Aktuální informace k týdnu od 9. 10. do 13. 10. 2023

Aktuální informace k týdnu od 9. 10. do 13. 10. 2023

Sběr:

Vážení rodiče, děkujeme za donesený sběr. Podařilo se nasbírat celkem 2620 kg, což činí průměrně 5, 5 kg na jednoho žáka. Nejlepší sběrači obdrží malé odměny.

Školní ulice:

Velké poděkování patří všem za respektování omezení v rámci Školní ulice. Další doprovodné projekty průběžně připravujeme.

Týdenní plán:

 • 9. 10. Ovoce a mléko do škol – I. stupeň
 • 11. 10. IQ LANDIA Liberec – 5. B
 • 12. 10. Exkurze „výlov rybníka“ – 4. A
 • 12. 10. ŠD – instalace výstavy Ovoce a zelenina v KHP
 • 12. 10. Zasedání Žákovského parlamentu
 • 13. 10. Plavecký výcvik – 3. ročník

S předstihem:

 • Říjen 2023 – SWOT analýza k činnosti školy
 • 17. 10. Fond SIDUS – prodej předmětů na podporu nemocných dětí
 • 20. 10. Vychází Mf Dnes s našimi žáky
 • 25. 10. Náhradní výuka plavání za ŘV – 3. ročník
 • 26. 10. Podzimní prázdniny
 • 27. 10. Podzimní prázdniny
 • 12. 11. Počernická světýlka – lampiónový průvod pro celé rodiny, od 17:00 do 19:00. Hledáme šikovné maminky/tatínky/babičky…, co se s námi zapojí do této tradiční akce. Chceme letos udělat perníkovou chaloupku, budeme tedy potřebovat spoustu perníčků. Loupat perníček přijde asi 500 účastníků. Uvítáme i malé a velké čarodějnice, případně další pohádkové bytosti z uvedené pohádky. Pokud máte zájem, napište na brezinaskola@seznam.cz a rádi vám předáme podrobnosti.

Důležitá informace – kontakty:

Kontakty do školní družiny – lze email nebo telefon:

 1. Krajňáková (vedoucí vychovatelka) – 778 713 913
 2. Bartošová – 778 713 912
 3. Voráčková – 778 713 915
 4. Pinová – 778 713 911
 5. Vojtová – 778 713 914

Balíček okamžité pomoci Pražanům (Opatření ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti v Praze pro roky 2023–2024) – všem žádostem bylo vyhověno.  Škola obdržela 60 250 Kč na obědy, ŠD, ŠK, Klubík a zájmové útvary. Čerpání bude pokračovat i v období leden až červen 2024. Žádosti není nutné podávat znovu.

Projekt REFLEXÁCI:

Projekt cílí na vytvoření povědomí o významu reflexních prvků v silničním provozu. Formou projektu a samolepek budeme pracovat s nejzranitelnější skupinou – našimi žáky. Partnerem ke ČKP, Dopravní akademie a.s. a Sdružení místních samospráv České republiky.

Školní obědy: 

V případě potřeby kontaktujte školní jídelnu na tel. 281923696. Důležité! V případě, že Vaše dítě na oběd nepůjde, je třeba vždy do 8:00 oběd odhlásit. To platí i v případě, že obědy máte zdarma!!!!

Kroužky:

Nabídka kroužků a další mimoškolní činnosti je na webu školy, v příloze a na vývěsce. Prosíme o včasné přihlášení, abychom mohli přihlášky uzavřít.

K výuce:

Stále využíváme pro doplnění výuky i k dalším aktivitám spojeným s výukou systém MS Teams. Pokud nemáte heslo, kontaktujte nás. Stejně tak v případě, že potřebujete zapůjčit NTB.

10. ročník projektu Kraje pro bezpečný internet

Dovoluji si Vás upozornit na 10. ročník projektu Kraje pro bezpečný internet. Soutěž začíná 2. října 2023 a končí 29. února 2024. Účelem projektu je vzdělávat celou veřejnost a zejména mládež v oblasti užívání počítačů, tabletů a chytrých mobilních telefonů, upozorňovat na skrytá nebezpečí na internetu a cestou prevence tato nebezpečí minimalizovat. Žáci si mohou na webových stránkách:

https://www.kpbi.cz

prostudovat e-learningové kurzy a krátké videospoty na stále aktuálnější téma bezpečného chování na internetu. Kurzy jsou jako v předchozích letech doplněny novým soutěžním kvízem o věcné ceny od společnosti Microsoft s.r.o., GORDIC a sdružení CZ.NIC. Každý měsíc proběhne losování o cenu z úspěšných řešitelů soutěžního kvízu. Žáci se mohou také zapojit do náročnějšího Kvízu PLUS, který je určen zkušenějším a zvídavějším. I zde mohou úspěšní studenti získat hodnotné ceny v podobě x-boxů, tabletů, fitness náramků či chytrých hodinek. Pokud se žáci zapojili do soutěžního kvízu již v minulosti, je nezbytné, aby si vytvořili novou registraci. V souvislosti s nařízením GDPR je u žáků mladších 16 let vyžadován souhlas rodičů se zpracováním osobních údajů.

Pravidla soutěže jsou zveřejněna na webových stránkách https://www.kpbi.cz/

 

Oblečení s názvem školy:

Nechali jsme si jako škola vytvořit vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na e-shopu:  https://www.kraloveskoly.cz/zschvaly/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 15. 10. 2023. Tento den se e-shop uzavře, objednané zboží půjde do výroby a následně se odešle přímo k Vám. Proto neváhejte, pokud si chcete pořídit svůj kousek ze školní kolekce.

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost,  jako máme my!

 

Happysnack – výtvarná soutěž:

Téma námětu je: „KRESLÍME SLOVA“ – Vyber si své nejoblíbenější přísloví nebo citát a nakresli obrázek, který říká to samé, ale může být i jinak. Může to být veselý, inspirující nebo trošku hlubší obrázek – jak jen chceš!“

Obrázek nakreslete na výkres tvaru nejlépe čtverce. Můžete použít šablonu, kterou naleznete v příloze, nebo je ke stažení zde.

Pro vybrané autory je i odměna – 2 ks kalendáře, svačinový box s produkty a kredit ve výši 100 Kč na kartičku Happysnack!

Obrázky, prosím, zasílejte na e-mail soutez@happysnack.cz- Posléze je umístíme do alba Facebooku zde nebo instagramu zde. Vždy napište název školy, třídu a jméno autora.

Uzávěrka příjmu obrázků do soutěže je 10. 10. 2023. Pravidla naleznete zde. Vyhodnocení proběhne během měsíce října a v prosinci budou předány odměny žákům.

 

Děkujeme za spolupráci.

Martin Březina

BEZPEČNÝ INTERNET – LETÁK:

Desatero_leták - bezpečný internet