Aktuální informace od vedení školy – týden od 23. 9. do 27. 9. 2024

• 26. 9.  Schůzka Žákovského parlamentu
  • 27. 9. Plavecký výcvik 3. ročníku

Důležité informace:

• Ředitelské volno, podzimní prázdniny v roce 2024:
  • 28. 10.  Den vzniku samostatného československého státu – státní svátek České republiky.
  • 29. 10. a 30. 10. Podzimní prázdniny (školní družina je zajištěna v době od 7:00 do 16:30)
  • 31. 10. Ředitelské volno (školní družina je zajištěna v době od 7:00 do 16:30)
  • 1. 11.  Ředitelské volno (školní družina je zajištěna v době od 7:00 do 16:30)
  • 18. 11. Ředitelské volno (školní družina je zajištěna v době od 7:00 do 16:30)

• Školní družina, školní klub: Od 1. 9. 2024 je navýšena úplata za ŠD na 330 Kč a úplata za ŠK na 220 Kč. Družinu a ani školní klub platíte na účet školy s přiděleným variabilním symbolem. Platbu můžete uhradit do konce roku 2024, tedy září až prosinec, případně na obě pololetí. Platby prosíme realizovat do 31. 10. 2024. Číslo účtu školy: 19-3951850207/0100
  • Pracovní sešity – na červnové schůzce bylo domluveno, že pracovní sešity si žáci hradí sami. Pokud nemůžete ze závažných důvodů platbu za pracovní sešity uskutečnit, požádejte vedení školy o osvobození od platby. Pracovní sešity budou vašemu dítěti poskytnuty z fondu učebnic školy. Platbu prosíme realizovat do 31. 10. 2024.
  • Zájmové útvary (kroužky). Kroužky realizované DDM hl. m. Prahy začaly v pondělí 16. 9. 2024.  Nyní probíhá tzv. „ochutnávka“ – kroužky si můžete libovolně vyzkoušet a teprve až následně se rozhodnout, zda se přihlásíte. Pevně doufáme, že se přihlásí dostatečný počet zájemců, aby bylo možno všechny kroužky otevřít. Důležité! Klubík je určen primárně starším žákům, zájemci se nejprve hlásí přímo p. učitelce Tománkové.

Pozor – je nutné se hlásit skrze stránky DDM hl. m. Prahy

Odkazhttps://ddmpraha.cz/ddm/krouzky#pobocka=1&type=krouzky

Omlouváme se za nepřehlednost, musíte rolovat dolů, kroužky na naší škole mají začátek ZŠ Chvaly.

• Dohledová třída:

Pro žáky s odpolední výukou je opět zajištěna dohledová třída – tedy třída ve škole, kde žáci jsou pod dohledem pedagogického pracovníka a smysluplně mohou trávit volný čas. Upozorňujeme, že pokud je žák přihlášen, je jeho účast povinná.

• Rekonstrukce v budově Stoliňská 2440 byla téměř ukončena, v příloze můžete vidět současný stav. Nyní jsou stavební práce dokončeny, zbývá už jen dodělat umístění nábytku a dořešit nějaké drobnosti. Děkujeme za trpělivost s uvedením učebny do rekonstruované podoby.
  • Školní ulice – projekt MČ Praha 20:

Projekt Školní ulice – projekt ke zvýšení bezpečnosti v blízkosti školy a podpoře eliminace negativních civilizačních jevů. V době od 7:30 do 8:00 je vjezd do ulice Stoliňská uzavřen, rodiče, co vozí žáky do škol, využívají k parkování přilehlá parkoviště: konec ulice Stoliňská za Náchodskou, parkoviště Chvalská tvrz, LIDL. V uplynulém roce se díky vaší vstřícnosti zlepšila dopravní situace u naší školy. Pevně věříme, že počet projíždějících vozidel bude stále nižší.

• Pomoc žákům, rodičům a všem potřebným:

Školní poradenské pracoviště

Výchovný poradce: Mgr. Eva Březinová eva.brezinova@zschvaly.cz, tel.: 777 705 423

Metodik prevence: Mgr. Jakub Hromas  Jakub.Hromas@zschvaly.cz

Školního speciálního pedagoga: Mgr. Barbora Kvičinská  Barbora.Kvicinska@zschvaly.cz

Ukrajinská koordinátorka: Vitalija Čaňová     vitalija.canova@zschvaly.cz

A samozřejmě se můžete vždy obrátit i na třídní učitele, asistenty a vedení školy.

Happysnack – výtvarná soutěž (viz příloha).

V Praze dne 20. 9. 2024

Naše opravená učebna – současný stav:

S kamarady nas svet bavi - soutěž