jsme hru zvedni např. palec pravé ruky, prostředníček levé ruky. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pondělí 3.12.

Dobrý den, 

v úvodním setkání jsme si povídali o době adventní, děti vyprávěly své zážitky z pečení cukroví, stavění prvních sněhuláků. Navodily krásnou atmosféru. Poté jsme dokončovali společně čertíky, zpevňovali rozeznávání tiskacího písmene A. Zodpověděla jsem zvídavé otázky o životě velryb, už víme jakou rychlostí mohou plout. 

Děkuji všem rodičům za kapesníčky. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 30.11.

Dobrý den, 

dnes jsme navštívili divadelní představení Legenda o hvězdě bylo velmi podařené. Děti si zazpívaly, zatančily a zazvonily přinesenými zvonečky, rolničkami. Zpátky do školy jsme putovali jako správní poutníci pěšky. Ve škole jsme si dopřáli odpočinek ve formě volné hry. 

Prosím rodiče o kapesníčky,  děkuji. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 29.11.

Dobrý den, 

pěkně v teple třídy jsme si představili hru Domino, zkoušela jsem s dětmi před časem jednoduché se zvířaty, dnes už to bylo to klasické. Počítali jsme body na kostkách, zkoušeli odhad počtu - méně - více než. Dokončovali jsme naše andělská stvoření, opakovali slova začínající písmenem A, k andělům dolepovali podle zadání různé podoby písmene A. Znovu jsme procvičovali co je řada a hledali obrázky např. který obrázek je v první, třetí řadě na stránce. Děti si připravily i zajímavé otázky o velrybách, jejich zodpovězení nás bude čekat příští týden.

Zdravíme všechny kamarády, kteří stůňou. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová

 

Středa 28.11.

Dobrý den,

zimní počasí k nám do třídy přiválo tiskací písmeno A, děti modelovaly různé podoby tohoto písmene podle nakresleného vzoru. Zkoušely velké i malé tiskací, velké i malé psací. Už víme co je abeceda, užili jsme si hadí ( podle dětí strašidelnou ) písničku, hadí zaklínání. Ve výtvarné aktivitě jsme vyráběli anděla, až si budete prohlížet všimněte si podobnosti dětských rukou a andělských křídel. Děti mají domácí úkol, mají si vymyslet otázku na téma " Co bych chtěl vědět o životě velryb?". Těším se na nevšední otázky. 

Pokud můžete najděte doma zvonečky, které by si děti mohly přinést na páteční divadelní představení. Dětem zítra sdělím více. 

Vybíráme 250, -Kč na fotografie. Prosím připravte si drobné a pošlete po dětech. Děkuji. 

Poprosila jsem děti, aby se doma podívaly po nějakém menším kelímku od jogurtu, který by vymytý mohly přinést. Rádi bychom dokončili výrobu čerta. Ať děti přinesou nejlépe v pondělí. Děkuji. 

Kulturní nabídka - v pátek, sobotu, neděli uvádí divadlo Komedie, Rokoko v rámci cyklu Vánoční festival,  řadu vánočně laděných divadel pro děti. Informace na stránkách příslušných divadel. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 27.11.

Dobrý den, 

dnešní dopoledne bylo plné návštěv. Nejdříve jsme navštívili pana fotografa, měli jsme tak možnost vyzkoušet trochu jiný sníh. Dále přišel pan policista, který dětem přiblížil práci u policie, poradil jak se chovat, když se člověk ztratí např. v lese, jak bezpečně přecházet po přechodu pro chodce a kde se chodí po chodníku (vpravo). Ve zbylém čase jsme pracovali v pracovním sešitě a zdolávali psaní čísla tři. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 26.11.

Dobrý den, 

dnes jsme si zazpívali písničku Okolo Třeboně, zahráli jsme si pohádku Zlatá rybka. Zaplavali jsme si v moři jako někteří živočichové, počítali jsme předměty a spojovali s číslicemi. Přiřazovali jsme k sobě patřící věci např. míč a fotbalová branka. 

Zítra nás čeká focení.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 23.11.

Dobrý den, 

dnes nám chybělo hodně kamarádů, snad nás nebude provázet nějaká nemoc. V rámci výtvarné aktivity jsme si připravili podklad pro práci na tématu Kouzelná zahrada, v jazykové výchově jsme hráli pohybovou hru na výměnu písmen, na tato písmena jsme vytvářeli slova. V matematice nás čekal úkol, zaškrtni tolik zvířat, aby ti zůstala tři nezaškrtnuta. Na pokračování čteme povídání o putování velrybího mláděte. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 22.11.

Dobrý den, 

co je opakem dne, rána, různých přídavných jmen ( malý, jemný, hodný) jsme dnes zkoušeli v úvodním kruhu. Hráli jsme pohybovou hru, uvolňovali ruku, spojovali tečky, hledali jsme bubny pro bubeníka. Na procházce jsme našli lípu, která "požírá" kámen. Den se nám podařil.

Přeji Vám hezké dny Jitka Tóthová Martincová.

 

Středa 20.11.

Dobrý den,

dnes jsme trénovali jazykovou výchovu, poslouchali jsme slova a rozlišovali, kde je slyšet S nebo Š. Tato písmenka jsme spojovali s příslušnými slovy z nabídky. Zkoušeli jsme ohebnost našich jazyků, dělali čertíky, nafukovali a vyfukovali tváře. Cvičili jsme a předcvičovali naši kamarádi. 

Hezký den přeji Jitka Tóthová Martincová

 

Úterý 20.11.

Dobrý den, 

v úvodním kruhu jsme si povídali o sněhu, jaký je, jaké má vlastnosti, co se s ním dá všechno dělat. Děti si u povídání stavěly různé "architektonické" objekty z dřevěných kostek. 

V samostatné práci jsme trénovali oči, rozlišovali jsme v obrázcích figuru, pozadí a nalezené obrázky vybarvovali. Připravili jsme si výtvarný základní pro zítřejší aktivitu, pracovali jsme s voskovkami a zahřívali je žehličkou ( dělala paní učitelka). 

Informace: Vánoční pečení ve školní kuchyni je organizováno pro děti od prvního ročníku, nás se tedy pečení aktuálně netýká. Ale příští rok budou děti určitě péct. A nejlepší cukroví stejně pečou maminky, tak se nebojte zapojit děti do vánočního pečení u vás doma. 

Zítra vlepím dětem do žákovské knížky informaci o fotografování jednotlivců, prosím přečtěte si a sdělte svůj zájem. Děkuji. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 19.11.

Dobrý den, 

věnovali jsme se výtvarnému tvoření, zkoušeli jsme si  frotáž podzimních listů. Prohlédli jsme si písmeno A ( srovnávali malé tiskací, velké tiskací), říkali si slova začínající tímto písmenem, vše jsme propojili pohybem. Vytleskávali jsme slova a určovali počet slabik. Cvičili jsme rovnováhu a přecházeli jako po laně, volili jsme různé způsoby.

Byli jsme na procházce, která připomínala honbu za sněhem. Děti si chtěly postavit ze zbytků sněhu sněhuláka. Snad ještě napadne a udrží se delší dobu.

Vzhledem k chladnějšímu, mokrému počasí obměňte prosím převlečení dětí na ven nebo do ŠD. Děkuji. 

Dne 30.11. pátek jdeme na adventní představení Hvězda betlémská, poprosím opět o částku 50,- Kč. Pošlete prosím prostřednictvím dětí. Předem Vám děkuji za spolupráci. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pátek 16.11.

Dobrý den, 

dnes mou osobu na chvilku zastoupila paní učitelka Simona Povolná. V samostatné práci děti vybarvovaly podzimní listy, spojovaly dle předlohy tvary čtverců do podoby robotů. Cvičení zvládly děti samostatně, předcvičovala  kamarádka z přípravné třídy. Sama pak moc pěkně zhodnotila svou snahu: " Děti neposlouchaly, každý si dělal co chtěl". Společně jsme vyrazili do skoro zimního počasí, hráli jsme kopanou, házeli si s míčem, dělali různé veletoče na tyči. 

Ze strany rodičů přišel dotaz, zda by se vánočního pečení ve školní jídelně mohly zúčastnit i děti z přípravné třídy. Tuto informaci zjistím a dám vědět. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová.

Čtvrtek 15.11.

Dobrý den, 

jak se sbírají houby, co můžeme sbírat a co ne. S pomocí kostky jsme házeli čísla a podle toho v pracovním listě zaškrtávali počet hub. Učili jsme se správné orientaci, co je řádek a co sloupek. V bludišti jsme hledali cestu k plodu dubu a vybarvovali lesní zvířátka. Na procházce jsme se byli podívat na historické fotografie naší školy a okolí. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Středa 14.11.

Dobrý den, 

dnes jsme pracovali s fantazií. Vyráběli jsme z přírodnin různé skřítky, které děti přinesou domů na ukázku. Poslouchali jsme pohádku o Vlaku, který měl strach. V samostatné práci jsme hledali správné části obrázku např. hrneček, vázu. Celý obrázek jsme lepili, oceňuji pečlivost dětí při práci.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 13.11. 

Dobrý den, 

rádi bychom se zúčastnili výtvarné soutěže Zahrada, povídali jsme si o tajemných zahradách, kdo může v zahradě žít. Jak mohou různě velcí obyvatelé zahrady vnímat velikosti. V samostatné práci jsme spojovali tečky do podob lodí a nebyla to jednoduchá aktivita. Bylo třeba zapojit dovednost oka, ruky a trochu počítat. Procvičovali jsme znalost pravá a levá a to formou pohybové hry. Děti si obkreslily své ruce a snažily se najít tu správnou podle pokynů. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 12.11.

Dobrý den, 

dnes jsme se učili novou básničku na rozcvičování rukou. Připravili jsme se tak na další práci v pracovním sešitě, dokončili jsme kouzelné koberečky. Hráli jsme hru na lepidlo, můžete se dětí zeptat, jak se hraje a zahrát si spolu. Četli jsme ukázku z knihy Pavouček Čenda od  Pavla Čecha. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová

Pátek 9.11.

Dobrý den, 

v malých pracovních skupinách děti stavěly ze stavebnice počáteční písmeno svého jména, hrály obrázkové domino, stříhaly a děrovaly kouzelný kobereček. Navlékaly vlnu do předem vytvořených otvorů a vázaly základní uzel tkaniček. Společně jsme popřáli našemu Martínkovi k svátku. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová

Čtvrtek 8.11.

Dobrý den, 

psaní číslice 2 nám dalo zabrat. Není to vůbec jednoduché, ale děti se hodně snažily. Vybarvovali jsme obrázky zvířat a počítali kolik je jich na obrázku, spojovali s příslušnou číslicí. Při cvičení jsme zkoušeli hybnost našeho těla. Společně jsme vytvořili velký a nepečený koláč, jako připomínku koláčů, které se pečou k svátku sv. Martina. Náš koláč jsme zdobili kaštany, které představovaly např. stromy, dinosaury, usměvavé obličeje, jednorožce. Děti by svůj koláč nejraději ozdobily jahodami, borůvkami, mákem nebo dobrou polevou. Možná inspirace pro Vás rodiče na neděliwink

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 7.11. 

Zdravím všechny příznivce přípravné třídy, 

blíží se nám svátek svatého Martina, a proto si tento zajímavý den budeme do konce týdne s dětmi připomínat. Jméno Martin, začíná písmenem M a tak jsme si prohlédli tvar velkého tiskacího písmene M. Z barevných papírů jsme vytrhávali různé kousky a ty jsme lepili. Procvičili jsme si ruce a jejich šikovnost. Cvičili jsme s podložkami, které jsme rolovali a rolovali do požadovaného tvaru. Nebylo to vůbec jednoduché. Někteří z nás objevili kouzlo děrovačky, děrovali a děrovali. Opakovali jsme také čísla a početní představy. Zítra nás čeká psaní čísla 2. 

Děkuji rodičům za hojnou účast na třídních schůzkách.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Třídní schůzky v pondělí tj. 5.11. se konají od 17.30 hodin v přípravné třídě, první patro - učebna školní družiny. Těším se Jitka Tóthová Martincová. 

Vážení rodiče a děti, 

vzhledem k onemocnění člena rodiny nebudu do pátku tj. 2.11. přítomna v přípravné třídě. Bude za mne suplováno. Budu se snažit přijít v pondělí. Zdravím Vás a přeji pěkné dny ( bez nemocí ). Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 26.10.

Dobrý den, 

dnes jsme trénovali soustředění se na poslech, poslouchali jsme pohádku. Pak jsme dávali otázky, co jsme mohli v textu slyšet. Opět jsme trénovali číslo nula a jedna, bylo vidět mírné pokroky. 

Ukázali jsme si aktuální noviny a také ukázku novin z roku 1918, připomínali si narozeniny našeho státu. Děti jsou velmi všímavé, poznávají pana T.G. Masaryka na obrázcích všude kolem. 

Přeji hezké dny a pěkné podzimní prázdniny. 

Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 25.10.

Dobrý den, 

všichni víme co je to brambora, že je součástí našich jídelníčků. Ale dá se také použít jako výtvarný nástroj, dnes jsme s pomocí bramborových tiskátek tiskli různé obrázky na papír. Prošli jsme se na čerstvém vzduchu a čekali návštěvu. Přišla se na nás podívat paní učitelka z první třídy, která je zároveň speciálním pedagogem naší školy. Ukázali jsme jak umíme rozeznávat číslice, doplňovat kolečka a vybarvovat. 

Připomínám divadelní představení a poprosím o zaplacení částky 50, - Kč. Termín se nám blíží. 

Děkuji všem rodičům za přípravu barevného dne. Všechny děti dnes měly nějakou část oblečení v barvách státní vlajky. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 24.10.

Dobrý den, 

dnešní den nepřálo počasí, celé dopoledne jsme strávili uvnitř. Děti si vyzkoušely společnou stavbu středověkého hradu, už víme, že na hradě nemohla být anténa, výtah, ale dalo se dojet na koni až do pokojů. V malých skupinách jsme hráli různé stolní hry - poslechové, na postřeh. Závěrem jsme utužovali naše těla při společných sportovních aktivitách. 

Zítra se těším na den v barvách české vlajky. Dejte prosím dětem např. tričko, svetřík, mikinu, kalhoty v barvách státní vlajky. Potisky nevadí. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 23.10.

Dobrý den, 

dnes jsme se věnovali výtvarné činnosti, vyráběli jsme královskou korunu. Povídali si o královských korunovačních klenotech, hradu Karlštejn a císaři Karlu IV. Zlehka jsme nacvičovali písničku. 

V pohybové hře jsme rozeznávali počáteční písmena našich jmen. Na návštěvě u nás byl další domácí mazlíček, víme jak se živí a jak hebkou má srst. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 22.10.

Dobrý den, 

děti po dnešku umí napsat číslice jedna a nula, rozpoznají číslo sto. Také jsme si toto číslo zkoušeli napsat. Tento týden směřujeme k výročí 100 let Československa. Víme, kdo byl prvním prezidentem, jak se jmenoval. Při individuální práci jsme si vyzkoušeli opaky např. čistý - špinavý, krátký - dlouhý. 

V pondělí 29.10. a v úterý 30.10. jsou podzimní prázdniny. 

V pátek 2.11. jdeme společně do divadla (Kocour v botách), opět budu vybírat 50, Kč. Prosím začněte posílat prostřednictvím dětí. Prosím o drobné. Děkuji za spolupráci. 

Dále připomínám dne 5.11. od 17.30 třídní schůzky, ráda Vás všechny uvidím. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 19.10.

Dobrý den, 

dnes jsme se seznámili s českým státním znakem, za pomoci otázek jsme objevovali shody a rozdíly ve vyobrazení zvířat a jejich reálných podob. Procvičili jsme naši šikovnost, podlézali jsme vlněné provázky. Venku jsme si zahráli fotbal. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 18.10.

Dobrý den, 

jak se chová potkaní slečna, co žere, jakého věku se dožívá a co ji může trápit jsme se dnes dozvěděli od našeho kamaráda. Přinesl na "návštěvu" dvě potkaní slečny. Věnovali jsme se také psaní číslice nula, byla řada zdařilých pokusů. Hráli jsme hru s vyřazováním a děti zvládali i prohru. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 16.10.

Dobrý den, 

jak se loupe jablko, jakou práci dá ho nastrouhat si děti mohly vyzkoušet. Společně jsme si upekli jablečný závin. Dalo nám to hodně práce. Také jsme vymalovali velký podzimní list a upravili si tak prostředí učebny. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Středa 17.10.

Dobrý den, 

připravujeme se na narozeninovou oslavu naší republiky. Vyráběli jsme vlajky, zakreslovali správné barvy. Společně jsme hráli hru Na papouška, děti Vás ji mohou naučit. V samostatné práci jsme hledali slova začínající písmenem "S". Na hřišti jsme se od kamaráda učili hru s názvem Vybíjená. A docela nám to šlo. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 15.10.

Dobrý den,

babí léto nás inspirovalo k výrobě podzimního listu, který jsme dnes dokončili. Cvičili jsme smysly, okem jsme pozorovali různá jablka, čichali jejich vůni a nakonec jsme ochutnávali. V samostatné práci jsme spojovali číslo a počet, některým z nás to šlo velmi dobře a ti druzí budou procvičovat. Chválím děti jak se postupně učí hodnotit své chování a jednání, dokáží mluvit i o tom co se jim nepovedlo a co mohou zlepšit. Venku jsme si zahráli několik míčových her. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pátek 12.10.

ráno jsme zahájili pokusem, už víme jak barví citrón vodu a čaj, co dělá horká voda s hrníčkem, jaké podoby může mít voda. Poslouchali jsme pohádku a vyprávěli si její obsah. Věnovali jsme se také výtvarné činnosti. Někteří z nás se učili psát své jméno. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Čtvrtek 11.10.

Dobrý den, 

znáte jistě ten pocit, když čekáte návštěvu. To těšení se, že se opět uvidíte a strávíte spolu pěkné chvíle. Dnes přišla návštěva do přípravné třídy. Žáci pátého ročníku s panem učitelem a paní učitelkou pro nás připravili pohádku, cvičení, omalovánky s tématem - Třídění odpadu. Bylo pěkné sledovat jak se páťáci snažili téma přiblížit dětem z přípravného ročníku. A děti z přípravky jak byly okouzleny "velkými" spolužáky. Potom jsme si trochu pohráli s čísly a hezké dopoledne zakončili venku.

Hezké podzimní dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 10.10.

Dobrý den, 

ráno začalo úvodním kruhem, kde si povídáme a poznáváme různé přírodniny. Co umí voda, co nadnáší a co se potopí. Co udělá šiška, když se na pár hodin potopí do vody a proč tomu tak je. Do notýsku jsme dolepovali vývoj berušky, povídali si o mšicích. Děti si notýsky přinesou domů a určitě se rády pochlubí co nového se dozvěděli. Učíme se jeden od druhého, i já mohu být učitelem pro kamarády. 

Hezké babí léto přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 9.10.

Dobrý den, 

s dětmi poznáváme ovoce, dnes to byla kdoule. Měli jsme ve třídě ukázkové vzorky, které provoněly naše setkání. S pomocí kostek jsme postavili dlouhou řadu a každý hlasitě počítal do deseti. Zmínili jsme i další čísla 20 až 100. Připravili jsme si na zítra notýsky, které budeme dokončovat a různě upravovat. V samostatné práci jsme rozeznávali tvary. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová.

Pondělí 8.10.

Dobrý den, 

dnes jsme živě - neživě viděli potravu ježka. Všímavá dívka přinesla z domova mrtvého broučka, prohlíželi jsme tykadla, krovky, počítali nohy a obdivovali co příroda dokáže. Naše setkání tak hodně obohatila. Vše jsme doplnili barevnými listy a nezbytnými kaštany. Kaštan provázel naši druhou aktivitu, kdy jsme si uvědomili jak kaštan roste - co je nejdříve a co později. Také jsme pracovali v pracovním sešitě, kde jsme cvičili klubíčka. Strávili jsme pěkné dopoledne. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Čtvrtek 4.10.

Dobrý den, 

děti dnes dostaly svou první učebnici pro procvičování ruky, trénování psaní. Vypracovali jsme společně dva snadné úkoly. Dozvěděli jsme se něco o ježkovi, měřili jeho délku pomocí kaštanů a provázků. Děti už vědí, čím se ježek živí a jak a kde přezimuje. Zeptejte se? 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 3.10.

Dobrý den, 

dnešní den byl spojen s návštěvou divadla. Děti perfektně zvládly jízdu autobusem, udržely pozornost a shlédly celé představení bez problémů. Ve škole jsme si o představení povídali, počítali jsme postavy na scéně, počet nohou a vytleskávali slova, která souvisela s divadelním představením. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 2.10.

Dobrý den, 

co je to les, jaká zvířata zde žijí, kdo je to hajný a kdo myslivec. Zahráli jsme si pohádku O Budulínkovi, kdo nehrál hlavní a vedlejší role, ten byl znamenitým ruchařem a ostatní "dělali" publikum. Procvičovali jsme roční období a co lidé dělají, rozeznávali jsme domácí a divoká zvířata. Víte, že i v přípravné třídě se dají najít houby? 

Zítra - ve středu 3.10. jdeme od 9 hodin do divadla. Pojedeme autobusem, děti neplatí MHD. Dejte dětem svačinu, pití, odpovídající oblečení ( hlavně teplé) a menší batůžek. Kdo nosí do školy aktovku, ať ji zítra nechá doma. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Pondělí 1.10. 

Dobrý den,

dnes bylo hodně veselo. Dobrá nálada, kterou přinesl víkend se projevila ve všech aktivitách. V úvodním kruhu jsme si povídali o našich zážitcích, kde jsme byli a co jsme viděli, prožili. Pondělí bylo ve znamení výtvarného tvoření, pracovali jsme s temperovými barvami. Každému se povedl nádherný ježek. V hodnocení na konci společného dopoledne, děti přiznaly, že je třeba zlepšit stříhání. Četli jsme si o podzimu a procvičovali naše mluvení. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 27.9.

Dobrý den, 

dnes jsme četli ukázku z knížky o Panu Kolečkovi a jeho kamarádech, děti se snažily zodpovídat otázky týkající se textu. Hráli jsme si s kaštany, chodili po nich a poslouchali jak kaštany zní. Na základě tohoto poznání jsme si zahráli na orchestr, kdy každý našel předměty s kterými vytvářel určitý zvuk. Procvičovali jsme barvy, poznávali naše ptáky. 

Připomínám, že třídní schůzky 1.10. pondělí se NETÝKAJÍ přípravného ročníku. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 26.9.

Dobrý den, 

po dnešku už děti umí šikovnou rukou napodobit pohyb houpačky, nejdříve jsme se houpali v prostoru a pak na papíře. Uvolňovali jsme ruce na psaní. V malých skupinkách jsme hledali nesmyslné obrázky, rozlišovali co je stejné a co jiné, orientovali se v řádcích. Zazpívali jsme se písničku Malé kotě, která už nám jde. Hráli jsme si s písmenky, abychom postupně poznali všechna písmena naší abecedy. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 25.9.

Dobrý den, 

v úvodním kruhu jsme si dnes povídali o knížeti Václavovi, jeho životě a jeho svátku. Sestavovali jsme jeho obrázek a lepili. Procvičovali jsme písmenko S, schované v různých slovech a zkoušeli jsme různé zvuky např. volání na kočku, šepotání větru. Protože je podzim o barvách, zkusili jsme si technikou tečkování vybarvit několik podzimních listů. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 24.9.

Dobrý den, 

podzim přišel a všichni jsme oblékli teplé bundy, čepice. V úvodním kruhu jsme si s dětmi povídaly o podzimu, jak se změnilo naše oblečení, jak se podzim ukazuje v přírodě. Podzim nám přinesl nádherné kaštany. Pomocí nich jsme vytvářeli různé obrazce a počítali. Při rozcvičce jsme si oživili cestu bratrů Lecha a Přemysla do českých zemí. Směřujeme k svátku svatého Václava o kterém si budeme povídat. 

Děkuji všem rodičům, kteří poslali prostřednictvím dětí peníze na divadlo.

Poprosím o spolupráci, ráda bych děti naučila pomalu se připravovat do školy. Začneme přípravou penálu. Byla bych ráda, kdyby si děti s vaší pomocí každé odpoledne nebo večer připravily penál, ořezaly potřebné pastelky. Děti mají možnost si samozřejmě ořezat tužky ve škole, pokud nestihnete. Děkuji a přeji hodně trpělivosti. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová 

Pátek 21.9.

Dobrý den,

dnešní den nás provázela čísla, jejich psaná podoba a dále jsme trénovali jemnou motoriku. Kreslili jsme provázkem a vodovými barvami. 

Děti dnes dostaly domů desky se svými samostatnými pracemi, aby se pochlubily co vše zvládly. Děti ví, že mají v pondělí vše přinést zpět. Budu Vás takto "informovat" jak děti průběžně pracují. 

Děkuji všem, kteří přinesli kapesníčky. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 20.9.

Dobrý den, 

dnes jsme se zpěvem a pohybem zvládli náročné úkoly. Samostatně nebo s dopomocí jsme přiřazovali geometrické obrazce ke správným krabičkám s jejich označením. Vytvářeli jsme pavučiny na dřevěných bednách a vyrobili jsme si skládaný kalíšek z papíru. Může to být i hračka, takové jojo. Zdokonaluje naši básničku s kterou se děti rády pochlubí. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 19.9.

Dobrý den, 

v úvodu důležitá informace na webových stránkách školy je uvedeno datum konání třídních schůzek 1.10. Na přípravný ročník se toto nevztahuje, naše třídní schůzky proběhly již 10.9. 

Jestliže někdo z rodičů uvažuje o nějaké formě vzdělávací, výchovné podpory pro své dítě ( u školáků je to např. individuální vzdělávací plán, který zohledňuje jeho individuální potřeby ), nechť se dostaví dne 1.10. ( pondělí ) v 18 hodin do jídelny školy. Zde proběhne setkání se zástupci školy, speciálním pedagogem. Myslím si, že u dětí z přípravného ročníku  ( v tuto chvíli) není nutné žádné podpůrné opatření. 

Blíží se naše první společné divadelní představení. Od příštího týdne budu vybírat 50,- Kč na divadlo. Pošlete prosím prostřednictvím dětí - nejlépe drobné, děkuji. 

Poprosím také o donesení papírových kapesníčků ( stačí 1 balení trhacích za 1 dítě ), děkuji. 

K dnešku: Učíme se novou básničku od pana Jana Vodňanského - Létající koberec. Důraz klademe na správnou výslovnost, také jsme procvičovali písmenko "S", tvořili jsme zdrobněliny různých slov např. květina - květinka. V doprovodu hudby jsme pluli na zaoceánském parníku a uvolňovali jsme ruce a celé tělo. 

Děkuji všem rodičům za spolupráci, snad už máme vše potřebné a už jsme si zajeli nějaký rytmus práce a odpočinku. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 18.9.

Dobrý den, 

dnes jsme hodně povídali, vyprávěli. Věnovali jsme se odlišnostem jednotlivých geometrických tvarů. Porovnávali jsme čtverec, obdélník, kruh, trojúhelník. Zdokonalovali jsme práci s tužkou, vybarvovali jsme si tvary. Cvičili jsme za doprovodu hudby.

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová

Pondělí 17.9.

Dobrý den, 

v úterý 18.9. nás čeká Srdíčkový den, kdy si děti budou moci koupit upomínkové předměty, kterými podpoří děti, které to potřebují. Pokud chcete pomoci, dejte dětem nějaké drobné. Děkujeme. 

Dnes mezi nás přišel náš poslední kamarád, kterého jsme ještě neznali. Tak jsme si všichni ještě jednou zopakovali, kdo je kdo. Společně jsme si vyrobili sluníčko s nádhernými kudrnatými paprsky. Samostatně každý zvládl práci, která se týkala hledání věcí, které v souvislé řadě byly zakresleny obráceně. Zkoušeli jsme sestavovat naše jména s pomocí písmen, která jsme rozprostřeli po celé učebně. Tak zase zítra v přípravné třídě. Hezké dny přeje Jitka Tóthová Martincová. 

Pátek 14.9.

Dobrý den, 

dnes nás bylo ve třídě velmi málo, řadu dětí trápí viróza. I přes malý počet jsme se pustili do různých aktivit. V úvodu dne jsme si zkoušeli soustředění, ladění se na celý den. Hráli jsme hru, kdo pozná písmeno. Při samostatné práci jsme si vyzkoušeli obkreslování tvaru kolečka, vybarvování míst, kde se kolečka vzájemně střetla. Dále jsme pracovali ve dvou skupinách, jedna hrála hru s geometrickými tvary a druhá se věnovala tématu potravin. Podle obrázku děti odpovídali na otázky typu co je jedlé, nejedlé, zdravé, nezdravé, slané, kyselé, co vyrobil člověk a co pochází z přírody. Skupiny se měnily. Pak každý pracoval individuálně v aktivitě, kterou si vybral sám - modelování, stavění. 

Hezký víkend a našich "marodům" přejeme pevné zdraví. Jitka Tóthová Martincová. 

Čtvrtek 13.9. 

Dobrý den, 

čtvrtek jsme věnovali matematice, měřili jsme s pomocí provázku co je větší a co menší, poměřovali jsme si nohy, dokreslovali k předtištěným tvarům správné počty. Procvičovali jsme krátkodobou paměť a hledali ztracený předmět. Největší práci a radost nám udělala výtvarná činnost, vytrhávali jsme a nalepovali drobné papírky. Vznikla nádherná jablka a hrušky. Všechny aktivity jsme doplnili povídáním co kdo dělá a vlastními komentáři. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 12.9. 

 

Dobrý den všem, 

středu jsme strávili společně s klubíčkem vlny, kdy jsme na koberci "modelovali" tvar kruhu a společně vytvářeli velkého šneka. Cvičili jsme náš sluch a hledali kamaráda, který se schoval i s chrastítkem. Společně jsme hledali ukrytý zlatý peníz v dlaních kamarádů. Každý z nás počítal, vybarvoval ořechy na palmě - procvičili jsme si zadání na palmě, pod palmou. Vybarvili jsme si obrázek a doplnili číslovky. Při cvičení jsme si podávali velký míč různými způsoby a ukláněli se k míči podle zadání vlevo, vpravo. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Úterý 11.9. 

Dobrý den, dnes nás čekala hra, poznej předmět podle hmatu, matematická výměna čísel, které číslo je větší a které menší - pohybová hra. Zkoušeli jsme modelovat kruh, několik kruhů a na vycházce jsme hledali tvar kruhu v okolí kostela, školy. Hledali jsme kruh mezi dopravními značkami. Povídali jsme si co si k nám ostatní lidé mohou dovolit a co je pro nás nepříjemné, komu se svěřit, když jsou na nás děti ve škole ošklivé. Učíme se hodnotit na závěr dne své snažení s pomocí usměvavých nebo mračících se obličejů. 

Informace - ŠD dne 5.10. ( ředitelské volno) je v provozu od 7 hodin do 14 hodin, ale v tento den se nevaří ve školní jídelně.  

Informace - kroužky - kroužky při ZŠ Stoliňská pořádá DDM Prahy 9, při přihlášení dítěte se objeví cena kroužku. Konzultovala jsem s panem ředitelem, v případě dalších informací se obracejte na něj. Žáci z jiných škol se mohou účastnit kroužků v prostorách naší školy. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Pondělí 10.9. 

Celý týden se budeme věnovat dopravě, správnému přecházení silnice, dopravním značkám. Začali jsme povídám co kdo dělal o víkendu, zkoušeli jsme jménem pojmenovat nové kamarády, učili jsme se, že jeden mluví a ostatní poslouchají. Hráli jsme si na auta, která jezdí podle barev na semaforu. Opakovali jsme si jména prstů na ruce a vše doplnili básničkou. Trochu jsme cvičili a poznávali dopravní značky v okolí školy. 

Děkuji všem rodičům, že se aktivně zúčastnili prvního setkání a sdíleli společně své zkušenosti s výchovou. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

 Dobrý den, dnes v úterý 4.9. jsme se měli možnost všichni seznámit, učíme se postupně jména svých spolužáků. Seznámili jsme se s prostory školy, kde co najdeme, hráli jsme si na dětském hřišti

v areálu školy. Formou hry jsme opakovali číslice, barvy, tvary geometrických obrazců. Toto budeme prohlubovat a upevňovat. Děti dostaly svou první žákovskou knížku, prosím o její obalení.

Do žákovské knížky pište prosím omluvenky, děti budou do ŽK dostávat motivační hodnocení své práce. 

Zítra prostřednictvím dětí pošlu několik "papírů" k vyplnění. Potřebuji zejména ten, kde budou uvedeny kontakty na Vás rodiče. Prosím o co možná nejrychlejší vrácení zpět. Děkuji. 

Co se týká vybavení na různé výtvarné, pracovní činnosti. Děti dostaly a mají ve svém boxíku uloženo lepidlo, nůžky, 2 štětce, kelímek, ořezávátko, modelínu, pastelky, vodovky, voskovky, náčrtník, sadu barevných papírů. 

Prosím o doplnění temper, zástěrky nebo staršího trička na práci, savý hadřík, podložku na práci - když budeme pracovat s vodovými barvami. Pro zakládání pracovních listů plastovou obálku  velikosti A4 na patent ( cena se pohybuje kolem 20, Kč)

Dále prosím dětem připravte sáček, kde budou mít uloženy věci na převlečení na pobyt venku, náhradní oblečení pro případ "nehody".

Vše ostatní doladíme. 

Zítra budu opět přítomna ráno před vyučováním v přízemí u šaten. Kontakt na mou osobu by měl být na stránkách školy, pokud by zítra ještě nebyl kontakt uveden, dopíši všem dětem do ŽK. 

Hezké dny přeji Jitka Tóthová Martincová. 

Středa 5.9. Dobrý den, 

dnes jsme společně procvičovali znalost a aplikaci chodím vpravo a chodím vlevo, stojím za něčím, před, vedle. Děti si zopakovaly s dopomocí z čeho se skládá lidské tělo. Pak kreslily samostatně člověka. Seznámili jsme se se základními pravidly v přípravné třídě. 

Dětem jsem dnes rozdala 2 listy ( mají vloženo v ŽK, v deskách), které Vás prosím vyplnit. Jeden se týká kontaktních údajů ve vztahu k Vám rodičům ( vyplňte prosím čitelně a pečlivě) a druhý se týká ochrany osobních údajů dětí v souvislosti s evropským nařízením o ochraně osobních údajů ( GDPR ). Budou-li k tomuto otázky obracejte se nejlépe na vedení školy. Děkuji za pochopení. 

Připomínám s předstihem první třídní schůzky v pondělí 10.9. od 17. 30 hodin. 

Pěkný večer přeji Jitka Tóthová Martincová. 

 

Čtvrtek 6.9.

Dobrý den, 

který den dnes je, které dny v týdnu jsou mé oblíbené a proč, jak jdou dny za sebou. Tohle jsme procvičovali. Protože se učíme také hodnotit svou práci, své chování připravili jsme si dva obličeje, jeden usměvavý a jeden zachmuřený. Zároveň jsme si procvičili stříhání. Zmatená pohádka o řepě, kdy jsme dávali dohromady posloupnost jednotlivých kroků v pohádce, počítali jsme nohy všech zúčastněných zvířat zakončila naše čtvrteční snažení. 

Děti dostaly své první školní razítko za práci - mají v žákovské knížce. Poprosím obalit ŽK. Děkuji všem rodičům za vyplnění formulářů. 

Hezký den přeji Jitka Tóthová Martincová.

 

Pátek 7.9. 

Dobrý den, 

dnes jsme společně četli pohádku o drakovi, povídali si o dračích zubech - o jejich tvaru, s pomocí provázku jsme modelovali dračí zuby, které jsme pak kreslili samostatně na papír. 

Trošku jsme cvičili při hudbě a společně zhodnotili náš první týden. 

Hezký víkend přeji Jitka Tóthová Martincová.