Aktuální informace od vedení školy – týden od 16. 9. do 20. 9. 2024

K výhružným emailům:

Chtěl bych Vás ubezpečit, že situaci nepodceňujeme, avšak nemáme v úmyslu vyvolávat zbytečnou paniku. Vše řešíme ve spolupráci s PČR a MO PČR. Tento týden byl řešen pouze úterní email.

Poděkování za sběr:

Děkujeme za donesený sběr, podařilo se nasbírat celkem 3260 kg, což je průměrných 7 kg na žáka. Chvalská škola, z.s. obdržel celkem 3 912 Kč.

Týdenní plán:

• 16. 9. od 17:00 se konají třídní schůzky pro přípravnou třídu, první ročník a šestý ročník a třídu 5. B. Účast zákonných zástupců je nutná. V případě, že zákonní zástupci nejsou ve shodě, je nutná účast obou zákonných zástupců. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o třídní schůzky, kdy se budou účastnit i netřídní učitelé, je velmi komplikované si domlouvat individuální termín, jelikož v tomto rozsahu by náhradní termín byl obtížně realizovatelný.
  • 17. 9. a 18. 9. Podzimní Srdíčkové dny
  • 18. 9. Začíná projekt Trenéři do škol – 2. ročník
  • 20. 9. Plavecký výcvik 3. ročníku
  •            Přednáška – kyberbezpečnost, digitální stopy, sítě – 9. ročník
  • 21. 9. Počernice v pohybu – od 14:00 u ZŠ Ratibořická (plakát přiložen)

Důležité informace:

• Školní družina, školní klub: Od 1. 9. 2024 je navýšena úplata za ŠD na 330 Kč a úplata za ŠK na 220 Kč. Družinu a ani školní klub platíte na účet školy s přiděleným variabilním symbolem. Platbu můžete uhradit do konce roku 2024, tedy září až prosinec, případně na obě pololetí. Platby prosíme realizovat do 31. 10. 2024. Číslo účtu školy: 19-3951850207/0100
  • Pracovní sešity – na červnové schůzce bylo domluveno, že pracovní sešity si žáci hradí sami. Pokud nemůžete ze závažných důvodů platbu za pracovní sešity uskutečnit, požádejte vedení školy o osvobození od platby. Pracovní sešity budou vašemu dítěti poskytnuty z fondu učebnic školy. Platbu prosíme realizovat do 31. 10. 2024.
  • Pomoc potřebným – obědy zdarma: Projekt W4WVšechny obdržené žádosti byly zařazeny do projektu a bylo jim vyhověno. Letos je stravováno 22 žáků za cca 160 tis. Kč. Další žádosti lze řešit od druhého pololetí.
  • Zájmové útvary (kroužky). Kroužky realizované DDM hl. m. Prahy začínají v pondělí 16. 9. 2024.  Pevně doufáme, že se přihlásí dostatečný počet zájemců, aby bylo možno všechny kroužky otevřít. Důležité! Klubík je určen primárně starším žákům, zájemci se nejprve hlásí přímo p. učitelce Tománkové.

Pozor – je nutné se hlásit skrze stránky DDM hl. m. Prahy

Odkazhttps://ddmpraha.cz/ddm/krouzky#pobocka=1&type=krouzky

Omlouváme se za nepřehlednost, musíte rolovat dolů, kroužky na naší škole mají začátek ZŠ Chvaly.

• Kamerový systém: podařilo se nám dosáhnout toho, že obě naše hlavní školní budovy jsou nyní plně pod kamerovým systémem.
  • Dohledová třída:

Pro žáky s odpolední výukou je opět zajištěna dohledová třída – tedy třída ve škole, kde žáci jsou pod dohledem pedagogického pracovníka a smysluplně mohou trávit volný čas. Upozorňujeme, že pokud je žák přihlášen, je jeho účast povinná.

• Rekonstrukce v budově Stoliňská 2440 byla téměř ukončena, v příloze můžete vidět současný stav.
  • Školní ulice – projekt MČ Praha 20:

Projekt Školní ulice – projekt ke zvýšení bezpečnosti v blízkosti školy a podpoře eliminace negativních civilizačních jevů. V době od 7:30 do 8:00 je vjezd do ulice Stoliňská uzavřen, rodiče, co vozí žáky do škol, využívají k parkování přilehlá parkoviště: konec ulice Stoliňská za Náchodskou, parkoviště Chvalská tvrz, LIDL. V uplynulém roce se díky vaší vstřícnosti zlepšila dopravní situace u naší školy. Pevně věříme, že počet projíždějících vozidel bude stále nižší.

Pomoc žákům – rodinám:

V případě potřeby se můžete obrátit na:

• Školního speciálního pedagoga – Mgr. Barbora Kvičinská (Barbora.Kvicinska@zschvaly.cz)
  • Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště poskytuje bezplatně poradenské služby žákům, jejich zákonným zástupcům a pedagogům. Cílem je zkvalitnit klima školy a poskytovat pomoc při zvládání a řešení výchovných, vztahových a výukových potíží.

ŠPP se zaměřuje zejména:

• vytváření pozitivního klimatu školy
  • poskytování poradenských a konzultačních služeb
  • péči o žáky s potřebou podpůrných opatření
  • prevenci školní neúspěšnosti
  • prevenci rizikových forem chování
  • kariérové poradenství
  • řešení výukových a výchovných obtíží
  • intervenci při aktuálních problémech
  • vztahové a osobní poradenství
  • práci s třídními kolektivy
  • podporu spolupráce s rodinou

Integrační tým je součástí školního poradenského pracoviště. Jeho úkolem je:

• Podpora žákům ohroženým školním neúspěchem
  • Podpora žákům z nepodnětného prostředí
  • Podpora žákům z rodin s nízkým socioekonomickým statusem
  • Podpora žákům z rodin se střídavou péčí či s neshody zákonných zástupců
  • Podpora žákům v péči OSPODu
  • Podpora žákům na základě vlastního úsudku
  • Podpora ukrajinským žákům – koordinátorka: V. Čaňová:

Výchovný poradce: Mgr. Eva Březinová – eva.brezinova@zschvaly.cz, tel.: 777 705 423

Metodik prevence: Mgr. Jakub.Hromas@zschvaly.cz

A samozřejmě i na třídní učitele, asistenty i vedení školy.

Happysnack – výtvarná soutěž (viz příloha).

V Praze dne 13. 9. 2024

Současný stav učebny:

Srdíčkové dny (2) Pocernice_v_pohybu_2024_A4_tisk_stolni_tisk (2) S kamarady nas svet bavi - soutěž