1. oddělení

Vážení rodiče, milé děti,

srdečně Vás vítám na stránkách I. oddělení školní družiny v novém školním roce 2024/25.

Věřím, že školní rok proběhne v pohodě, klidu a bude hlavně pro děti příjemný, zajímavý, plný nových kamarádství, zábavných, radostných a krásných zážitků. Na této stránce vždy naleznete informace o chodu, měsíčních aktivitách a akcích naší školní družiny.

Moc se těším na děti, rodiče, naši vzájemnou spolupráci a každodenní radosti :).

Za I. oddělení  Zuzana Bartošová

Družinový deníček obdrží děti první školní den a budou v něm vlepeny důležité informace o školní družině.Do tohoto deníčku prosím zapisujte všechny změny a důležité informace informace. V průběhu měsíce září, budou vlepeny informace o platbách za školní družinu, včetně přidělených variabilních symbolů.

Telefonní číslo 1.oddělení je +420778 713 912

Soukromé telefonní číslo 732655396

U obou telefonních čísel upřednostňuji, prosím, komunikaci formou SMS

Ranní družina je od 6:30 do 7:40 ve 2.oddělení, dítě je nutné dovést nejpozději do 7:25 (později již nebude vpuštěno)

12:00 – 13:30 odpočinkové činnosti

13:30 – 15:00 společné zájmové a rekreační činnosti

15:00 – 17:00 vyzvedávání dětí, hry dle volby dětí

Odpolední družina končí v 17:00. Při včasném nevyzvednutí do 17.hodin, je dítě odvedeno do ředitelny

Pokud máte možnost, v družině kdykoli během školního roku, uvítáme šťávu, kapesníky, vlhčené ubrousky, bonbóny jako odměny a různé druhy papíru i jakékoli drobnosti, které pomohou dětem zpříjemnit zábavu, činnosti či tvoření v družině. Předem moc děkuji.

PŘEJI VÁM A DĚTEM, CO NEJLEPŠÍ VYKROČENÍ DO PRVNÍHO SPOLEČNÉHO ŠKOLNÍHO ROKU

ZÁŘÍ – HURÁ, HURÁ, ŠKOLA VOLÁ

Seznamujeme se školou, režimem a všemi, kteří ve škole pracují

Seznámíme se se školním řádem, řádem školní družiny a školní jídelny

Poučíme se o bezpečném a slušném chování při pobytu ve škole

Poznáváme prostředí školy a okolí školy

Vzpomínáme na prázdniny – vyprávění, kreslení zážitků

Sportovní seznamovací hry na hřišti školy

Celodružinová akce – BESIPÁČEK – dopravní výchova

Zpívá celá družina

Kruh kamarádství a přátelství

Srdíčkový den – vyrobíme srdíčko a darujeme ho tomu, kdo si to podle nás zaslouží

Čteme pohádky a příběhy, které si vybereme

Chtěla bych moc poděkovat rodičům, kteří již poslali po dětech do družiny kapesníky, šťávu, sladkosti, papíry a další věci na výtvarnou výchovu či pracovní činnosti. Touto cestou děkuji i rodičům mých loňských dětí, kteří nám přispěli hračkami a věcmi na tvoření, z nichž mnohé původní, nepřežily pád stropu. Velice si všeho upřímně vážím. Děti vše určitě beze zbytku a s radostí využijí.

ŘÍJEN – OKOLO NÁS, NASTAL PODZIMNÍ ČAS

Slavnostně převezmeme nově zrekonstruované prostory naší družiny. Při té příležitosti si připravíme krátké vystoupení

Připomínáme si mezinárodní den zvířat, budeme si vyprávět o volně žijících i domácích zvířatech, prohlédneme si obrázky, knihy encyklopedie

Co umí vítr a déšť – chodíme na vycházky, pozorujeme přírodu, sbíráme přírodniny – listy, kaštany… (můžeme nosit i z domova, např. z výletu)