30. 9. 2020

Dnešní den jsme zahájili básničkami, rozcvičkou ručiček a začali jsme procvičovat dolní oblouček v rytmu říkanky zleva doprava a zpět. Houpali jsme kočičku, kterou jsme si i vybarvili. Při počítání jsme použili didaktické pomůcky. Smajlíkům jsme pomocí kolíčků doplňovali vlásky podle daného čísla a skládali jsme jablíčka. Všichni jsme dostali odměnu.

Dodělali jsme si muchomůrku a začali jsme lepit z papírových listů podzimní věnec. smile

Zahráli jsme si divadlo, relaxovali jsme na podložkách a přečetli jsme si pohádky. Pohráli jsme si s kostkami a stavebnicí a také jsme si zopakovali, jak se máme bezpečně chovat ve škole.wink

 


29. 9. 2020

Ráno jsme si zopakovali básničky, které už umíme. Procvičili ručičky a prstíky a pustili se do práce. Napsali jsme si trojku a potom jsme si ji krásně vybarvili. Potom jsme procvičili grafomotoriku v pracovních listech a míchali jsme kaši. Krásně jsme tužkou míchali na papíře. Stavěli jsme hrad z kostek a jemnou motorikou jsme vytvořili krásné muchomůrky. Zítra ještě dokončíme.

Vyprávěli jsme si pohádku o ,,Perníkové chaloupce" a skládali jsme obrázky podle děje.

Děti dnes dostaly pomůcku, aby si mohly prstíčky zkoušet, jak se píší čísla. Autíčko jim ukáže cestu.


25. 9. 2020

Tak nám končí týden a my jsme i dnes krásně všichni pracovali. Ráno jsme se učili novou básničku, kterou si asi budeme často opakovat.laughingwink

Procvičili jsme si obloučky, kopečky i mráčky. Po procvičení jsme začali psát trojku. Ukázali jsme si, jak správně se trojka píše.

O velké přestávce, kdy jsme měli svačinku, jsme si i pohráli. Stavěli jsme z kostek, hráli deskové hry a skládali puzzle.

 Potom jsme se pustili do tvoření. Udělali jsme housenku v barevném podzimním listí. Obrázky jsou krásně barevné a zdobí nám třídu. Při práci jsme si i zazpívali písničku ,,Holka modrooká".

Připomněli jsme si, jak se máme chovat k sobě i k dospělým.

Při odpočinku na koberci jsme si přečetli příběh Káti a Škubánka, a potom našeho oblíbeného Křemílka a Vochomůrku.

Přeji Vám všem klidný prodloužený víkend.smile


 

      


24. 9. 2020

Ráno jsme si zopakovali obě básničky, které jsme se už naučili. Příští týden přidáme další. Dnes jsme pracovali s KuliFerdou na straně 5, 6. Prosím doma podepsat a přinést zpět. V pracovních listech jsme procvičili zrakové vnímání a doplňovali jsme obrázky.

Vytvořili jsme si podzimní obrázek. Lepením a vybarvováním jsme zaměstnali naše ručičky.smile 

Po svačince jsme si nakreslili obrázky a o velké přestávce jsme se proběhli venku.

Po návratu jsme očekávali pana fotografa, se kterým jsme na tvrzi hledali ten správný strom, u kterého bychom se mohli fotografovat. Našli jsme.wink


23. 3. 2020

Dnes jsme začali po básničce procvičovat obloučky, ležaté osmičky. Připravujeme se tak na psaní čísla 3. Společně jsme na koberci kreslili na velký papír silnice, auta a dopravní značky. Navázali jsme tak na včerejší procházku, kde jsme si měli pamatovat značky, které jsme po cestě viděli. Dnes jsme je měli namalovat a poznat na obrázcích. Dopadlo to výborně, všichni si pamatovali.smile Po velké přestávce jsme se převlékli a šli jsme si užít ven prolézaček. Po návratu jsme odpočívali a četli další příběhy Křemílka a Vochomůrky.

Dnes byly dětem do žákovské knížky nalepeny lístečky s přihlašovacími údaji k webu.


22. 9. 2020

Po ranním přivítání jsme si procvičili počítání v pracovních listech. S rybičkami jsme vyzkoušeli naše zrakové vnímání,(hledali jsme stejné rybičky) všem nám to moc šlo, dostali jsme všichni jedničky. Vyrobili jsme si ježečky s barevnými čumáčky.

Po svačince jsme se vydali na procházku. Po cestě jsme poznávali dopravní značky a také druhy stromů. Při cestě zpět ke škole jsme našli kaštany, které nám poslouží k dalšímu vyrábění. Po návratu jsme si odpočinuli na podložkách a přečetli pohádku.wink

     

 


 

 21. 9. 2020

Nový týden jsme začali básničkou ,, Kouzelná slovíčka" a rozcvičili jsme si ručičky, aby se nám dobře psalo. V pracovních listech jsme procvičovali různé druhy čar a zopakovali jsme si psaní 1. a 2. V KuliFerdovi jsme spojovali obrázky na str. 5. O velké přestávce jsme byli všichni venku. Proběhli jsme se, nadýchali se čerstvého vzduchu a ohřáli se na sluníčku.

Jemnou motorikou jsme šnekovi doplnili domeček a do pěnového puzzle jsme se snažili doplnit obrázky. Všichni jsme se moc snažili a dostali jsme sladkou odměnu.

24. 9. 2020 - fotografování od 11:00h.


 

 18. 9. 2020

Tak už máme konec třetího školního týdne. Dnes jsme ještě procvičili čáry, vybarvovali jsme balonky a pracovali s KuliFerdou na str. 4. Kdo nestihl vybarvit ve škole, dodělá doma. Dnes jsme také prvně malovali s vodovými barvami. Vybarvovali jsme Šmoulu. Obrázky přikládám. Z papíru jsme si vyrobili hodinky . Jelikož jsme šli dnes dříve na oběd, nestihli jsme si přečíst další příběh Křemílka a Vochomůrky. Tak jsme si po obědě alespoň pustili pohádku na DVD.

Kdo by měl zájem, v pondělí od 13:00h. začíná u nás ve třídě kroužek DOVEDA, který vedu já. Přihlášky mohu rozdat na třídních schůzkách.

! POZOR, ZMĚNA!

Třídní schůzky 21. 9. 2020 již od 17:00h.v naší třídě. Prosím vždy JEDEN RODIČ a ROUŠKU!

Přeji všem klidný a slunečný víkend.wink

      


 17. 9. 2020

Básničkou a uvolňovacími cviky jsme začali náš školní den. Pracovali jsme s pracovními listy, dělali jsme rovné čáry a zkoušeli doplňovat čísla do připravených okének. Vyprávěli si pohádku o Karkulce, ale nejprve jsme si museli srovnat správně obrázky.

Stříhali jsme, skládali, lepili a vybarvovali houbu, četli jsme příběhy Křemílka a Vochomůrky a hráli si se stavebnicí.

Dnes jsme se také fotografovali. Děti byly moc hodné.wink


 16. 9. 2020

Dnešní den se nesl v duchu dopravní výchovy. Ráno po básničce a rozcvičce ručiček jsme prvně psali do sešitů. Zkoušeli jsme si napsat 0, 1, 2. Poté jsme s čísly pracovali. Počítali jsme předměty ve třídě a byli jsme moc šikovní.

V pracovních listech jsme dělali rovné čáry jako silnici k dopravním prostředkům a značkám, které jsme potom vybarvili a poznávali, co která značka znamená. Hledali jsme i odlišné značky, které byly trošku jiné než na tabuli ( zatáčka vlevo, zatáčka vpravo). Všichni společně jsme si na koberci zahráli pexeso s dopravními značkami.

 Srovnali jsme si zádíčka na podložkách, dočetli jsme příběhy Kvaka a Žluňka a začali jsme si číst příběhy kuřete Napipi.

Samozřejmě jsme si i pohráli se stavebnicí.smile

Děti mají k podpisu sešit (dnešní práce). Prosím podepsané přinést zpět. 


 

 15. 9. 2020

Nyní jsem zjistila, že se nám včerejší stránka neuložila.frown Moc se omlouvám. Dnes to raději zkontroluji dvakrát.

Dnešní ráno jsme začali básničkou, rozcvičili prstíky a začali jsme psát rovné čáry. Moc nám to šlo.

Vyzkoušeli jsme si automat na mlíčko, ale nějak zlobí. Dnes se na něj přijde podívat pan opravář, tak zítra to opět zkusíme. Po svačince jsme si povídali o podzimu a jemnou motorikou jsme procvičili prstíčky a vytvořili jsme krásného ježečka. Poslouchali jsme u toho lidové písničky a práce nám šla pěkně od ruky. Obrázky přikládám, aby jste viděli, že dětičky jsou opravdu moc šikovné.wink

Při relaxaci na podložkách jsme četli další příběhy Kvaka a Žbluňka.

 21. 9. 2020  v 17:30 h. třídní schůzka

 Kroužky začínají od 21. 9. 2020


 11. 9. 2020

Dnes jsme si zopakovali novou básničku a přivítali se tou naší, z minulého týdne. Postupně je budeme ráno střídat. Procvičili jsme si ručičky, abychom se připravili na psaní 0 a 1. Byli jsme moc šikovní a dostali jsme razítko. O přestáce jsme si někteří zacvičili, protáhli se na podložkách a ostatní si pohráli. Vybarvili jsme si ,,jedničku" a brokoličku, která je moc zdravá. Nakonec jsme potrénovali jemnou motoriku trháním a lepením. Máme tak na výstavě krásné hrušky, které nám tak vznikly. 

Prosím, kontrolujte, zda mají děti roušky.sealed

Přeji Vám všem hezký víkendcool


10. 9. 2020

Po ranní básničce jsme se pustili do práce. Seznámili jsme se s čísly 0,1,2 a každý jsme si je zkusili napsat na tabuli.

Všem nám to moc šlo. Zítra si to vyzkoušíme na papíře. Počítali jsme i kytičky v pracovním listě a dostali razítko. Po svačince jsme stavěli z lega, relaxovali na podložkách, dočetli jsme si příhěh o beránkovi, hráli didaktické hry a rozdali sladké  odměny.

Zítra si půjdeme ukázat, jak funguje automat na kartičky.smile

0.A – VYZVEDÁVÁNÍ V DOBĚ OBĚDŮ

PO     12:00 –  12:35      3.oddělení

ÚT     12:00 –  12:35      2. oddělení

ST     12:00  - 12:35      3. oddělení

ČT     12:00 –  13:30      2. oddělení

PÁ     12:00 –  12:35      2.oddělení

 

 


9.9 2020

Dnes, po úvodní básničce jsme prvně pracovali v pracovním sešitě a všichni dostali svou první jedničku.wink Dětičky jsou moc šikovné. Prosím pracovní sešit podepsat a přinést zpět do školy.

Dále jsme procvičovali jemnou motoriku. Maminkám jsme navlékali korále z jeřabin. Samozřejmě jsme měli tupé jehly, abychom se nepopíchali. Moc nám to šlo. Všichni dostali sladkou odměnu. Také jsme si nakreslili nějaké obrázky a i na hraní nám zbyl čas.

Rozdala jsem dětičkám kartičky do automatu (mléko, zdravé mlsání...). Na zadní straně kartičky máte informace, jak kartu nabít. Pokudněkdo nemá zájem, prosím přinést a vrátit mi ji. Děkuji.


8. 9. 2020

Ráno jsme si zarecitovali básničku a poté jsme se mohli pustit do učení. Zopakovali jsme si počítání, počítali jsme pastelky  a obrázky. Také jsme si povídali o slušném a bezpečném chování, zopakovali jsme si, jak se chováme ke spolužákům, že nikdy nelžeme a jsme kamarádi.

Po svačince jsme četli příběh na pokračování, procvičili slovní zásobu vymýšlením slov na daná písmena a pracovali s pohádkou ,, O Budulínkovi". Na závěr jsme procvičili prstíky stříháním a vybarvováním kočiček, kterými jsme si ozdobili třídu.

Zítra nás čeká procvičení jemné motoriky, a první práce v pracovním sešitě.smile

 


7. 9. 2020

Chválím dětičky za pěkné chování při výukovém programu o včelách.

Dnes jsme dostali svůj úplně první pracovní list, v němž jsme si ověřili své schopnosti v oblasti grafomotoriky. S úkolem jsme se popasovali na výbornou a všichni jsme dostali krásné razítko. . Poprosím o podepsání a vrácení listů zpět. Dětem budu pracovní listy zakládat.

Také jsme relaxovali na koberci při čtení příběhu o kozlíkovi a zítra nás čeká pokračování. Kreslili jsme včelky a i na stavebnici nám zbylo trochu času.

Domácí úkoly v měsíci září děti dostávat nebudou. S úkoly začneme až v měsíci říjnu  .

Obědy jsou vydávány  pro 0.ročník v 11.20 hod.  V 11:30 si p. vychovatelka děti přebere v jídelně a po obědě odvádí do

družiny.  Vy si potom zazvoníte na příslušné oddělení ŠD. Pokud Vaše dítko do družiny nepůjde, prosím,

pošlete po dítěti lísteček, na němž bude uvedeno jméno dítěte, třída a datum, kdy do družiny nepůjde.

 Zároveň bych Vás ráda požádala, pokud máte jakékoli otázky, neváhejte mne kontaktovat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zde jsem Vám plně k dispozici, odpovím hned, jak budu moci  .

 


4. 9. 2020

Milí rodiče,

první školní týden je  za námi. Moc chválím všechny dětičky, výborně zvládly  všechny zadané úkoly. Dnes jsme se doučili básničku, za kterou děti dostaly své první razítko. Básničku zarecitovaly i v ředitelně, kterou jsme navštívili při prohlídce druhého stupně. Děti měly úspěch a z ředitelny si odnesly malou odmněnu. Prohlédli jsme si i knihovnu a počítačovou učebnu       ( 2. STUPEŇ).

Příští týden již začínáme s učením. Čekají nás grafomotorická cvičení, jednoduché počty, porozumění čtenému textu, ale i spousta didaktických her a zábavy. Každý  týden v pátek budou dostávat smajlíka do ŽK za chování.

Pokud půjde žáček po vyučování a po obědě domů, prosím  vždy napsaný lísteček vložený v ŽK, kterou každé ráno budeme kontrolovat.

Příjemný víkend Vám i dětem a budeme se těšit v pondělí na viděnou!

Prosím, připomínám, kdo ještě nezaplatil 40 Kč, přinést v pondělí. Pokud má dítě alergii na včely, prosím napsat na lísteček.

Děkujismile


3. 9. 2020

Prosím přinést 40 Kč. V pondělí půjdeme na výukový program o včelách.

Dnes jsme se s dětmi začali učit básničku, kterou se budeme po ránu vždy vítat.

Připoměli jsme si, jak se máme k sobě chovat a dodržovat bezpečnost v prostorách školy. Školu jsme si dnes prošli a ukázali si, kde jsou ostatní třídy i keramická dílna. Namalovali jsme si ,,beruškové obrázky".wink

Prosím o obalení žákovských knížek.

 


2. 9. 2020

Dobrý den,

žádám všechny rodiče, aby dětem napsali lístečky, zda budou odcházet ihned po výuce, nebo zůstávají v družině. Jedná se hlavně o tento přípravný týden.

Děkuji S.H.P.

Dnes jsme si povídali o slušném chování a bezpečnosti, namalovali jsme si první obrázek a seznámili jsme se s hračkami v ŠD.


1. 9. 2020  První školní den máme úspěšně za sebou. Zítra si nezapomeneme přezůvky, budeme se již přezouvat. Ráno si ukážeme naší šatnu. smile


Vážení rodiče,

vítám Vás na stránkách třídy 0.A.  Každý den zde naleznete aktuální informace o učivu, domácích úkolech, plánovaných akcích i o dění ve třídě.

Třídní učitelka Bc. Simona Had Povolná

31.8.2020

INFORMACE

OD 1.9. VSTUPUJÍ ŽÁCI DO BUDOVY ŠKOLY S ROUŠKOU. NOVÉ NAŘÍZENÍ VEDENÍ ŠKOLY.

Na úvod dovolte pár organizačních informací k prvnímu školnímu týdnu.

Úterý 1. 9. 2020

První školní den se sejdeme v 7:45 před budovou školy a společně budeme odcházet do třídy. Vzhledem k nastaveným opatřením bude do budovy školy vpuštěn se žákem pouze jeden zákonný zástupce, který musí mít při vstupu do budovy zakrytá ústa a nos rouškou. Desinfekce bude k dispozici u vstupu do budovy. První školní den se žáci ani rodiče nepřezouvají. Hodina začne v 8:00 a skončí v 8:45. Po hodině žáci odchází s rodiči domů.

Středa 2. 9. 2020

Výuka bude probíhat dvě vyučovací hodiny, končit budeme v 9:40. Žáci si do školy donesou přezůvky, náhradní oblečení a  penál. Odchod na oběd bude v 10:35, proto prosím zvažte, zda Vaše dítě půjde na oběd, nebo zda bude odcházet po výuce. Rodičům již nebude z bezpečnostních důvodů umožněn vstup do budovy školy. Na žáky budu čekat od 7:35 do 7:45 u vstupu do školy, pomohu jim v šatně a následně společně odejdeme do třídy.

Čtvrtek 3. 9. 2020

Výuka bude probíhat stejně jako předchozí den. Budeme mít opět dvě vyučovací hodiny a konec výuky bude v 9:40. Oběd je zajištěn v 10:35. Na žáky budu opět čekat od 7:35 do 7:45 a následně budeme společně odcházet do třídy. 

Pátek 4. 9. 2020

Vyučování bude probíhat tři vyučovací hodiny a budeme končit v 10:45. Po vyučování budeme ihned odcházet na oběd. Na žáky budu opět čekat od 7:35 do 7:45u vstupu do školy a společně budeme odcházet do třídy.  

  

Prosím o podepsání všech pomůcek, obuvi a náhradního oblečení, abychom v případě potřeby mohli určit majitele :)